9. listopad

9. listopad https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478455/bmid_9-listopad-hlv-478455.png 4 1519 1519

Od autorky bestsellerů Pravda, nebo lež, Bez naděje, Odvrácená tvář lásky a dalších. Den před odjezdem z L. A. se Fallon seznamuje s aspirujícím spisovatelem Benem. Jejich nezastavitelná přitažlivost vede k tomu, že Fallonin poslední den ve městě stráví společně. Pro Bena je Fallonin život přesně tou inspirací, kterou pro své psaní hledal. Rozhodnou se proto zůstat v kontaktu. Vedou sice oddělené životy a prožívají vlastní vztahy, každý rok v ten samý den se však setkávají. Po nějakou dobu to funguje, až si jednoho dne Fallon není jistá, jestlí jí Ben říká pravdu, nebo si jen realitu vymýšlí tak, aby dosáhl své dokonalé zápletky. Zažijí jedinečnou love story, nebo oba skončí se zlomeným srdcem?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

November Nine , 2015

miskaseverliska
13.12.2022 3 z 5

Příběh který chytí za srdce. Ze začátku jsem měla docela smíšené pocity protože co si budeme tohle je prostě nerealistické, ale většina z nás čte proto aby jsme mohli utéct z reality a to se vám při čtení tohohle příběhu určitě povede, zaslouženě 4 hvězdičky

malina097
06.12.2022 4 z 5

Jooo a Ben by se mi líbil i ,když je mi uz pres sedmdesát Hi-hi.

malina097
06.12.2022 4 z 5

Ale ano ,fakt se mi to líbilo i když se vsemu nedá věřit tak jsem u knížky trcela cele odpoledne a těšila se na druhy den přestože jsem jasné věděla jak to dopadne.Mám vypůjčenou ještě jednu knihu od Hoover tak si zase hezky počtu a těším se.

adelaska
29.11.2022 4 z 5

Tak tato kniha se četla úplně sama. No Jo, Colleen. K tomu asi není co dodat :-)

nakavusterezou
25.11.2022 5 z 5

Má vůbec cenu něco psát?

Za mě nejlepší kniha od Colleen, tečka️!

Příběh se točí jen okolo dvou hlavních postav, kterým přejete, aby jejich osud skončil šťastně. Jak Fallon tak i Bena jsem si oblíbila️

Co musím vyzdvihnout je to, že se zde objevují postavy z jiné knihy od Colleen a to z knihy Odvrácená tvář lásky, což mi přišlo geniální!!

Nebudu tu nic víc psát.
BĚŽTE SI TO PŘEČÍST️️!!!

Nejlepší kniha, co jsem letos přečetla️.

Já nejsem klasický čtenář, co čte romantiku, ale Colleen jsem propadla, totálně.

Kacatko86
24.11.2022 4 z 5

CoHo mám ráda, 9. listopad je i moje datum a recenze od kamarádky, která slaďákům moc neholduje, ale zde probrečela téměř půl knihy, tak tu knihu jsem prostě musela mít a chystala si kapesníčky. V tomto případě jsem je ale nepotřebovala. Příběh byl pěkný, ale trochu překombinovaný, někdy málo uvěřitelný. Když nad určitými věcmi ale moc nepřemýšlíte, a jedete jen romantickou linku, tak je to celkem fajn. Konec typický happy end, ale Benovi a Fallon jsem to přála.

kvetinkovedny
24.11.2022 1 z 5

Tahle kniha byla tak špatná, že zpochybňuju, zda předchozí knihy autorky, co jsem četla, byly dobré, nebo jsem jen byla extrémně nepozorná.

1*/5

Na úvod musím říct, že ten koncept miluju. Lidi se potkají jen jednou v roce, vytvoří si mezi sebou jedinečné pouto, ze kterého časem vznikne vztah. Nápad boží, ale zpracování v téhle knize? Tragické. Nebo alespoň mně to tak připadalo.

