Ženy versus muži / Ženy a muži

DISKUZE » Volná diskuze


R.E.M.
R.E.M. 27.09.2015 v 14:47

eraserhead: Trošku bych se bála, že ty pozdravy by byly prohozené :-(.
Asi by bylo zajímavé porovnat, co si představujeme pod pojmem "emancipovaná žena".
Pro mě znamená něco jiného emancipovaná žena - člověk, něco jiného neslušný a buranský člověk (žena/muž), něco jiného agresivní a útočný blb. I když občas se tyto charaktery mohou prolínat :-).

Marbo
Marbo 27.09.2015 v 15:04

rem : emancipovaná žena - pro mne v podstatě nadávka, žena jenž zpravidla má nějaký mindrák z minulosti a hojí si ho vůči mužům, zpravidla vysokoškolačka hum. zaměření ( často učitelka ), v podstatě nemá osobní život a seběvedomí ( toto mnohdy umně maskuje )
s ženami vzdělanými či movitými problém nemám, naopak
abych nebyl za "vraha" - já si k ženám v běžném styku prostě nedovolím to co vůči muži, snažím se chovat mile, galantně a lecos si nechám líbit ( kdežto chlapovi bych se ozval ), v diskusi nejsem tolik ironický a neženu ji na ostří nože... jen ty tzv. emancipované ženy co jsem potkal nejsou zrovna můj šálek čaje

R.E.M.
R.E.M. 27.09.2015 v 15:06

Marbo: Díky za odpověď, mě to fakt zajímalo.

Já bych pro arogantního člověka, hojícího si svůj mindrák (z čehokoliv) na druhém či stejném pohlaví, nazvala jednoduše - blb, popřípadě něco "výživnějšího" - např. zamindrákovaný chudák (žena/muž). :)

Text příspěvku byl upraven 27.09.15 v 15:10

eraserhead
eraserhead 27.09.2015 v 15:12

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Marbo
Marbo 27.09.2015 v 15:14

asi máte pravdu, moje zkušenost však je taková, že pokud se žena označila za emancipovanou, výše zmíněné sedí. Ale je možné že jsem determinován prostředím ( severní Morava/ Slezsko ).
erasehead : teď sice nechápu na co narážíte, ale nešť. Ale pi*o v podzravu opravdu ne, to spíš nepozdravím

Text příspěvku byl upraven 27.09.15 v 15:19

marlowe
marlowe 27.09.2015 v 16:31

Reaguju trochu se zpožděním, ale nejenom sváry mezi ženami a muži živ je člověk…

Kubasino, špatně sis to vyložil, já chtěl jen vtipně doplnit Sieninu glosu, ta narážka na "seriálovost" vůbec nemířila na tebe :-) A že bych tě podezříval z nějakého "provokování", to ani náhodou!!! Naopak, tvé příspěvky se mi moc líbily!!!

Píšeš, že seš mladej, ale jak vidno, máš notičky v hlavě srovnaný do správných linek… :-)
Zdravím a držím palce – tobě, partnerce i vašemu vztahu!


siena
siena 27.09.2015 v 17:34

Jaj, Kubasino, to společné zažertování s Marlowem bylo opravdu namířeno na případné budoucí reakce. Rozhodně ne na Váš příspěvek. Ten "seriálový" není. Další rozumná slova v tomto vlákně, kterých je tu bohužel jako šafránu...

Text příspěvku byl upraven 27.09.15 v 19:33

Medunkavera
Medunkavera 28.09.2015 v 01:12

Já - když jsem se setkala se silně emancipovanou ženou, která nade mnou měla převahu, machrovala na mě a doslova mě zadupala do země, tak jsem mlčela, protože na takové jednání neumím reagovat. Prostě neumím to - jak se říká - odpálkovat. Ale ta paní mě neponížila. Mlčela jsem, to ano, ale myslela jsem si, že je ubožačka.

Medunkavera
Medunkavera 28.09.2015 v 01:19

Ubožačka, která si musí posílit to svoje egíčko.

Marwin
Marwin 28.09.2015 v 11:07

Jedna malá, tlustá, tatínek je u dráhy.

elfos
elfos 28.09.2015 v 20:44

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Medunkavera
Medunkavera 29.09.2015 v 02:54

binysek: Většinou to byly manažerky, když jsem byla na pohovoru a zajímala se o práci.

Alix
Alix 02.10.2015 v 22:32

Jsem sice katolička, ale vždycky mne fascinuje způsob, jakým se princezna Alžběta, budoucí královna, v 16. století, vypořádala s otázkou, jaká víra je pravá. Její sestra, královna Marie, byla katolička, ale Alžběta, byla protestantka. Na otázku, která víra je pravá, odpověděla přibližně toto." Bůh je jen jeden a všechno kolem toho jsou jen kecy."
To jen tak bokem, protože se tady píše o víře.

