9. listopad

9. listopad https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478455/bmid_9-listopad-hlv-478455.png 4 1513 386

Od autorky bestsellerů Pravda, nebo lež, Bez naděje, Odvrácená tvář lásky a dalších. Den před odjezdem z L. A. se Fallon seznamuje s aspirujícím spisovatelem Benem. Jejich nezastavitelná přitažlivost vede k tomu, že Fallonin poslední den ve městě stráví společně. Pro Bena je Fallonin život přesně tou inspirací, kterou pro své psaní hledal. Rozhodnou se proto zůstat v kontaktu. Vedou sice oddělené životy a prožívají vlastní vztahy, každý rok v ten samý den se však setkávají. Po nějakou dobu to funguje, až si jednoho dne Fallon není jistá, jestlí jí Ben říká pravdu, nebo si jen realitu vymýšlí tak, aby dosáhl své dokonalé zápletky. Zažijí jedinečnou love story, nebo oba skončí se zlomeným srdcem?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

November Nine , 2015

hlavajda93
13.10.2023 5 z 5

Další silná kniha od Collen. Celou dobu to vypadalo, že má pohnutý osud jen Fallon a Ben ji zachraňuje, ale nakonec se ukázalo, že i ona zachraňuje jeho...Líbilo se mi, že byl v knize odkaz na Tate a Milese z Odvrácené tváře lásky.

Terezk-a
12.10.2023 4 z 5

S Colleen nemůžete šlápnout vedle a každá její další kniha je toho důkazem.
Kdo by to byl jen tušil jak velkolepý příběh se dá vymyslet pod úvodem ''dva mladí lidé se budou potkávat jen jeden den v roce''.
Já jsem si před čtením knihy říkala: a o čem to jako bude?
A po přečtení?
Smekám...

PremekZizin
08.10.2023 4 z 5

Romantický milostný příběh, za kterým je ukryto velké tajemství.
Kniha mě zaujala rozdělením na jednotlivé 9. listopady. Zdálo se mi to jako zajímavý nápad a proto jsem si knihu vybral do výzvy. Následné střídání vyprávění z pohledu obou hlavních hrdinů nemělo chybu.
Příběh jsem si hodně užil, až mě překvapilo jak moc.

Verunka289
08.10.2023 3 z 5

Dlouho jsem přemýšlela, že bych si zkusila něco od Colleen Hoover přečíst, protože je velmi chválená knižními blogery a řada z nich ji má jako oblíbenou autorku. Jako první jsem tedy zvolila knihu 9. listopad, protože mě docela zaujala anotace - dva mladí lidé se spolu scházejí pouze jedenkrát ročně vždy ve stejný den, ten spolu prožijí a pak čekají zase celý rok na další kontakt.... zajímavé téma...
Nadšená jsem ale bohužel moc nebyla, nevím, jestli jsem moc velká puritánka, ale na mě tam bylo té erotiky až moc. V podstatě větší polovina knížky se motala kolem Falloniných kalhotek a připadalo mi, že se tam až tak moc neděje. Velký spád kniha nabrala až tak v poslední třetině, tam to pak bylo zajímavé a stránky jsem hltala jednu za druhou.

Knihomolka_176
05.10.2023 4 z 5

Tenhle příběh mi připadal jiný než ty předchozí od Colleen. A rozhodně ne ve špatném slova smyslu.
Námět tohohle příběhu byl neskutečně originální a jen za něj bych nejradši dala milion hvězdiček. Bylo to dojemné a roztomilé a neskutečně čtivé. Vyzdvihla bych i to, že hlavní hrdinka nesplňuje oficiální kritéria "krásy", kterou oplývá většina hlavních hrdinek tohohle žánru. Fallon byla krásná, i když by ji tak široká společnost neviděla.
Myslím, že tenhle příběh nepatří mezi nejlepší od Colleen, ale rozhodně stále patří mezi to nejlepší tohohle žánru

nela3812
02.10.2023 4 z 5

Jeden z nejčastěji zmiňovaných a chválených titulů od autorky, který si mě bohužel úplně nezískal. Od té doby, co jsem poprvé četla autorčinu tvorbu (to nejlepší v nás), nejsem z žádné další knihy tolik nadšená. Za pozornost však tento příběh rozhodně stojí!

Hlavní hrdinové jsou na začátku příběhu velmi mladí a naivní. Pozorujeme, jak rok od roku dospívají a mění se jim pohled na svět. S přicházejícími roky také přichází více a více konfliktů. Právě v těchto situacích jsem měla pocit, že ustrnuli v mladistvé nerozvážnosti a všechno je zbytečně vyeskalované, nafouknuté a postavené na nevhodném mlčení a urážlivosti. Pominu-li zmíněné, líbil se mi jejich vývoj a skutečně za ty roky dospěli, naučili se lépe komunikovat, odpouštět atd.

