Ďábel a slečna Chantal

Ďábel a slečna Chantal https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406/bmid_dabel-a-slecna-chantal-0dM-406.jpg 4 914 88

A dne sedmého... série

< 3. díl

Brazilský spisovatel Paulo Coelho vytvořil ve svém románu modelovou situaci, v níž má proběhnout boj dobra a zla. Do upadající horské vsi přijde cizinec, aby se formou ďábelského pokušení dobral podstaty lidské přirozenosti. Důležitou roli v pokušitelově plánu sehraje servírka slečna Chantal Prymová. Románem Ďábel a slečna Chantal autor končí trilogii A dne sedmého..., do níž patří knihy U řeky Piedra jsem usedla a plakala a Veronika se rozhodla zemřít.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

O Demônio e a Srta. Prym , 2000

Christienne
24.02.2016 4 z 5

První setkání s autorem. Kniha se mi líbila.

anisek989
19.02.2016 4 z 5

Čekala jsem trochu víc epickej konec.

Papyn
14.02.2016 3 z 5

Odjakživa mám v oblibě sledování kolektivního myšlení lidí. Proto mě tato kniha zaujala. Děj plyne pomalu a příjemně, občas nečekaně změní směr. Je to oddechové čtení pro přemýšlivé a rozhodně si každý může najít co v knize hledá.
Coelha jsem si oblíbila, protože dobře umí popsat danou situaci a okolí, ale zároveň nechává prostor pro fantazii. Umí zabalit hlubokou myšlenku do zdánlivě nesouvisejících slov. Časem mi to "poselství" stejně došlo nebo vyplynulo z příběhu.
Vznikly ale situace, které úplně postrádaly smysl a proto dávám jen 3 hvězdy.
Knihu jsem četla ještě relativně mladá a proto mám v plánu jí přečíst znovu a v jiném světle. Kdo ví, třeba se moje hodnocení změní.

Heyyy
19.10.2015 4 z 5

Pro mě velmi čtivé, i když hodně lidí píše, že měli chuť knihu nedočíst, mě děj vtáhl od první stránky, zvědavost byla velká a děj gradoval. Nicméně je pravda, že ten konec... mohl být trochu lepší, větší bomba.

misa7414
08.10.2015 5 z 5

Asi určitě jedna z nejlepších knih, jaké jsem četla, od Coelha se mi líbila nejvíce! :)

JiříM
06.09.2015 4 z 5

Dobrý příběh se zajímavým koncem. Knížka se mi velice líbila - lepší než u Řeky Piedra... .

JanaT.
23.07.2015 5 z 5

Moc zajímavá zápletka: sociální test. Hluboké myšlenky vyvěrající ze čtivého příběhu. Bibli dnes už jen tak někoho přečíst nedonutíte. Coelhovy knihy, aspoň myslím, dovedou základní myšlenky z ní přetransformovat do příběhů a podobenství a přimějí k hlubšímu zamyšlení.

barbora2590
12.06.2015

Úžasná kniha, která nabízí opět zamyslení nad životem, dobrem a zlem...

beran25
28.05.2015 3 z 5

Zatím jsem četl tři knihy od Coelha a ani jednou jsen nebyl zklamaný.

tanuki
26.03.2015 3 z 5

str 16: „..nevěřte slibům. Těch je svět plný; bohatství, věčná spása, nekonečná láska. Někdo dokáže naslibovat všecko, jiný zase uvěří všemu, co by mu mohlo zaručit lepší dny (…) Ti, kdo slibují a sliby neplní, dojdou jen k bezmoci a zmaru; totéž se stane těm, kdo jim na ty sliby skočí.“

Adelei
26.02.2015 5 z 5

Tahle knížka je úžasná. Jak jsem zapomněla děj, přečetla jsem si ji znovu. :)

