Abeceda prosperity

Abeceda prosperity https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26181/abeceda-prosperity-26181.jpg 4 20 2

Kniha jednoho z nejoriginálnějších českých sociologů ve dvou stovkách miniesejů podává jedinečný obraz své éry, éry "posledních dostihů".

Alena_S
13.10.2022 5 z 5

A jako Avotomtoje/ Aha-momenty/ Až na dřeň: O světě, ekonomice a o nás
F jako Fantasticky nadčasové: aneb lidstvo se doteď nepoučilo, a zřejmě to ani, slovy politiků, "není na stole".
CH jako Chcitoslyšet?: Něco jo, něco vůbec. Prostě čtěte.

Je divné chválit někoho za neúprosnost, ale u jeho knih musím. Hlavně ty části o tom, jak čímkoli, co si uděláme sami, ať už pro sebe, blízkého nebo pro svoje okolí, vlastně strašně škodíme celému systému, nemají chybu:
Sami si zavážete boty, vyzvednete dítě ze školky, vynesete koš? Nedáte možnost vydělat si někomu, kdo to udělá za vás?? No a danit to bude kdo?? :D

hlosik
08.05.2011 4 z 5

Asi nejvíc se mi na Kellerovi líbí to, jak dokáže s takovou lehkostí a humorem psát i o jinak velice závažných věcech. Proto se nuda rozhodně během čtení nedostaví a těch 169 stran přečtete raz dva. K dobru mu přičítám i originální zpracování, ovšem ne každé písmeno/slovo mi přišlo zajímavé a kniha je tudíž celkem nevyrovnaná.