101 minut

101 minut https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488962/bmid_101-minut-iKa-488962.jpg 4 289 89

Co se stane, když během výpadku proudu uvíznete v metru? K čemu dojde, když se ocitnete v naprosté tmě v hlubokém podzemí? A když jde samotným záchranářům o holý život? Co všechno musí podstoupit, aby vás dostali ven… a co všechno musí obětovat v případě, kdy všechno nejde tak úplně podle plánu? A podle plánu nejde v tomhle případě absolutně nic. Populární autor fantastických i kriminálních thrillerů Štěpán Kopřiva spojil drtivé napětí s fascinujícími zákulisními informacemi – a přináší děsivě realistický příběh ze světa, kterým často projíždíme, ale vlastně ho vůbec neznáme.... celý text

Pavelpi
21.09.2022 5 z 5

Bezvadná kniha.Když si představím,co všechno musí hasiči v metru umět a jak musí reagovat na nečekané situace při požáru soupravy,tak si říkám,že bych asi měl velké problémy to ustát.A když si představím,co všechno musel autor nastudovat,než knihu napsal,tak klobouk dolů před ním.

alzbeta4340
09.09.2022 5 z 5

Spíš než o thriller se jedná o popis řešení jedné havarijní situace v pražském metru. A že to byla krize! Doufám, že si autor všechno dobře nastudoval, protože já mu věřila každé slovo a od začátku do konce držela hasičům palce. Je to zajímavě a reálně zpracované téma, už dlouho jsem nic podobného nečetla.

michal3736
01.09.2022 5 z 5

Štěpán Kopřiva se rozhodně posunul jinam, než když jsem se s nim před lety setkal poprvé. Odklon od fantasy k policii a teď k hasičům. Naprostá pecka sledovat hasiče v takovéto akci a rozhodně bych nebyl rad ve stejně situaci. Klobouk dolu

babystar
28.08.2022 5 z 5

Opravdu napínavá kniha, kterou přečtete jedním dechem. Občas jsem měla strach číst dál, protože jsem tušila nějakou katastrofu. Sebekriticky se přiznávám, že kdybych četla tištěnou knihu, tak bych určitě koukla na konec. U e-knihy jsem musela "trnout" do konce a stálo to za to.

makacek
07.08.2022 5 z 5

Když se sourozenec zmínil, že kniha je z prostředí metra, ve kterém pracuje tak jsem neváhala. Zde zmiňovaný rejstřík použitých "odborných" termínu na konci mi byl k ničemu, protože jsem knihu měla v elektronické podobě. Ale vtáhla mě tak do děje že jsem i na aktivní dovolené knihu přečetla během dvou dní. Mě styl vyhovoval. Bylo to napínavé od začátku do konce a nešlo přestat číst.

lucakuca
31.07.2022 5 z 5

Úplně skvělá kniha!
Ale...
Ze začátku ten hasičskej hantec, ten mě dost ubíjel. Pořád listovat dozadu na slovník, abych věděla, o čem si to ti kluci povídají - begéčko, flekla, glycka, galletka a k tomu MDT, MO, PK, PNP, saturka a nesmím zapomenout na EPS a EPV.
Ale...
Pak se to rozjede, jak F1 a je mi vlastně jedno, že nemůže najít nějakej hooligan, hlavně jestli už konečně našli a zachránili a jestli to zvládnou a stihnou?!!!!

ivousekk
28.07.2022 5 z 5

Naprosto vynikajici! Napinave jak ksandy, uveritelne a neskutecne silne. Po docteni nemam slov, jen slzy v ocich a stazeny zaludek.
Hasici jsou neskutecni. Ze odvadeji naprosto neuveritelnou praci jsem vedela, ale po tomto to dostalo jeste dalsi rozmer. Nosit je na rukou a platit zlatem je malo.

Arev122
22.07.2022 4 z 5

Zajímavé téma, ale nějak mě to nevtáhlo do děje. Ale příběh je napínavý a s oslavou práce hasičů.

hanzmb
01.07.2022 5 z 5

Tohle být scénář, tak by to bylo české Skleněné peklo. Třeba si to Jákl někdy přečte a zrealizuje. Je fantastické, co všechno autor dokázal dostat do 200 stránek knihy a 97 min příběhu. Autor za těch skoro 20 let co ho čtu udělal vynikající přerod z sci/fantasy přes krimi až po tento sice vymyšlený, ale ve své podstatě reálně možný příběh. Klobouk dolů. Čím nás překvapí příště?

cori
30.06.2022 3 z 5

(SPOILER) Kniha vzdává poctu těžké a nebezpečné práci hasičů. Příběh začíná v 5:23, kdy kleknou rozvodny v polovině Prahy a pod Vltavou uvízne souprava metra se 112 lidmi, a uzavírá se v 7:00, kdy se odnášejí mrtví. Pokud někdy uvíznu v metru, věřím hasičům, že mě zachrání.

šipek
20.06.2022 5 z 5

Do posledního detailu propracovaná kniha. Do dnešní doby dost aktuální téma.

