Ženy versus muži / Ženy a muži

DISKUZE » Volná diskuze


Richie1
Richie1 19.05.2015 v 20:34

Binysku, pokud je podle tebe sexistické, když muž prohlásí, že ženy (obecně) jsou nejkrásnější a nejúžasnější bytosti na světě - tak podle stejné logiky musí být rovněž sexistické, když muž projevuje galantnost k ženám (obecně). Jinak řečeno, když v tomto směru preferuje ženy oproti mužům. To asi podle tebe také není v pořádku? Máme si být tedy ve všem rovni, mají muži přestat projevovat galantnost k ženám, pomáhat jim, dávat jim přednost apod.?
Pokud i za tohle bojuješ, tak jen doufám, že ten tvůj boj je marný ;-)

Alix
Alix 19.05.2015 v 20:50

bogy, tato debata začíná být už hodně mimo mísu, neřeš to. Ženy jsou jiné než muži. Tak to bylo, je a bude. Jak jsem psala, moudrá matka příroda asi věděla, co dělá, když nás stvořila tak, jak nás stvořila. Předvádět se, jaký jsem chlapák, když jsem žena, je ubohé. Bojovat s mužem, se kterým chci žít, je taky ubohé. Můj manžel neumí zapnout pračku a já neumím opravit elektřinu. No a? Stejně jako Raksa.A jsem zažila to i ono, ale problém jsem s mužským světem nikdy neměla a mít ani nebudu, proč taky? Příroda nás předurčila k tomu, že musíme tím světem i životem jít spolu, bok po boku, to se nezmění, aspoň doufám! Kniha Země žen, kterou tady někdo zmínil, je dost hrůzostrašná na to, abych děkovala bohu a přírodě, že jsem žena a můj manžel je muž.

Alix
Alix 19.05.2015 v 21:06

Mimochodem, pokud mne nějaký muž pochválí, řekne, že se mu líbím, že hezky voním nebo mám krásné oči, otevře mi dveře, či pomůže mi vystoupit auta, považuji to za lichotku a dělá mi to dobře.
A upřímně řečeno, pokud mne, v naší firmě, skladník plácne po zadečku, taky mi to nijak zvlášť nevadí a nepovažuji to za snížení své ženskosti. Nezačnu trapně vyřvávat, že je sexistické prase a nebudu volat Policii ČR: On mi přece svým způsobem vzdal hold a já z toho určitě nedostanu hysterický záchvat.

questra
questra 19.05.2015 v 22:45

já sdílím tvůj názor nic méně někdo to může vidět i takhle https://www.youtube.com/watch?v=u_x4tvcRdJ8

Text příspěvku byl upraven 19.05.15 v 22:47

Alix
Alix 19.05.2015 v 23:11

questra
To byly teda trapné herecké výkony!

Ječmínek
Ječmínek 20.05.2015 v 09:41

Binysek, bogy, kolik času jste strávili nad touhle diskuzí? Já když mám napsat pětiřádkový příspěvek, sedím dlouhé minuty před monitorem a mozek se mi přehřívá. A to někdy ještě pak všechno smažu! Obdivuju vás.

Text příspěvku byl upraven 20.05.15 v 09:42


Dudu
Dudu 20.05.2015 v 11:16

Binysek, tak to je pěkné, že se ráda oháníte sekyrou. Ovšem doufejme, že záměr ohánění je pouze k dosažení dřevní zásoby. A když to tady tak pročítám, tak začínám mít obavy z toho, kdyby se nedej bože objevil- při této činnosti- u vrátek nějaký drzý chlápek s květinou :-)

bogy
bogy 20.05.2015 v 11:56

Dobry den vsetkym,

Jecminek - pre nas grafomanov to nie je ziadny problem...!!! :-)))

Binysek - ked sa pozriem na spolocenske zmeny v dejinach ludstva, tak do zivota sa uspesne zaviedli iba tie zmeny, ktore svojim propagátorom priniesli nejaku ekonomicku vyhodu.

