Adresát neznámý

Adresát neznámý https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46898/mid_adresat-neznamy-Aga-46898.png 5 290 90

Vynikající próza americké autorky na malé ploše líčí rafinovaný akt pomsty v případu člověka, jemuž nacismus vzal nejen sestru, ale i víru v přátelství.

Literatura světová Povídky Historické romány
Vydáno: , Academia

Address Unknown , 1938

Izu
19.06.2018 5 z 5

Mrazivé, strhující vyprávění.

Layyen
16.05.2018 4 z 5

netypické dílo, které zaujme svou hrubostí ke konci..

MichelleS
09.05.2018 5 z 5

Útlá knížečka, přečtená na posezení, ale zanechala nezapomenutelný dojem. Na několika stranách se odehraje velké drama, přerod několika lidí i celých národů, poznáme sílu slova (mluveného i psaného). Geniálně zachycen zrod Hitlerova úspěchu.

snoopylady
07.05.2018 4 z 5

Velmi zajímavý zvrat v ději, bylo pozoruhodné sledovat vývoj osobnosti pod vlivem vymývání mozků. Co vše je člověk schopen obětovat, aby se udržel na výslunní...

LadyAnn
17.03.2018 5 z 5

Neuvěřitelně silné, naléhavé, dechberoucí... zkrátka nezapomenutelné! Povinnost přečíst!

e-Lisbeth
07.03.2018 5 z 5

Na několika málo stránkách dokázala autorka brilantně vyjádřit židovské a rodinné osudy v předválečném Německu. O knížce budu nějakou dobu určitě přemýšlet a žasnout nad odhadem následujících historických událostí.

gargamelka
11.02.2018 5 z 5

Krátká a poutavá kniha, která je formou dopisové korespondence dvou kamarádů. Jak anotace píše "kniha je svědectvím o smrtící síle slova". Díky ději je vidět, jak se společnost a charaktery měnily, ač v některých směrech byly vyčůrané nebo hluboce ovlivněné

SSTknihy
09.02.2018 5 z 5

Jedno z nejpůsobivějších svědectví o nástupu a zhoubném vlivu nacismu, které jsem kdy četla. Příběh o síle slova, které se může stát téměř smrtící zbraní. A přitom k tomu stačila necelá dvacítka dopisů dvou přátel, na sotva padesáti stránkách. Jednoduchými výrazovými prostředky autorka vylíčila děsivý přerod jednoho velkého přátelství ve smrtící spojenectví pod vlivem událostí, které měly brzo ovlivnit dění celého světa.

Hecuba
29.01.2018 4 z 5

Kniha, která se čte velmi rychle, nikoliv jen jednou. Slovo se stává zástupnou zbraní, proti zradě a násilí nacismu. Publikace by neměla chybět v knihovně každého jednoho.

meluzena
22.11.2017 5 z 5

„Knížka o smrtící síle slova.“
Úsporné dílko, které neplýtvá slovy, a přesto (nebo možná právě proto) trefně vystihuje zrůdnost nacistického fanatismu. Jemně a v náznacích, a přesto z toho mrazí.

Artep25
15.11.2017 4 z 5

Krátká ,zajímavá a působivá .

feex8
02.11.2017 5 z 5

Toto je jedno z emocionalne najsilnejsich diel, s akym som sa za posledne obdobie stretla. To postupne uvedomovanie si, o co v knihe ide, je super. Mala som v jednom okamihu pocit, akoby sa mi rozsvietlila ziarovka. Silno odporucam.

Moje hodnotenie: 98 %

rusalka123
15.06.2017 5 z 5

Geniální knížka. Ve všech ohledech.

Neuvěřitelně silný příběh na pár stránkách, rok vydání poukazující na autorčinu můžeme říct až předvídavost...
Dodnes si pamatuju to mrazení, které jsem cítila, když jsem ji poprvé slyšela v podání divadla Viola. Ani jsem při tom nedýchala... A podobné pocity jsem zažívala dnes, když jsem si ji konečně přečetla sama... Myslím, že je strašná chyba, že o ní lidé moc nevědí, protože to je skutečně klenot mezi všemi těmi tisíci knih s touto tématikou.

Opravdu se nedá vystihnout lépe, než slovem geniální.....

urla
24.05.2017 5 z 5

čLOVĚK, KTERÝ VŮBEC NEČTE ANI NIKDY NEČETL, by si měl přečíst tuto super kraťoučkou knížku, pár větami řekne to, na co jiné knihy potřebují stovky stran:)

lapagerie
12.04.2017 5 z 5

Stačí pár let a všechno je jinak... Přátelství se změní v nepřátelství, život ve smrt. V pár kapitolách.
Mmch. výborná audiokniha v podání Ivana Trojana (Martin) a Marka Ebena (Max)

Stellia
01.03.2017 5 z 5

Dôkaz, že silný príbeh nepotrebuje tisíc strán...Jedna z mála kníh, ktorá Vám nezaberie viac ako hodinku, ale premýšľať o nej budete po celý zvyšok svojho života (aspoň by ste mali...) A skutočne ma zaráža, že nefiguruje medzi povinnou literatúrou pre Stredné školy. Súčasný teenager by si mal uvedomiť hrôzy minulosti, aby si o to viac vážil prítomnosť, ale podvedome sa obával budúcnosti, s tým, že by sme toto už nikdy viac nemali dopustiť.

jaste
05.04.2016 5 z 5

Kratulinke a velmi, velmi silne dilko. Vsem doporucuji

bukiet
20.03.2016 5 z 5

Silný příběh, který musíte po dočtení pěknou chvíli rozdýchávat. Nutí klást si mnohdy i nepříjemné otázky a hledat na ně nijak jednoduché odpovědi. Čteno ušima ve vynikající společnosti Marka Ebena a Ivana Trojana.

aktijnov
11.12.2015 5 z 5

Krásné, drsné, šílené, geniální...

Bilky
24.11.2015 5 z 5

Tak pôsobivé a realistické až z toho mrazí!

Skláňam sa nad formou a silou slova, ktoré autorka zvolila a na tak malej ploche dokázala poskytnúť výpoveď svojej doby. Dva svety, dve duše, dva prístupy, dva charaktery - to všetko formuje spoločnosť a zvrátenosť doby....

Ultra protitotalitné epištolárne dielo spolu s FARMOU ZVIERAT (podobný aj rozsah) ktoré nádherne odkrýva slabiny ľudského charakteru.
btw: Audioverzia je skvelo, pritom jednoducho zrežírovaná a prednes Ivo Trojana i Mareka Erbena stojí za posluch.

ODPORÚČAM: ako povinnú literatúru na školách - zásadné protivojnové dielo. A v dnešných časoch imigračného šialenstva aj pre všetkých okolo. 96%

nacismus dopisy

Autorovy knížky