Pawlisman
26.01.2015 3 z 5

Musím přiznat, že se mi četlo dobře, těšil jsem se a Coelhův formát se mi líbí. Nepochyboval jsem o doporučení a hodnocení 4*. Avšak konec se nějak vytracuje až skoro nudí. Jakoby Coelho nakonci zapomněl, co vlastně chtěl říci a nějak to zaonačil uzlíkem. Případně neuměl pořádně vystihnout či vymačkat to pravé. Knize chybí silnější závěr a nějaké šťavnaté vyvrcholení. Takže sic krátká kniha, v druhé polovině začne pomalu ale jistě nudit a až do poslední strany to jde stále lehce z kopce. 7/10

dark.ma93
22.01.2015 3 z 5

Průměrně čtivá a zajímavá filozofie o dobru a zlu. Celá podstata je, že člověk je svým způsobem zkažený a když se mu daří, chce, aby se nedařilo i ostatním. Každý je schopný, se v určité situaci chovat zle a sdílená bolest je poloviční bolest.

adorjas
18.10.2014 3 z 5

Veľa ľudí Coelha odsudzuje, vraj sa jedná o pseudofilozofické bláboly, ale podľa mňa je to fajn spôsob, ako aj priemerného čitateľa motivovať k premýšľaniu nad ľudstvom, k premýšľaniu nad citmi a vzťahmi. Coelhove diela v sebe obsahujú, podľa môjho názoru, silné humanistické myšlienky s tým, že nakoniec dobro vždy zvíťazí...aspoň teda na krátku dobu ;)

kvenez
14.10.2014 5 z 5

Do duše promlouvající kniha a jako vždy s nevšedním příběhem.

alef
03.10.2014 5 z 5

Je člověk dobrý nebo zlý? ... odvěká otázka, která nám nedá spát. Je to jenom strach z trestu, co z nás dělá dobré lidi? Je tedy snad přirozeností člověka být zlý? A co na to Bůh? Je pravdou, že aby se projevilo dobro, musí být vykonáno zlo? Jako v případě Ježíše a Jidáše? Nebo je to jinak? Zlo nikdy nemůže zplodit dobro, ale vždycky zase jen zlo? Tato kniha nás nutí přemýšlet nad samotnou podstatou lidského bytí.

Celá série "A dne sedmého ..." je, spolu s Alchymistou, možná to nejlepší, co Coelho napsal.

mariposka
28.08.2014 3 z 5

Knihu jsem četla již před mnoha lety a vůbec jsem si nepamatovala o čem byla, ani jak skončila. Teď jsem hledala nějakou nenáročnou útlou knížku na dovolenou a vybrala jsem si tuto.
Čte se dobře. Od začátku jsem byla zvědavá zda ďábel zvítězí a lidé jsou opravdu tak snadno schopni nejtěžšího zločinu pro peníze. Jsou. Čímž neprozrazuji konec, protože kromě ďáblů, jsou i andělé.

martinkaLLL
24.08.2014 1 z 5

Příběh mě nějak nezaujal. Nic napínavého a nebylo tam ani nic co by mě mělo nějak bavit. Jednu hvězdu za to, že jsem k tomu neměla odpor jako mám ke knihám, u kterých dávám odpad.

Petracer
28.07.2014 2 z 5

Hezky čtivá kniha o lidské povaze a o tom, jak se člověk vypořádává s nespravedlností. Jako odpočinkové čtení k večeru s knihou - proč ne. Autor v podstatě vzal ošklivou pravdu a zabalil ji do krásných myšlenek a příběhů a možná v tom spočívá jeho úspěšnost. Myslím ale, že krásné myšlenky ze mě za pár dní vyprchají a dojem z knihy už nebudu mít žádný. Ďábel a slečna Chantal není kniha, ke které bych se v budoucnu vracela.

Eneo
10.07.2014 3 z 5

Byla nebyla jedna zapadlá vesnička odřízlá od světa a co víc, odsouzená k zániku kvůli odlivu mladé generace. Nikoho moc nezajímala, tedy až na toho "ďábla", jenž se jednoho krásného dne rozhodl navštívit tuto destinaci, pod záminkou vyzkoušet místní obyvatelstvo z víry. Kdo je dobrý a kdo zlý? Je možné stát někde na půli cesty? Lze ze zlých skutků vyprodukovat alespoň kousek dobra? Možná, že pokud si přečtete tuhle knížku, najdete odpovědi na tyto a jim podobné otázky. Já bych osobně dala přednost menší dávce náboženství - nebo snad kdyby byl obsah zkrácen o polovinu.

brazilská literatura

Paulo Coelho