Napr. presadilo sa pravo zien na pracu. Lebo - ved sme rovnopravni. Výsledok : Zeny boli - presne v duchu tejto novatorskej myslienky - neuveritelne ztrocene v textilných fabrikách. Preco vodcovia spolocnosti priznali zenam pravo na pracu? Lebo si velmi rychlo spocitali, ze na zenach opat raz zbohatnu... ALE ideologicky feminizmus to prezentoval ako ohromne vitazstvo nad dominanciou muzov...

Preco bol povodny pracovny cas vo fabrikách skrateny zo 16 hodin na 8 ? Myslis si, ze to bola zasluha nejakých odborov? Figu borovu ! Majitelia tovarni prisli na to, ze clovek po 9-tich hodinach klesne s pracovnym vykonom na menej ako polovicu a vplyvom unavy zacne robit kopec chyb a nepodarkov. A tak sa zaviedli dve 8 hodinove smeny, a produktivita opat stupla.
Ako dôsledok sa dostali penazne prostriedky do sirsej skupiny potencialnych zakaznikov, co zvysilo spotrebu a nasledne pomay ale isto roztocilo kolesa ekonomiky.

Ano, iste - v mnohých fabrikách robotnici strajkovali a podobne, ale konecne zmeny neboli dôsledkom nejakých odborárskych snazeni. Aj ked za socializmu nam odbory predstavovali ako najlepsieho spojenca robotnikov presne podla komunistickej ideologie. A pritom opak je pravdou - odbory boli velmi rychlo ovladnute alebo mafiou alebo samotnými majitelmi fabrik. A dodnes su odbory zo zakona platene zamestnavatelom. Co je v podstate chore, lebo odbory maju hajit prava zamestnancov a nie byt v podruci zamestnavatelov. (lebo koho chleba jes, toho pesnicku spievas..!)

Za obrovsky uspech nasej diskusie povazujem fakt, ze si uznala, ze zeny su z hladiska fyzických danosti odlisne ako muzi.
A ja dodavam, ze sa vdaka nasim odlisnostiam (a nielen fyzickym) uzasne doplname. A preto je zivot krasny. :-)))

A ako som pochopil, aj pre Teba je boj za cokolvek hlavnou zivotnou naplnou. Aj v blízkej rodine mame taketo osoby; a viem, ze nema zmysel Ti predostierat akekolvek argumenty. A viem, ze budes bojovat az dovtedy, kym alebo nenajdes svoj vlastny vnutorny pokoj, alebo kym nezomries.
Ale aspon mas (zmysluplny???) zmysel zivota.

Na svete nikdy nebola a nikdy nebude spravodlivost. Bola by, keby sa z ludi stali naozaj LUDIA.
Za 10-tisic rokov civilizácie sa to vsak este nikomu nepodarilo plosne uplatnit...

Prajem Ti hodne uspechov!

newtory
newtory 20.05.2015 v 13:50

Čo tak odľahčiť trochu túto diskusiu ?
https://www.youtube.com/watch?v=UnIF2PTqqGA

Dudu
Dudu 20.05.2015 v 14:36

newtory, nejdříve to vypadalo, že dvojka půjde příkladem jedničce-ovšem nakonec z ní vylezl stejný divočák, kterého dohnala k nadstandardu pouze nutnost(a úbytek sil).

Text příspěvku byl upraven 20.05.15 v 14:37

newtory
newtory 20.05.2015 v 14:45

Ako v tom aforizme: Největšího uznání se baletkám dostává až když už nemůžou na nohy.

Text příspěvku byl upraven 20.05.15 v 15:03

Alix
Alix 23.05.2015 v 21:26

Zjistila jsem, že nemohu jinak. Jsem ráda, že jsem žena! Ráda se líbím a dělám pro to, co jen mohu. Jsem ráda, když mne manžel pochválí a vůbec neřeším, že neumí zapnout pračku. Nikdy by mne ani nenapadlo to po něm chtít. Proč? Jsem žena a on je muž. Já nemohu jít fárat do dolu, to bych musela být totální blb a on nebude nikdy dělat účetnictví, protože to taky není jeho parketa. No a? A vůbec nechápu, proč bych měla s ním bojovat? Proč a za co? Vzali jsme se přece proto, že jsme spolu chtěli být a chceme to pořád.
Tato diskuze MOHLA být příjemnou procházkou o tom, v čem se lišíme, ne bojem mezi pohlavími. To, co každého trápí v jeho vztahu, si musí vyřešit on sám. A stejně tak si každý musí najít i svůj vnitřní klid.
Vlastně je mi líto, že to někdo nedokáže, moc líto. Musí to být hodně zlé......

newtory
newtory 23.05.2015 v 22:54

Súhlas Alix, lepšie sa to nedalo napísať.
P.S. Mne to nepripadalo ani ako boj pohlaví, ale ako stret s ideológiou.