Ristridin
19.06.2022 5 z 5

Super, skvělý náhled na HZS v akci, věřím autorovi poměrně solidně nastudovanou oblast. Není to práce, kterou by dokázal dělat každý a určitě je třeba si této složky vážit, protože jsou to borci, kteří musí znát spoustu věcí, než jenom vzít hadici a hasit. Vždy jsem k nim měl neskutečný obdiv, proto mi tato kniha ve spojení s pražským mně známým metrem nemohla uniknout. Začátek solidní, okolo poloviny náboj lehce opadnul, ale v závěru jsem byl úplně stažen do sebe a až jsem se necitil dobře. Kopřiva je skvělý autor. Pokud se neobáváte, že po přečtení už nevlezete do metra, stojí za to si knihu přečíst. Neotřelé téma.

janina66
16.06.2022 5 z 5

Skvělá kniha. Spíš než thriller, je to oslava záchranářů - hasičů. Jejich nasazení až do úplného vyčerpání, záchrana lidí. Zcela reálné. A na konci mi pár slz ukáplo. Od autora zas kniha z jiného soudku a opravdu do každého detailu propracovaná.

magnolia
14.06.2022 4 z 5

Kdysi dávno Skleněné peklo, Mayday a potom hodně dlouho žádný podobný "katastrofický" román, pokud si dobře vzpomínám. Plusem (pro mne) je málo stran a česká jména účastníků-hrdinů, popis prostředí a způsob vyprávění (na konci knihy jsou vysvětleny všechny použité zkratky a termíny). Po několika omylech jsem sáhla na tu správnou, čtivou knihu, která dobře popisuje práci i pocity hasičů při komplikovaném zásahu v podzemí.

kuruteku
10.06.2022 5 z 5

Vyrostl nám tu spisovatel který mnohé pop-spisovatele strčí do kapsy. Zdánlivě jednorázové čtivo, ale takovouhle poctu všem záchranářům by si nikdo neměl nechat ujít. Neokázalé, neotřelé, s vtipem i napětím. A měl jsem na konci knedlík, což bych u tak krátké knížky nečekal. Autor od svých fantasy šílenosti dospěl. Bohužel na povinnou četbu to ještě není, ale - kdo ví?

Eistee
29.05.2022 5 z 5

Parádní sonda do myslí účastníků záchranné akce, kteří si v tunelu pod Vltavou sáhnou na dno svých fyzických i duševních sil. Erudované, akční, dramatické, realistické... A ty metafory! Štěpán Kopřiva je zkrátka multitalent.

Jaruš7
27.05.2022 5 z 5

Reportážním stylem psaný thriller v pasti vyspělé civilizace.
Jestli se svezu, tak představy z této četby povezu sebou.

Za dokonalé zobrazení patří autorovi hodnocení - excelentní.
Je to pocta lidem za záchranu, kterou jen tak někdo splnit nedokáže.

Citace:" A tak jste se s mučivou pomalostí sunuli chomáči tmy, napasováni do železobetonové roury tunelu, nad hlavou tíži žulových mostních pilířů i valících se hektolitrů řeky, zmáčnuti mezi potícími se těly, vměstnáni do vystresovaného stáda, a přesto absolutně sami... a čím dál víc ve vás sílilo přesvědčení, že to dál nevydržíte.

A myšlenku na šílenství jste si hýčkali v hloubi mozku jako tajný drahokam."

Čím větší monstrum, tím nebetyčnější problémy.
Čtivá děsivost současnosti fundovaně zpracovaná.

SONP
26.05.2022 5 z 5

I když jsem spíš pomalý čtenář, občas mne baví knihy, které jsou jiné v tom, že zážitek není čtenářský a pomalý, ale spíše filmový či televizní s rychlými střihy. A 101 minut je právě takováto kniha - nedá čtenáři vydechnout a v podstatě (pokud po dvou hodinách čtení neztratíte úplně sílu číst a neusnete) je neodložitelná. Střihy mezi scénami s hasiči a pasažéry zejména v první polovině knihy byly naprosto famózní - v té druhé polovině, kde už se "jen" zachraňovalo a hasilo, už to tak ostré nebylo, ale stále to zůstalo skvělé. Nadšen jsem byl z pasáží, psané "Vy" formou, ze které až na samém konci vzejde to, co je řečeno tou skvělou, níže už citovanou, první větou.
Když k tomu připočtu, že metro mne fascinuje už od dětství a že se autor do podzemního prostředí ponořil s důkladností takřka haileyovskou, nemůžu "stojedničce" dát méně než 100%.

dpxcz
21.05.2022 5 z 5

"Den, kdy zemřete, začne úplně běžně."

Další parádní Kopřivova kniha, tentokráte jde o thriller ze zákulisí pražského metra a popisuje jednu záchrannou akci hasičů trvající 101 minut.

MartinProtschke
21.05.2022 5 z 5

Je vidět, že Štěpán Kopřiva umí skvěle napsat cokoliv. Napětí od začátku do konce, skvěle a odborně popsaná práce hasičů, nešlo se od toho odtrhnout. A teď už jen zase čekat, až něco napíše....