Bezbranní

Bezbranní https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380804/bmid_bezbranni-THD-380804.jpeg 4 51 7

Anna Fekete série

< 2. díl

Druhý díl série s vyšetřovatelkou Annou Fekete. Uprostřed mrazivé zimy se vyšetřovatelka Anna Fekete potýká hned s několika složitými případy. Policii se nedaří zjistit totožnost starého muže, kterého na odlehlé silnici přejelo auto. Místo činu navíc budí podezření a vynořuje se jeden otazník za druhým. Proč ve sněhu nejsou žádné stopy? Byl muž vůbec naživu, když na něj auto najelo? A co případ podivného úmrtí, na které se přišlo při policejní razii v drogovém doupěti? Anna Fekete musí také zjistit, jestli s těmito případy nějak souvisí mladý přistěhovalec, který má být vyhoštěn ze země. Kromě toho dvě dívky najdou v lese kaluž krve a nůž a zdá se, že všechny případy spolu souvisejí. Práci Anně nijak neulehčuje fakt, že případ přejetého starce i osud přistěhovalce Sammyho se jí osobně dotýkají.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Suojattomat , 2014

Petraxxx
05.07.2020 5 z 5

Napínavá detektivka. Lehký elegantní styl psaní autorky mě ohromil.

Johhanka79
01.03.2020 4 z 5

Přečteno jedním dechem. Tak smutná kniha. Ještě teď mám "špatný pocit". Téma aktuální, osudy smutné, hlavní hrdinové sympatičtí. Knížka si na nic "nehraje", vše co popisuje se skutečně v dnešním světě děje. Anny mě je velice líto. Knížka Vám zahraje na city. Nečekejte oddychovou četbu. Doporučuji!!!

moore.allonsy
13.01.2019 5 z 5

Není to jenom detektivka - je to psychologický rozbor jak ze stran vyšetřovatele, tak z pohledu drogových dealerů a všech zúčastněných. Nikdy nevíte, co ve svém životě prožívá ten, s nímž zrovna mluvíte. A nikdy nevíte, jaký měl den a co se mu stalo - nemůžete všechny posuzovat a odsuzovat stejně. Jako plusový bod vidím věrohodné a brilantní zapojení uprchlické krize.

happy-smile
17.11.2018 3 z 5

Bohužel mám dojem, že tato kniha narozdíl od předchozího dílu nebyla vůbec detektivka. Stejně jako v předchozím dílu se řešilo téma imigrantů, tím prostupuje celá kniha. Na pozadí toho se něco vyšetřovalo, ale čtenář věděl, jak se věci mají, takže byl jenom pozoroval, jak se s tím policie vyrovnává. Nějaká detektivka se vyrojila asi ve třech čtvrtinách knihy a vyústění bylo nakonec docela nezajímavé. Takže z tohoto důvodu za mě docela zklamání.

marion111
14.10.2018 5 z 5

Mám tuhle autorku ráda, líbí se mi její styl psaní, prostředí, kde se příběhy odehrávají. Těším se na další knihu.

orinka3
05.10.2018 2 z 5

Je to poměrně nudná četba.

astra3
16.09.2018 3 z 5

Vcelku zajímavá kniha. Hodně řeší problémy migrantů. A to nejen těch současných. Určitě si přečtu i 3. díl.

Kati Hiekkapelto
finská, 1970