Dudu
Dudu 24.05.2015 v 12:02

Nějak mi z toho tady vytanula spisovatelka Jenny Suk, která tak pěkně hovořila o hře Ohře Louny.
Ovšem její přísup k opačnému pohlaví nebyl zrovna výstavní-snad pouze bratranec Motyčka byl nadšen z její averze, když se vyjádřil takto:"poživační samci... tak už mi dlouho nikdo neřekl..."

marlowe
marlowe 24.05.2015 v 12:34

Dudu, ty to z toho zapšklého čmoudku vždycky dokážeš hodit zpátky do pohody – a člověka se najednou znovu zmocní chuť vrátit se ke stolu a s diskutujícími chvíli posedět… :-)

Text příspěvku byl upraven 24.05.15 v 13:36

siena
siena 24.05.2015 v 17:43

Marlowe, nestrašte, že by toto vlákno chytlo druhý dech...I když souhlasím, že Dudu ví, jak odlehčit:)

Text příspěvku byl upraven 24.05.15 v 17:54

R.E.M.
R.E.M. 24.05.2015 v 18:08

Hm, a já se zrovna nadechovala, že napíšu názor. Jen jsem zatím neměla dostatek času pro slohové cvičení, jinak už by se tu můj komentář skvěl.

siena
siena 24.05.2015 v 18:11

R.E.M., nerada bych Vám bránila v literárním rozletu...:-)

nightlybird
nightlybird 24.05.2015 v 18:19

Dámy, proboha, to toho nebylo ještě dost (vědomě riskuji, že budu osočen ze sexizmu, antifeminizmu a případně jiných -izmů, nebo jen prostě označen za senilního pitomce).

Dudu
Dudu 24.05.2015 v 18:42

marlowe, už to trochu potřebovalo :-) Jinak se určitě dá pochopit, že žena, která má špatné zkušenosti s muži, se pak v debatě dokáže pořádně zakousnout.
nightlybirde, kdybych měl a na to věk, tak si vyberu tu poslední Vaší možnost, protože z té snad nehrozí žádný postih :-)

Text příspěvku byl upraven 24.05.15 v 18:42

R.E.M.
R.E.M. 24.05.2015 v 18:43

Nightlybird, proboha, nechme dámy a muže vyjádřit svůj názor. :-)

R.E.M.
R.E.M. 24.05.2015 v 18:51

Ono nejde jen o špatné zkušenosti. Asi neznám muže, který by neměl nějakou špatnou zkušenost se ženou/ženami a to stejné platí u žen pro zkušenosti s muži.

Jiná věc je, že je skutečně nesprávné, když ženy dostávají za stejnou práci méně peněz a jsou méně často povyšovány do vedoucích míst. Čísla mluví jasně.

Bez kvót zůstane současný stav výhod pro muže a diskriminace žen a s kvótami hrozí někdy přehnané výhody pro ženy. Jednoduché ani ideální řešení neexistuje.

Jediným ideálním, ovšem nereálným, řešením, je zdravý rozum, bez předsudků. Ale k tomu zatím společnost nedospěla.

elfos
elfos 24.05.2015 v 20:51

Přidávám pozvánku k nahlédnutí pod skořicovník, kam dala pavlinda pár slov hodících se i sem - a kde je spousta další nádherné, kouzelné poesie.

http://www.databazeknih.cz/diskuze/volna-diskuze-5/pod-kvety-skoricovniku-1154/str-5#new

Alix
Alix 27.05.2015 v 20:07

elfos, jsi pravá elfí víla a pavlinda napsala kousek krásy, takže, díky....

questra
questra 19.08.2015 v 22:29

velice hezké. takové plné proseb a očekávání.



Vložit příspěvek