9. listopad

9. listopad https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478455/bmid_9-listopad-hlv-478455.png 4 1519 1519

Od autorky bestsellerů Pravda, nebo lež, Bez naděje, Odvrácená tvář lásky a dalších. Den před odjezdem z L. A. se Fallon seznamuje s aspirujícím spisovatelem Benem. Jejich nezastavitelná přitažlivost vede k tomu, že Fallonin poslední den ve městě stráví společně. Pro Bena je Fallonin život přesně tou inspirací, kterou pro své psaní hledal. Rozhodnou se proto zůstat v kontaktu. Vedou sice oddělené životy a prožívají vlastní vztahy, každý rok v ten samý den se však setkávají. Po nějakou dobu to funguje, až si jednoho dne Fallon není jistá, jestlí jí Ben říká pravdu, nebo si jen realitu vymýšlí tak, aby dosáhl své dokonalé zápletky. Zažijí jedinečnou love story, nebo oba skončí se zlomeným srdcem?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

November Nine , 2015

P3_tis
12.02.2023 5 z 5

Tak tahle knížka mi vzala dech…. Čekala jsem klasickou romanci, kdy se dva lidé budou scházet 9.listopadu a pak jeden z nich prostě nepřijde a nebo bude mít partnera.
Vůbec jsem nečekala tak silný příběh a vlastně vůbec takový příběh! Nádherné, silné, strhující!!! I na slzičky došlo…

warca
11.02.2023 5 z 5

Parádní strhující příběh, který jsem četla jedním dechem. Ostatně jako všechny autorčiny knihy.

pavlinka04
06.02.2023 4 z 5

Krásných 4,5 hvězdičky

pingu1
03.02.2023 4 z 5

Mám v plánu přečíst od Colleen všechny knížky, co napsala, protože píše skvěle :-)
9. listopad není výjimkou, kniha se četla dobře, obzvlášť druhá půlka. Originální námět, hodně emocí, přečetla jsem ji za tři dny.
Jen ty roční intervaly mi přišly dost nereálné - šílená zamilovanost a osudová láska, když se vidí jednou za rok a skoro nic o sobě nevědí? No nevím... Teď tu o Popelce.... :-)

lemai
03.02.2023 5 z 5

Tohle je přesně to, proč miluji knihy. Vezmou vás, pohltí do sebe a rozcupujou na tisíc kousků.
Nejsem žádným milovníkem romantických knih, moc je nevyhledávám. Spíše výjimečně.
Ale Colleen to umí skvěle, má pro psaní velký dar.
Zjistila jsem, že potřebuji asi všechny její knihy.

kytarka
30.01.2023 5 z 5

Další kniha od Colleen co je neskutečná. Všechny knihy co jsem od ní četla by mohly být ihned zfilmovány. A tenhle příběh by byl také skvělý na plátně. Záměrně nepíšu nic o ději, protože nejlépe uděláte, když si knihu sami přečtete.

PeťulaV.
23.01.2023 5 z 5

Uffff, tak tohle zas byla jízda. Celý začátek a vlastně až skoro do poloviny knížky jsem si říkala, ježiiiiš, to je tak krásně sladký, úžasná romantika a těšila jsem se, jak se bude příběh odvíjet dál. Byla to má teprve druhá zkušenost s touto autorkou a budu se muset nejspíš připravit na to, že asi každá její knížka pro mě bude takováhle emoční horská dráha. Čekala jsem poklidný romantický příběh s nějakou menší zápletkou, jenže to jsem se opravdu hodně spletla. První polovinu jsem se až sama několikrát přistihla, že se pořád přiblble usmívám, několikrát jsem se i nahlas zasmála. Knížka byla milá, vtipná, jenže to se zhruba v půlce zlomilo a ten přiblblý úsměv mě přešel. Najednou jsem cítila smutek, lítost, prázdnotu.. Z poklidné romantiky to přeskočilo v něco tak silného, že jsem opět žasla, jak mě styl autorčina psaní dokáže pokaždé úplně rozebrat. První jsem četla její knihu "Námi to končí" a stejně jako u téhle mě ten příběh neskutečně zasáhl. Obě ty knihy pro mě byly nejen velmi krásné, ale i neskutečně emotivní. Styl psaní, kterým Colleen píše, je za mě naprosto geniální a opravdu jedinečný. Konec jsem pak už vůbec nedokázala odhadnout. Sama nevím, jak bych se na místě Fallon zachovala, ale strašně se mi ulevilo, byl krásný. Já opět nemůžu jinak, dávám 5* a opravdu moc a moc DOPORUČUJI.

Knižnípauza
13.01.2023 3 z 5

Knihy od Colleen mám ráda. Velmi se mi líbí její styl vyprávění.
Co se ale týče 9. listopadu jsem dosti zklamaná. Tohle je tak předvídatelný příběh plný klišé, že mě už od půlky přestal bavit a dočítala jsem jej spíše z nutnosti (nemám ráda nedočtené knihy).
Škoda.

pohoda58
09.01.2023 4 z 5

Příjemné čtení plné zápletek, příběh jsem si užila.
Doporučuji.

michaela5515
08.01.2023 5 z 5

(SPOILER) Fallon a Ben. Jako většina knih od Colleen je to pecka. Námět boží. Bolavý. Vtipný. Plný neskutečných zápletek. Taky mě dost potěšil velice krátký, ale milý výjev Tate a Milese. CoHo se pustila do hlubokého příběhu dvou zničených lidí. A zpracovala ho na jedničku. Tohle umí. Asi zařazuji do TOP 5.

attila1
08.01.2023 5 z 5

Moc krásný příběh,který mě dojimal i pobavil. Moje první knížka od této autorky a určitě ne poslední.

