Ďábel a slečna Chantal

Ďábel a slečna Chantal https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406/bmid_dabel-a-slecna-chantal-0dM-406.jpg 4 914 88

A dne sedmého... série

< 3. díl

Brazilský spisovatel Paulo Coelho vytvořil ve svém románu modelovou situaci, v níž má proběhnout boj dobra a zla. Do upadající horské vsi přijde cizinec, aby se formou ďábelského pokušení dobral podstaty lidské přirozenosti. Důležitou roli v pokušitelově plánu sehraje servírka slečna Chantal Prymová. Románem Ďábel a slečna Chantal autor končí trilogii A dne sedmého..., do níž patří knihy U řeky Piedra jsem usedla a plakala a Veronika se rozhodla zemřít.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

O Demônio e a Srta. Prym , 2000

Teru
16.02.2011 5 z 5

Zajímavá kniha plná zajímavých myšlenek vyjádřených zajímavou formou. Rozhodně stojí za přečtení, donutí člověka zamyslet se nad spoustou věcí.

Verrrunka
31.01.2011 4 z 5

Dobrý román, rozhodně zajímavý nápad a rozhodně zajímavé myšlenky.

klarineb
27.01.2011

zajímavá psychologická sonda do života lidí v malé horské vesnici, jak příchod neznámého dovede zamíchat osudy a životy lidí a co přitom vyplave na povrch, já dávám jednoznačně jedničku

Irea
30.11.-0001

První dvě třetiny knihy mi daly moc, ale závěrečná pointa mne zklamala.. na druhou stranu, už ta otázka, která tam zazní je vlastně odpovědí... jeden má o čem přemýšlet, v mnoha rovinách.

Márinka
30.11.-0001 5 z 5

Příběh mi vyrazil dech ... napsaný tak, že člověk dostává strach ... z člověka ...

ebartlova
30.11.-0001 5 z 5

Knizka me moc nadchla. Coelho umi nadherne vypravet.

Lithin
30.11.-0001 3 z 5

Podle mě je to nejslabší z Coelhových knih, poněkud jsem v ní postrádala hezký nápad a literární hodnota mě také nenadchla.

hanca
30.11.-0001 5 z 5

Vynikájící kniha, která se zabívá otázkou zabití jiného člověk a zároveň tím, aby si člověk zachoval svoji duši.

brazilská literatura

Paulo Coelho