Zaprvé: Romantické lince jsem absolutně nevěřila. Byla to neskutečná instalove, Fallon a Ben se znali sotva pár hodin, a už tomu říkali láska a pukalo jim srdce a nevím co. Absolutně jsem jim to nežrala a celý jejich příběh mě nechal ledově chladnou.

SPOILER: Zadruhé: Sebevražda Benovy mamky. To byl katalyzátor celé situace. Byla vážně nemocná, a proto se rozhodla zastřelit se doma ve svém pokoji, když bydlela jen se svým šestnáctiletým synem. Kdo tohle udělá? Jako omlouvám se, ale opravdu jen duševně chorý člověk. Copak ji nenapadlo, jak strašnému traumatu vystaví Bena? Až ji tam najde s prostřelenou hlavou? To si, prosím pěkně, všechno naplánovala. Najít mrtvolu je samo o sobě dost děsivé, ale tohle? Proč se raději nezabila v hotelu? Nesnáším ji.

Zatřetí: Ben je sociopat. Asi to má po matce, nijak mu to nevyčítám. Ale zmrzačil holku, zničil jí život, a pak ji potká v restauraci a myslí jen na to, jaké má ona na sobě spodní prádlo? S O C I O P A T. Manipulátor, lhář, sociopat. Za mě velký e-e. KONEC SPOILERU

Takže za mě velké bohužel. Bylo to překombinované, a to naprosto extrémně, šílené a ještě jsem se u čtení nudila, pokud jsem zrovna nevěřícně nekroutila hlavou. Tohle se za mě CoHo opravdu nepovedlo, což mě mrzí, protože Ugly Love miluju. (Ale asi i to bych měla znovu přečíst a případně to přehodnotit.)

P.S. Chápu, proč se kniha některým čtenářům líbí, a vůbec jim to nevymlouvám – ale tohle prostě nebylo nic pro mě, neumím přivřít oči nad těmi šílenostmi, co v knize byly.

KleaM
21.11.2022 4 z 5

no, tak trochu méně uvěřitelný příběh...ok, víc, než méně uvěřitelný příběh. Ale kniha má spád. Hlavní hrdinka mi byla tentokrát hodně nesympatická, takže po přečtení kniha putovala dál...

evakundelova
14.11.2022 4 z 5

Skvělá knížka od skvělé autorky. Poprvé jsem ovšem odhalila ‘zvrat’ ještě než se stal, takže pro mě trochu méně napínavé. Děj je sice velice nepravděpodobný v reálném světě, ale proto přece čteme knížky.

janka2000
07.11.2022 4 z 5

Colleen je jedna z mých nejoblíbenějších autorek, ale tahle kniha (jedna z jejích úplně prvních) byla prostě pod jejím průměrem. Hlavní hrdinka má popáleniny a viní z toho otce. Jednou když je s ním na obědě a on se chová jako blb, ji přijde zachránit cizí kluk. Pak spolu stráví den a dohodnou se, že se budou scházet v tento den dalších pět let. Zamilují se, ale pak se ukáže, že mezi nimi je jedno velké tajemnství.

lilkys
06.11.2022 4 z 5

Moje první setkání s autorkou. Píše čtivě, a ačkoli jsem čekala trochu jiné zpracování tématu, líbilo se mi. V románu je kromě romantiky a lásky i hromada těžkostí a vážných témat, které musí hlavní hrdinové překlenout. Trochu mě mrzí, že jsme opravdu byli svědky jen setkání Fallon a Bena a u ničeho dalšího z jejich života nejsme. Fallon jsem napůl obdivovala, napůl mě docela vytáčela. Celý příběh mi zní neuvěřitelně a nereálně, ale ona hloubka a přesah knihy z ní dělá skvělé čtení.

beruzzka
05.11.2022 5 z 5

Letos určitě jedna z mých Top knih. Miluji C.Hoower, přečetla jsem od ní takřka vše. Každá kniha je vždy uplně jiná a vybírá si neotřelá témata Tady jsem se bála, že to bude ve stylu den co den a podobné a ano, myšlenka už tu byla, ale to rozuzlení bylo geniální. Předpokládám, že kniha spadá do YA a tak musím hrdinům odpustit trochu naivity. Co mě bavilo: Jazyk a vyjadřování Bena, jeho vývoj z chlapce v muže, a celkově humor těch dvou. U dopisu od mámy jsem brečela. Knihu jsem začala číst 3.11 s tím, že ji dočtu 9.11, a ejhle 4.11 v 23h jsem odkládala dočtenou. Jinak to nešlo.