Dalším, pro mě velkým mínusem je, že jsme neměli možnost tolik nahlédnout do doby, která uplynula mezi jednotlivými setkáními. Často jsme se ani ve zkratce nedozvěděli, co se v jejich oddělených životech událo. Například: jak těžké pro ně bylo, že si nemohli ani napsat nebo zavolat? Věřím, že takto mladí lidé mají stále nové zážitky, navazují nové vztahyco dělali mezi každým dalším 9.listopadem?

Celkově však příběh poměrně hezky plyne a dochází hned k několika gradacím děje, přičemž ta poslední stojí opravdu za to. Musím se přiznat, že jsem čekala mnohé, ale finále mi vyrazilo dech. Už jen kvůli tomu vám doporučuji si knihu přečíst. Bylo to nečekané, šokující a sakra dobře napsané.

Hodnocení: 3,5/5

veronika4937
29.09.2023 5 z 5

Jsou příběhy, kde jsou hlavní hrdinové čerstvě dospělí, a já u nich jen protáčím oči, jaká jsou to naivní telátka - taky jsem taková byla :-). A pak jsou tu knížky od Colleen Hoover, kde s nimi dýchám, soucítím, prožívám každou vteřinu a s láskou vzpomínám na své první lásky. Nejspíš je to i tím, že CoHo dává svým hrdinům zabrat a už v mladém věku jim nakládá pořádná traumata. 9. listopad není výjimkou. Je to další knížka od této autorky, od které jsem se nemohla odtrhnout. Fallon mi byla od začátku sympatická a Bena nešlo nemilovat. Jejich příběh byl bolavý a život se s nimi nemazlil - ostatně nic jiného jsem ani nečekala. Čekejte opět vážná témata, která ale nechci prozradit, abych vám nepokazila čtení. Dostalo mě samotné rozuzlení, tohle jsem opravdu nečekala.

Anavi8912
28.09.2023 5 z 5

Romantický, trochu nerealný příběh dvou mladých lidí, které svede osud dohromady. Kniha mě chytla od první stránky až do konce, který mě dostal. I slzička ukapla. Autorka mě zatím nikdy nezklamala.

Šárka88
26.09.2023 5 z 5

Přečteno jedním dechem, příběh sice nebyl, jak z reálného života, ale byl moc krásně pohádkový. Pro dva mladé lidi 9.listopad je magické datum se spousty náhod, seznámení, lásky a tragédi, pro ně i nesmírně těžké datum. Moc se mi to líbilo, ač jsem čekala jiný konec, dopis od mámy pro Bena byl pro mě silný moment, proto + 1*.

Butterfly340
24.09.2023 5 z 5

(SPOILER) Tohle bylo znepokojivé čtení. Vážně. Někdy před koncem jsem si říkala, že knihu odložím, protože na to psychicky nemám, ale nakonec jsem to teda dočetla, protože... Vlastně ani nevím. Asi jsem se potřebovala zničit. Projít tou katarzí a tím tenhle příběh uzavřít xd

Začátek byl skvělý. 9. listopad mě chytl od první stránky. Sarkastická hlavní hrdinka dohadující se se svým imbecilním otcem v bistru v LA. Co chtít víc? Bylo to vtipné. Do toho tam pak přišel Ben a začala se odvíjet milá young adult romance... Tahle část mě vážně bavila.

Jenže jak stránky postupovaly, začalo to být temnější a temnější.
Co mě na tom celém příběhu přišlo nejvíc znepokojující byl fakt, že se to stále tvářilo jako dojemná romance. Přitom to byl jeden velký red flag.

SPOILER

Ben se chová jako psychopat. Na první pohled si to třeba člověk neuvědomí, ale když si to vše poskládá... Manipuluje se svým okolím, lže... Zakládá požáry xd Už tomu chybělo jen aby kuchnul nějaký nebohý zvíře.
A Fallon mu to stejně odpustí. A ještě na konci brečí, že to byla její vina. Aneb důkaz, jak Ben dokáže druhý krásně zmanipulovat.
Celý ten jejich vztah je toxický.
Btw, když je Fallon s kamarády v klubu, je opilá a to tak, že sotva stojí, tak Ben ji přemlouvá, aby se k němu vrátila. Svádí ji a chce se s ní vyspat. Víte, co to je? RED FLAG. Brutální. On využívá toho, že je totálně na mraky a vůbec mu to není blbý.

KONEC SPOILERU

Teď se asi divíte, proč hodnotím pěti hvězdičkami. Ten důvod je jednoduchý. Kniha ve mně vyvolala plno pocitů a pamatovat si ji budu ještě hodně dlouho. Autorka má skvělý styl psaní a strašně se mi líbilo, jak romanci vlastně změnila v thriller. Přestože to asi nebylo záměrné.

