9. listopad

9. listopad https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478455/bmid_9-listopad-hlv-478455.png 4 1513 386

Od autorky bestsellerů Pravda, nebo lež, Bez naděje, Odvrácená tvář lásky a dalších. Den před odjezdem z L. A. se Fallon seznamuje s aspirujícím spisovatelem Benem. Jejich nezastavitelná přitažlivost vede k tomu, že Fallonin poslední den ve městě stráví společně. Pro Bena je Fallonin život přesně tou inspirací, kterou pro své psaní hledal. Rozhodnou se proto zůstat v kontaktu. Vedou sice oddělené životy a prožívají vlastní vztahy, každý rok v ten samý den se však setkávají. Po nějakou dobu to funguje, až si jednoho dne Fallon není jistá, jestlí jí Ben říká pravdu, nebo si jen realitu vymýšlí tak, aby dosáhl své dokonalé zápletky. Zažijí jedinečnou love story, nebo oba skončí se zlomeným srdcem?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

November Nine , 2015

michaelaaa5
24.04.2023 3 z 5

Romantický a nereálný příběh dvou mladistvých lidí, kniha vhodná spíše pro mladší čtenářky. Jako oddechovka mezi thrillery a detektivky to ale nebylo špatné.

Ráčkajda
21.04.2023 5 z 5

Já to vidím jako krásnou kýčovitou pohádku pro náctileté, tudíž nejsem cílová skupina.... přesto jsem knihu zhltla za dva dny a slza taky ukápla. Přesně to jsem potřebovala po detektivkách a thrillerech.

Pettato
15.04.2023 3 z 5

Pohnutý příběh, ve kterém je každým rokem 9.listopad dnem, kdy se protínají cesty a osudy obou hrdinů. Příběh je střídavě psán z pohledu Bena i Fallon, což vnáší do děje náhled a myšlenky obou.
Jizvy má každý z nás. Některé jsou hned na očích a jiné skryté, ale zranění na duši zanechávají všechny...
Nejsem úplně cílová skupina, ale kniha je čtivá, jak je u autorky zvykem.

karol.cadex
12.04.2023 3 z 5

Jsem v šestinedělí. Nemam aktuálně nervy na nic s holocaustem, intelekt na filosofické úvahy a náladu na detektivky. Proto jsem sáhla po Colleen. No a jako nevim.
Zatím asi její nejslabší kus. Přitom děj a zápletka super. Ale ty dialogy? Strašný, šroubovaný, zlatá Lenka Lanczová opravdu, haha. Chtěla jsem se dojmout a nechat tryskat ze sebe hormony a nic. Vlastně ani netuším, co říct o postavách. Asi že se všichni do jednoho chovali jako blázni. Konec mě úplně urazil.

broskev28
12.04.2023 3 z 5

Romance? Typ knihy zmíněné v textu, doporučené jako "studijní materiál". Mnozí z nás ovšem tuší, že život bývá někdy ještě kýčovitější - a naopak. Přesto, i při vědomí životní brutality, kterou někteří bohužel zažívají, mi nesedla historie s matkou. To byla dost velká hrůza, ale autorka tak rozhodla a napsala. Kniha je určitě čtivá, zajímavá, s ponaučením, takže proč ne? Jen bych ji asi nabízela jiné věkové kategorii.

"Zavřela jsem oči. Ten, kdo tvrdil, že pravda bolí, byl zatracený optimista. Pravda je mučivá. A je to mrcha".

kikikrat
10.04.2023 4 z 5

Lepších 4,5*/5*. Jak je u Colleen zvykem je kniha čtivá a hned na začátku vás vtáhne a nepustí. Oblíbíte si hlavní postavy a dýcháte za ně. Několikrát mi poskočilo srdce. Líbil se mi nápad s 9. listopadem a stejně tak to téma. To jak se hlavní hrdinové vyrovnávají s osudem. Jediné za co musím ubrat na hodnocení je ten konec. Já nevím asi to na mě bylo až moc komplikované.

kalinka99
09.04.2023 4 z 5

Vždy skvělá Colleen napsala opět čtivý příběh, ale konec byl bohužel celou dobu předvídatelný.

hanavka
08.04.2023 5 z 5

Je to nerealistické? Ano.
Je to pohádka? Ano.
Je to špatně přeložené a s ještě horší korekturou? Bez pochyby.

Přesto dávám plných 5*, protože někdy potřebujete prostě číst příběh, kterému se poddáte, který vás srazí na kolena, který vás rozesměje a rozněžní, přivede na myšlenku, že váš současný problém je malicherný; příběh, který vás udrží vzhůru do 4 do rána. Prostě příběh, kterému chcete věřit a chcete ho milovat.

