Adresát neznámý

Adresát neznámý https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46898/mid_adresat-neznamy-Aga-46898.png 5 290 90

Vynikající próza americké autorky na malé ploše líčí rafinovaný akt pomsty v případu člověka, jemuž nacismus vzal nejen sestru, ale i víru v přátelství.

Literatura světová Povídky Historické romány
Vydáno: , Academia

Address Unknown , 1938

Tygřička
04.10.2015 5 z 5

Poprvé jsem tohle úžasné dílo slyšela jako rozhlasovou hru, mám pocit že to četl pan Hartl, a když mi při poslechu začalo tak nějak docházet oč jde, naskočila mi husí kůže, a vydržela mi až do konce, to samé platí i při čtení... ještě pár dní po tom, jsem nad tím pořád přemýšlela a říkala si jak geniální pomsta to vlastně byla.

Lole
17.04.2015 4 z 5

Přinese nám pomsta klid? DOkážeme se bránit tlaku společnosti? Můžeme vůbec zustat dobrými v dnešním světě? Je to otázka, která část v nás vyhrazje, co zvítězí, co bude silnější?
Působivé a krátce a jednoduše popsané :) doporučuji.

Pivísek
01.04.2015 5 z 5

Fantastická knížečka! Nemám slov, proto "jen" Doporučuji!

Clara del Valle
05.02.2014 5 z 5

Neskutečná knížečka. Přečtená za pár minut, ale ta pointa.... V porovnání s těmi nesmyslnými tlustými romány je tohle brilantní dílo. Smekám před autorkou.

Ditules
22.01.2014 5 z 5

Fíha! Na 57 stránkách je zachycena zvrácenost nacismu! Tleskám.

LemonCake
17.11.2013 5 z 5

Jeden z nejsilnějších příběhů vůbec. Právě proto, že je kniha psána tak jednoduše a je tak krátká, ještě lépe ukazuje sílu, kterou může psané slovo mít. Po dočtení jsem chvilku seděla bez hnutí a musela jsem vstřebat ten závěr. Zpětně vzato to bylo jediné logické vyústění, ale v tu chvíli, když jsem byla přilepená k příběhu, mě to naprosto dostalo.

Skjaninka
09.06.2013 5 z 5

Neočakávane prekvapujúca kniha. Korešpondencia dvoch priateľov. Jeden žid žijúci v Amerike a druhý americký liberál, ktorý sa vrátil začiatkom 30-tych rokov do Nemecka. Zánik veľkého priateľstva, vďaka Hitlerovmu vymývaniu mozgov, ktoré rúca nielen vzťahy, ale vedie až k nezmyselnej smrti. Určite odporúčam prečítať.

kapllu
08.02.2012 5 z 5

Nejvíce mě na téhle knížce překvapil rok napsání - 1938. Většina knih s tematikou z druhé světové války pochází až z dob po válce. Tohle dílko ukazuje na nesmírnou sílu slova a na to, jak lehce jde ovlivňovat lidi. "Adresáta" mám ráda také proto, že ho lze přečíst za chvilku, přesto vyjádří hrůzy nacistického Německa přesvědčivě.

Suri.kata
29.01.2012

Knížka je to opravdu uzounká, ale svým obsahem sděluje mnoho. Oba hrdinové si během necelého roku a půl vyměnili dvacet dopisů, jejichž délka je čím dál tím kratší. O to těžší mi přijde vystihnout každičký detail (pozdravení na konci, vyjádření stanovisek a měřítek hodnot atd.). Takže, klobouk dolů. Na začátku jsem si připadala jako hozená do jezera. Napadala mě spousta otázek. Vyskytovala se tam jména lidí, které jsem neznala. Ale člověk se s nimi setká o pár stránek dál. Musím přiznat, že mě na celém příběhu nejvíce překvapilo chování Maxe Eisensteina na konci příběhu. Ale o to více mě to nutilo nad knížkou přemýšlet.

kusma
06.12.2011 5 z 5

Uzká knížka - nutno ale říci pouze co se stran týče, obsahem je mnohem dál. Silný příběh v pár dopisech. Možná o to silnější, že ho autorka napsala v roce 1938.

nacismus dopisy

Autorovy knížky