JaneH
07.01.2023 5 z 5

Dokonalý.
Knížka mě bavila od začátku do konce. Bena jsem si díky jeho upřímnosti, vtipnosti i drzosti zamilovala. I Fallon si mě získala. Zvrat v knize mě překvapil - v ten moment jsem hltala každé slovo, které Colleen napsala. Jedna z nejlepších knížek, které jsem od autorky četla.
Doporučuji.

simcat13
06.01.2023 5 z 5

Měla bych se naučit neodsuzovat knížky podle prvních kapitol. Necelých prvních sto stránek mě nebavilo a iritovalo zároveň. Bylo to přeslazený, blbě sprostý a už jsem si říkala, jak jsem od toho čekala víc. Postupem knížky ovšem rostete s hlavními postavami a já nemám slov. Ta knížka mi vzala dech. Ten příběh je neskutečně silný, žádná typicky přiblblá zamilovaná zápletka, ale hodně těžké věci na skousnutí. Rozhodně knížce dejte šanci a uvidíte, že i ten přihlouplý začátek dává smysl.

Knihomolka2009
04.01.2023 5 z 5

(SPOILER) Bude to znít divně, ale tohle je za mě jedna z nejlepších knížek na světě a první kterou jsem tento rok dočetla. Hlavní hrdinka byla od první strany naprosto úžasná a hlavní hrdina taktéž. Vždycky když se na první pohled zdálo že Fallon jedná sobecky,za chvíli přišla věta, která to dokázala celé obrátit, a já ji měla o to radši. Zápletky mě překvapily, a jsem moc ráda, že po celou knihu se vždy objevovaly nějaké problémy, a až ke konci se to vše vysvětlilo. Za mě to byl příběh působící na vás jako pohádka, za kterou se ale skrývá tolik problémů, že to vlastně ani jako pohádka dopadnout nemuselo. Já jsem za to však moc ráda, protože kdyby tento příběh skončil jen o trochu jinak, nebylo by to to pravé, jelikož tohle není žádné drama ale život dvou mladých lidí, kteří se musí popasovat s hodně problémy, aby spolu mohli žít šťastně až do smrti a strávit spolu každý den včetně 9.listopadu.

Cher
02.01.2023 3 z 5

Kniha byla mojí první od C. Hoover a doporučil mi ji pán z bibliobusu. Romantické knihy mám ráda, ale tohle bylo až moc. Občas se to neskutečně táhlo, že jsem i chtěla knihu odložit. Abych věděla, jak to dopadne, tak jsem se tím nakonec prokousala. Konec byl naopak dobrý.

Arsi007
02.01.2023 4 z 5

Krásná YA romantická oddechovka. Do děje jste vtaženi první stranou, přesně tak, jak to umí snad jen Colleen.

Ač je Fallon ke konci už hodně naivní a některá její rozhodnutí jsou za hranou ,,normálního", logicky uvažujícího chování tak je to pořád v rámci žánru nadprůměrný příběh, který zhltnete za pár dní a nebudete ho chtít odložit ani v autobuse, ani při vaření, ani před spaním. A to je to, proč se na každou novinku od Colleen Hoover těším a knihy si jako jedny z mála kupuji předem a nečekám než na mě vyjde řada v knihovně.

Více na IG: @hanybooks

krevetka79
31.12.2022 5 z 5

Další krásná pohádka pro nás velké holky.
Užila jsem si příběh od začátku do konce.
Spisovatelka mě opět dokázala rozesmát i rozplakat.
Jako vždy se nedalo odtrhnout.
Za mě krásný příběh, který je sice lehce nereálný, ale cesty lásky a osudu jsou nevyzpytatelné.
C. Hoover prostě umí. Co knížka to neskutečný originál.

Přečti_si
30.12.2022 5 z 5

Za mě nejlepší romantická knížka, jakou jsem kdy četla! Nesmírně originální námět, dialogy měly jiskru, bylo i srdcervoucí drama a slzy. Obávám se, že jen tak nějaká romantická knížka tuto nepřekoná!

Youn@n
29.12.2022 5 z 5

autorka by mohla ubrat sexu. Ale i tak dávám plný počet hvězdiček :-)

Leído
27.12.2022 5 z 5

Byla to moje druhá kniha od autorky. Trochu jsem se jí bála, protože ta první mě tak uchvátila a laťka byla nastavená tak vysoko... ale teď už věřím, že Colleen má dar a můžu ji zařadit do kategorie: jistota dobré volby. Obecně nemám ráda moc sladké knížky, ale už podruhé mě autorka srazila na kolena příběhem, u kterého bych to nečekala. (Ne)pravděpodobnost děje nechci hodnotit, protože mi to tady nepřijde podstatné. Byla to pohádka, která se mi moc líbila.