Alix
Alix 02.10.2015 v 23:00

Jsem ráda, že žiju takový život, jaký mám. Jsem ráda, že nemusím řešit takové bláboly, jaké jsem tu četla a z kterých je mi skoro na zvracení. Jsem ráda, že slova "pochopení, smíření, láska a soulad" pro mne nejsou prázdná slova. Pro mne ne.
Ale je mi líto, svým způsobem, tvora, kterému je cizí všechno to, co jsem napsala.

Lector
Lector 03.10.2015 v 09:19

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

siena
siena 03.10.2015 v 09:43

Lectore, díky, úpřimně jsem se pobavila:)
Alix, souhlasím s tebou a snažím se, aby ani pro mne nebyla...občas to dá práci:)

Alix
Alix 06.10.2015 v 19:45

moserova, koukla jsem a taky asi půjdu sežrat nějaký ten sýr!!!

kní
kní 03.07.2017 v 16:21

Žena vs muži: ... čelila po tři dny, 25 hodin čistého času, v přímém přenosu televize téměř pěti stovkám mužů (v parlamentu bylo tehdy pouze osm žen), většinou nepřátelsky nastaveným. Vyslechla si spoustu osobních urážek, nadávek, vulgarismů, včetně toho, že chce prý házet embrya do kremační peče (to vmetli jí, která přežila skutečné pece). Kdo? Simone Veilová, když coby ministryně zdravotnictví se ve francouzském parlamentu pokoušela prosadit liberální zákon o interrupci.
Dostala tisíce nenávistných dopisů s výhrůžkami smrtí, často antisemitského tónu, její dům pokryly čmáranice hákových křížů, katoličtí integristé proti ní rozpoutali kampaň: chce prý prosadit vivisekci. Před parlamentem se srotily skupinky modlící se růženec.
Klidnou a věcnou argumentací, důstojností, s jakou se nenechala vyprovokovat, se jí, matce tří synů, nakonec podařilo v půl čtvrté ráno poslance přesvědčit o oprávněnosti zákona, který do hloubky změnil klima ve společnosti. Pro zákon hlasovala především levice, z vládního tábora třetina, 384 hlasů proti 189. (Když se vrátila v noci domů, ležela tam velká kytice s gratulací od premiéra Chiraca. Osobně interrupci neschvaloval, když se ale vláda rozhodla pro, svoji ministryni v její argumentaci vehementně podporoval.)

bytost
pavlinda
pavlinda 10.07.2017 v 16:06

Moc pěkný film.

kní
kní 11.10.2017 v 17:42

pěkná ukázka mužského pokrytectví:

Odpůrce interrupcí nutil milence potrat
Datum: 7.10.2017 Autor: čtk Zdroj: Lidové noviny

Republikánský poslanec Sněmovny reprezentantů Kongresu USA Tim Murphy se rozhodl rezignovat, když vyšlo najevo, že svou milenku nutil k potratu. Oznámil to ve čtvrtek šéf sněmovny, Murphyho stranický kolega Paul Ryan. Murphy proslul v Kongresu jako zanícený odpůrce interrupcí. Jeho milenka, jak se ukázalo, nakonec těhotná nebyla. Aféra propukla v době, kdy Sněmovna reprezentantů schválila republikánskou novelu, která zpřísňuje podmínky pro přerušení těhotenství. Murphy byl jedním z předkladatelů.

kacka147
kacka147 27.04.2018 v 11:24

S tím jak se společnost vyvíjí mi to přijde logické a rozhodně si nemyslím si, že rovnoprávnost mezi ženami a muži by byla neco špatného. Viz článek http://www.ustavprava.cz/blog/2018/04/valky-mezi-pohlavimi/
A to i u nás ta rovno právnost není 100%.

Alix
Alix 07.05.2018 v 21:56

kacka147: No, tak tvůj odkaz mne pěkně vyděsil.

eLbravo
eLbravo 10.01.2019 v 07:15

Poradte beletrii ze ktere bych pochopil mysleni zen...

Dostal jsem to jako doporuceni od manzelky...pomoc!!! Ctu rad a hodne, ale spise osvedcenou klasiku a vetsinou starsi kusy... nic co by napovedelo o tajich myslenek nezneho pohlavi....... Na vychod od raje se nepocita, ta zenska nebyla uplne typicka predstavitelka toho co mam na mysli..:o(...jde mně skutečně o povšechné pochopení ženy, nejen mojí... snad také zapadá do schématu po kterém pátrám ...jež by mně pomohl, abych se každý den neplácal v tom, že žena se neřídí mužskou logikou a že ano znamená ne a naopak a když je zrovna pms tak je to zas všechno jinak a během 5minut doķáží 3x milovat a nenávidět atd....tohle vsechno mě i po 15 letech manželství stále přeqapuje a mám pocit že si s tím dokážu poradit čím dál míň... proto potřebuju poutavou četbu jež by mě ujistila, že je to tak v pořádku

Adhara
Adhara 10.01.2019 v 10:10

eL-bravo: S tým vám nepomôžem, ženské postavy v beletrii nikdy ani ja sama úplne nechápem. Mužské niekedy áno, ale ženské? Nikdy. Zaujímalo by ma, čo za týmto fenoménom stojí.



Vložit příspěvek