Knihu rozhodně nedoporučuji mladším čtenářům a lidem, kteří nejsou psychicky odolní. 9. listopad je nutný brát jako špatný příklad, uvědomit si všechny ty věci, který by se vám ve vztahu rozhodně neměly stát. Ne jako sladkou romanťárnu, kterou byste chtěli prožít.

zuzmi39
16.09.2023 4 z 5

Velmi silný příběh mezi dvěma zamilovanými lidmi, jejichž osudy jsou propletené mnohem víc, než se na první pohled zdá. Ačkoliv je dohoda mezi hlavními hrdiny na dnešní dobu neuskutečnitelná, v knize mě velmi bavila a já si příběh užívala od začátku do konce.

monte
06.09.2023 4 z 5

Příjemná a dojemná oddychovka

maryska09
27.08.2023 2 z 5

Dobře napsaná, ale velmi nereálná kniha. Autorka ráda píše o ohromných, osudových láskách, ale tady toho bylo opravdu moc. Dvě děti se sejdou a milují se nekonečnou láskou, vidí se jen jednou za rok a dají si všechno, co potřebují... Pro mladé lidi je rok nekonečná doba, to by nevydržel nikdo, i s tolik pohnutým osudem, jako měli oni dva. Tahle kniha mi vážně nesedla

Alexxxka
17.08.2023 4 z 5

Ten konec mě opravdu dostal. Pro Bena to muselo být taky příšerně těžké. Coleen psát umí a určitě si přečtu něco dalšího.

mstychov
14.08.2023 5 z 5

Colleen Hoover mě naprosto pohltila a tak nadále pokračuji ve čtecím maratonu jejích knih.

Knížka mě zaujala svým názvem. Co se stalo 9. listopadu? Hlavní hrdinka se jmenuje Fallon a je studentkou, která se chystá odstěhovat do New Yourku, jelikož její kariéra herečky skončila ve chvíli, kdy zůstala v hořícím domě a odnesla si z toho okamžiku doživotní následky v podobě jizev.

Dalším hlavním hrdinou je Ben. Kluk, který se rozhodne Fallon zachránit před jejím otcem, se kterým sedí kousek od něj v restauraci a diskuze mezi nimi neprobíhá úplně hladce.

Život Fallon i Bena se proplétá. Ben podporuje Fallon v pokračování v herecké kariéře a ona ho podporuje v psaní knih. Oba mají své životy, ale rozhodnou se každý rok 9. listopadu sejít v oné restauraci.

Oba hlavní hrdiny i jejich rodiny a kamarády jsem si oblíbila. Děj se ubíral ze začátku nenáročně. Dva lidé, co se do sebe zamilují, ale vědí, že každý musí jít svou cestou. Jenže každý rok, co se opětovně potkávali, se začali jejich životy měnit, proplétat a na pomyslném provazu se dělaly uzly.

Nikdy by mě nenapadlo, kolik akce, tajemství a záhad se dá napasovat do jednoho romantického příběhu. Nejen, že nám Colleen opět dokázala, že její knižní postavy jsou jako živé, ale ještě nám naservírovala příběh plný zvratů, který mě totálně rozsekal. Pobrečela jsem si, zasmála se, ale ani jednou jsem nepřestala věřit, že má vše svůj smysl.

Knížku vřele doporučuji všem milovnicím/milovníkům složitějších romantických příběhů.

Oblíbená věta z knihy:
Vidím ji před sebou jako stehýnko dlouhonohé brunetky.

Adelapikii
08.08.2023 5 z 5

Kniha ve mě zanechala tolik emocí, že to ani nedokážu vyslovit. Rozhodně ji doporučuji všem co miluji romány, ale klíďo i těm co jako já romány moc nemusí.

Lupis
07.08.2023 5 z 5

Krásný milostný příběh s plot twistama, u kterého jsem poslední stránky probrečela jak želva.

vekkr
06.08.2023 4 z 5

Otevřela jsem na dovolené čtečku a tohle na mě vyskočilo.Já to během asi 3 hodin přečetla.Ačkoliv nejsem cílovka,už jsem nějakou knihu této autorky četla.Kupuji je své náctileté dceři.Musím říct,že se mi to líbilo,na dovolenou fajn.

gigi77
04.08.2023 5 z 5

Tento romantický skvost jsem vytáhla o dovolené z kufru mé dcery. Doslova jsem hltala stránku po stránce. Četla jsem v originále (v angličtině) a udělala jsem dobře. Překlad do jiného jazyka často nevyjde nejlépe a v případě této autorky to platí dvojnásob, neboť Odvrácená tvář lásky v češtině mi přišla zcela fádní.
Takže další její knihy budu číst už jen v originále.
"Though Lovers be lost, love shall not."
"Love is sacrifice, sacrificing your own happiness for another.
When youre willing to give up the things that mean the most to you just to see someone else happy, thats real love."

Kyparis
03.08.2023 5 z 5

Sakra, jak to ta autorka dělá, že dokáže tak strašně vtáhnout do děje?
Pro mě naprosto dokonalá knížka, která mě zcela pohltila!!
Miluju její styl psaní!
Krásný příběh, opět zajímavá zápletka a smutné a těžké události jako podkres.
Ačkoliv jsem si chtěla čtení protáhnout a dávkovat, nedalo se! Nešlo se od knihy odtrhnout!