Ruxandra
04.11.2022 3 z 5

Knihy Colleen stále kupuji, protože doufám, že znovu zažiju to nadšení z příběhu, jako tomu bylo před lety. Bohužel u těchto nových už je to pro mě spíše průměr. Velmi čtivý a pěkný příběh dvou lidí, ale nijak to nevybočuje. Ke starším kouskům se stále ráda vracím a čtu je znovu, ale tady cítím, že 9. listopad v mé paměti zapadne a nebudu mít tu potřebu se k němu vracet. Je to škoda.

Lotuska96
03.11.2022 2 z 5

(SPOILER) Nápad knihy mi přišel zajímavý, ale rozuzlení pro mě bylo nepřesvědčivé a nepravděpodobné...

Sacinka
01.11.2022 3 z 5

Nevím nevím.. Od Coleen je to čtvrtá knížka, moc dobře se mi čte, když si chci oddechnout, což splnil i 9.listopad. Nápad je to skvělý, ale už to bylo chvílemi opravdu přitažené za vlasy. Pro mě.

ReziEngli
31.10.2022 4 z 5

Tak tahle kniha mě hodně bavila, jak konceptem, tak stylem vyprávění. Co zprvu vypadalo jako klasická young adultová romanťárna, se zvrhlo v emocionální smršť. Nemohla jsem se odtrhnout a četla dlouho do noci. I tak jsem ale našla něco, co mi vadilo. Bohužel mi to totiž připomnělo autorčinu starší knihu Bez naděje, protože ten příběh kolem Fallon a Bena mi hrozně připomínal story Sky a Deana. Z toho důvodu dávám jen 4 hvězdy.

Máša33
30.10.2022 5 z 5

Krásný příběh

Evaho73
26.10.2022 3 z 5

Colleen Hoover má dar písať tie najklišoidnejšie romány a prinútiť čitateľa, aby si myslel, že všetko je nové a fantastické. Normálne obdivujem spôsob, akým prezentuje otrepané momenty, vďaka ktorým sú jej knihy návykové.
Do čítania knihy "9. listopad"som sa pustila podľa nadšených recenzií, a nemôžem poprieť, že je opäť veľmi - použijem českú frázu - čtivá.
Ale... Je tu skrátka to ale...
Od polovice knihy som začala mať pocit, že už je toho priveľa: pohnutý príbeh je v poriadku, život nie je vždy ružový a tragédie k nemu bohužiaľ patria, ale moje čitateľské podvedomie mi opäť nahováralo, že to autorka zase preháňa a cielene tlačí na city svojich čitateľov.
Niekde som čítala, že v prípade kvalitnej knihy, by tomu tak byť nemalo...

Micandy
26.10.2022 4 z 5

Kniha se mi četla dobře, jen v polovině jsem si říkala že to je těžko uvěřitelné. Trochu mi vadilo ,že jsem se nedozvěděli téměř nic o Fallon v NY, nic dopodrobna. Vždycky to bylo jen o jejich setkání a kolik jich bylo. Poslední třetina knihy to určitě zachránila, bylo to emotivní až mi ukápla slza. Zajímavý příběh, ale ne tolik, abych dala 5 hvězd.

mfajmanova
23.10.2022 5 z 5

Moje druhá knížka od Colleen a opět jsem nadšená. Krásný, pro mne nepředvídatelný příběh, který jsem přečetla jedním dechem. Do 300 stran dokázala autorka vměstnat tolik děje, co jiní nedokážou do 500, a přitom tam nic nechybělo. Děkuji!