Hania932
24.03.2023 5 z 5

Nepřestává mě udivovat, jaký má Colleen talent. Její knížky jsou naprosto dokonalý. Vyrve vám srdce, rozdrtí a zase vrátí zpátky.
Už od začátku jsem se začetla do děje a nemohla jsem se odtrhnout. Naprosto skvělý a originální příběh, skvělá zápletka a šťastný konec. Jedním slovem BOŽÍ!
Moc doporučuji!

whiolet
23.03.2023 4 z 5

Skvěle napsaný příběh dvou lidi, které 9.listopad svede dohromady.
Každý z nich má svojí verzi příběhu a vše do sebe skvěle zapadá, což umocňuje požitek ze čtení. Bohužel ke konci už mi to přišlo trochu moc prekombinovane.
Ať tak či tak kniha byla dobře napsána a splnila svůj účel.

klarinka9974
17.03.2023 5 z 5

Vždycky když si půjčím knihu od této, skvělé autorky, mám jistotu, že nebudu zklamaná. Když jsem začala knihu číst, měla jsem velké obavy, láska v 18 letech? Tak to nejspíš nebude nic pro mě. Ale musím přiznat, že mě to dostalo do kolen. Neuvěřitelný příběh. Těšila jsem se na každou kapitolu, jak to bude další 9.listopad a další a další. Kniha se skvěle četla. Bylo to takové milé a příjemné čtení, pro milovníky romantiky. A hlavně to mělo zápletku, která teda měla pro mě wau efekt, byla jsem z toho všoku stejně jako Fallon. Prostě další povedená kniha a doufám, že brzy bude další a další.

Zuzi_cte
07.03.2023 5 z 5

Sakra, uz dlouho jsem u knizky tolik nebrecela. Colleen mi umi zlomit srdce ale ja ji za to stejne miluju :-)

nelibook
27.02.2023 3 z 5

Colleen Hoover je moje oblíbená autorka a mám od ní skoro všechny knihy, ale tahle mi upřímně moc nesedla. Nápad to byl skvělý, ale průběh se mi poté nelíbil. Určitě autorka vystihla pocity hlavních hrdinů to musím uznat. Tahle knížka však nebyla pro mě ,ale doporučuju ji všem, kteří mají rádi strhující příběhy s neočekávaným koncem a hlavně s skvělými hlavními hrdiny.

Mandlevest
24.02.2023 3 z 5

Je mi to moc líto, od autorky si občas něco přečtu, i když nejsem cílovka, a většinou jsem spokojená, ale tady měla knížka, které určitě neupírám maximální čtivost (jinak to autorka ani neumí), trochu smůlu. Jednak ji četla dcera chvíli přede mnou a žehrala na překlad, že už Colleen nikdy v češtině číst nebude, že v originále je to prostě "jiné čtení". Což já nezjistím, byť se anglicky domluvím, ale na knížku si netroufnu. A tak nevím, jestli mě neovlivnila, že zejména první třetina knihy na mě působila dost těžkopádně, ač mě zápletka bavila. V půli knihy mně už to tak nevadilo, ale zase mě zklamalo, jak se děj vyvinul. A zde měla kniha smůlu v tom, že jsem těsně před ní dočetla skvělé Ohníčky všude kolem, hluboké a niterné a já tomu dramatickému zlomu v této knize nedokázala uvěřit a emocionálně ho prožít. Přesto všechno je to velmi čtivě napsaná love story, kterou si užijete, a dle vysokého hodnocení, i užíváte. Silné tři * a na autorku jsem určitě nezanevřela.

Elsasbooks
22.02.2023 3 z 5

Jedna z nejslabších knih od Colleen. Navíc anotace dost vyzrazuje, takže mně, která si často dokážu z pouhých náznaků vyvodit, jak věci byly, jsou, nebo budou, to vyzradilo v podstatě celou hlavní zápletku a žádný wow efekt se u mě nekonal. Kniha je ale dobře a čtivě napsaná.

Adell-ka
17.02.2023

Ačkoli mám Colleen Hoover moc ráda jako autorku a některé knihy od ní ve mě rezonují ještě dlouhou po přečtení, tuhle jsem odložila. Od začátku mi to přišlo příliš přehnané, přitažené za vlasy, situace naprosto nereálné a absurdní. Škoda, Colleen to umí i líp.

soukroma
13.02.2023 2 z 5

Autorku jsem zkusila: vypadalo to dle anotace na nějakou napínavou zápletku. Ale nakonec ne, pro mne tohle psaní opravdu není...

Nikusha
13.02.2023 5 z 5

Je to hezky poutavé, dobře se to četlo. Pro mladé slečny určitě krásně vzrušující, protože se tam Ben chová jako úplný idylický romantický hrdina. Jako přidaná hodnota zajímavý nečekaný závěr. Doporučila bych hlavně slečnám 15+, ale s varováním : takhle to většinou normálně neprobíhá :D

NymphMaeve
13.02.2023 5 z 5

Colleen Hoover je prostě dokonalá autorka, zatím jsem podlehla všem jejím knihám. A tato není samozřejmě výjimkou. Na začátku jsem si říkala, co to sakra je, vždyť to vůbec nedává smysl, ale pak to ten smysl dostalo a já mnohokrát nad osudem Fallon a Bena zaplakala. A to i v metru nebo vlaku. Jejich příběh mě před spaním donutil přemýšlet a celkově jsem jim moc fandila. Bylo to tak romantické a krásné. Myšlenka a hlavní zápletka jsou dechberoucí a opravdu stojí za to si jejich příběh prožít. Děkuji za další obohacující knihu a po delší pauze si určitě dám další dílo této úžasné autorky.

P3_tis
12.02.2023 5 z 5

Tak tahle knížka mi vzala dech…. Čekala jsem klasickou romanci, kdy se dva lidé budou scházet 9.listopadu a pak jeden z nich prostě nepřijde a nebo bude mít partnera.
Vůbec jsem nečekala tak silný příběh a vlastně vůbec takový příběh! Nádherné, silné, strhující!!! I na slzičky došlo…