Off topic a pověry a bludy všeho druhu


woodward
woodward 17.03.2016 v 10:15

Tak. Zajímavý je, že u Ortodoxie jsem se ještě při psaní komentáře udržel v mezích a vystačil jsem s pár řádky, ale tady jsem se tak rozmách, že jsem se skřípěním zubům musel vypustit několik tun materiálu a ještě pořád by se z toho dalo naporcovat pět, šest střízlivých, uměřených glos.

Dell
Dell 17.03.2016 v 13:29

Asi začnu souhlasit s manželem, že nazrává čas pro návrat do Prahy.
Jen člověk nesmí podléhat nostalgii příliš a chodit si v pátek odpoledne kupovat okarínu na Karlův most, to se pak z valícího se davu vymaňuje opravdu těžko. O to víc potěší, že stačí vybočit z hlavního proudu a po dvou, třech stech metrech je člověk skoro sám v zahradě. A celkově - lidí (kromě toho mostu a Nerudovky) všude spíš překvapivě málo.

woodward
woodward 17.03.2016 v 13:38

člověk se pořád učí. jsem pražák jako poleno, kdyby tenkrát ve třiapadesátým byla povodeň, byl bych i pokřtěnej vltavou, protože jsem se narodil na štvanici, ale okarínu na karlově mostě jsem si ještě nikdy nekoupil. proč zrovna okarínu? a poč ausgerechnet na karlově mostě?

bamba
bamba 17.03.2016 v 13:47

môžete sa namáhať ako chcete. mne prahu nezprotivíte. O to sa snažili iní kalibríci.

woodward
woodward 17.03.2016 v 13:49

a kdo se ti ji snaží zprotivit?

bamba
bamba 17.03.2016 v 13:50

v apríli /duben/ sa chystám na nájazd do prahy a ja si ten životný priestor na moste na hrade, pod hradom a pod mostom vybojujem.


woodward
woodward 17.03.2016 v 13:53

to víš že jo. stačí když průvodci turistů vytrhneš deštník nebo čím to mávají, aby se turisti táhli za nima, hodíš ho z mostu do řeky a turisti tam za ním naskáčou sami. ;)

Text příspěvku byl upraven 17.03.16 v 13:53

bamba
bamba 17.03.2016 v 13:55

no napríklad pripomienkami, kde všade je turistická háveď. My tým že sme si v Bratislave pekne zbúrali podhradie a splanýrovali veľkú časť starého mesta sa až tak o turistov nepotkýname. Mimochodom ja som krstená Dunajom - nie žeby v tom čase bola povodeň, ale moji rodičia so mnou plávali v lete - ja na nafukovačke a na nábreží nás naháňali policajti. Ešteže je ten Dunaj slušne rýchly.

woodward
woodward 17.03.2016 v 13:56

a jak to dopadlo? doplavali jste do rakouska?

bamba
bamba 17.03.2016 v 14:00

nie, to sme ani neskúšali - poslušne sme boli na tej správnej strane rieky a dokonca sme plávali výnimočne s prúdom a nie proti prúdu. Za pokus opustiť tento štát mi už raz zastrelili tetičku, tak sme nechceli až tak veľmi provokovať.Ďalšie tetičky k dispozícii neboli.

woodward
woodward 17.03.2016 v 14:04

zcela off topic: teď jsem si najednou vzpomněl, jak jsem jednou v listopadu ve Warnemunde kousek od pláže v křoví našel nafukovací matračku a silnou nepromokavou bundu, všechno čisté, netknuté a pečlivě zamaskované trávou a listím. Narazil jsem na to náhodou - odskočil jsem si do křoví a šlápl jsem na hromadu listí... Moc by mě zajímalo, jak tenhle dobrodružnej výlet dopadl.

bamba
bamba 17.03.2016 v 14:07

u nás to bolo ako v tenise - fifteen all pre každého zúčastneného, plus zhabanie majetku.

woodward
woodward 17.03.2016 v 14:08

Hanko, ať už je ta voda odkudkoliv, pokud to bylo z kohoutku, jsi určitě křtěná chlórem...

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 17.03.2016 v 14:09

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

woodward
woodward 17.03.2016 v 14:12

a proč tě pan farář topil v umyvadle? já myslel, že mají jenom děťátku pokropit hlavičku. že by dospělé vymáchali důkladněji?

woodward
woodward 17.03.2016 v 14:23

no jo, když je člověk nabalenej, hrozí mu utopení, v tom se špatně plave.

HTO
HTO 17.03.2016 v 14:24

Vzpomínám si, jak jsem četl, že Jan Křtitel držíval lidem hlavu pod vodou tak dlouho, až jim nedostatek dechu přivodil změněný stav vědomí. Ach, někteří záhadologové...

Dell
Dell 17.03.2016 v 14:45

Okarína byl jeden z prvních dárků, které mi dal můj přítel, nyní manžel. To mi bylo asi 16 a později se nám ji povedlo rozbít. A byla z Karlova mostu, tak jsem ji chtěla nahradit. Nakonec tam ale stejně takovou neměli, takže jsem aspoň pochopila, že co jednou odešlo, se už nevrátí. Je vidět, že na Karlově mostě se dodnes nacházejí geniální myšlenky, tzn. Bamba, nedej se odradit.
Nedávno jsem byla za kmotru a miminko šlo do vody komplet, až jsem si zcela nevhodně vzpomněla na: "Šup hlavičku pod vodičku. Ne že by se utopily, ale napijou se."

woodward
woodward 17.03.2016 v 15:24

a zase off topic: Gábina Soukalová má malej globus za sprint.

elfos
elfos 17.03.2016 v 15:36

To jste mi připomněli, jak jsem v noci sledovala napínavé, neskutečné, místy infarktové povídání Josefa Hlavatého (s Janem Krausem) o jeho letu s tříletým synem plus co se dělo s jeho manželkou s dalším dítětem.

Bomba, našla jsem to na yt:

https://www.youtube.com/watch?v=5-OEl7wbpyc

woodward
woodward 17.03.2016 v 16:40

HTO: je pravda, že některým záhadologům by "změněný stav vědomí" prospěl. Pokud toho lze dosáhnout přidržením hlavičky pod vodičkou, je to užitečná informace.

R.E.M.
R.E.M. 17.03.2016 v 20:03

Po 10 min.pod vodou je stav změněný zcela určitě. :)

Ale to jen na okraj off vlákna. Nedohledala jsem informaci, jest-li je ještě v provozu středověké městečko Tuležim, pak přejmenované na Řeporu. Praha - východ. Ví někdo?

Text příspěvku byl upraven 17.03.16 v 20:04

woodward
woodward 17.03.2016 v 20:04

řepora? to zní jako nějaké výrobní družstvo... v životě jsem to neslyšel.

Ikkju
woodward
woodward 17.03.2016 v 20:14

hm, řeporyje, stodůlky, vím, že tahle místa existují, ale nikdy jsem tam nebyl.



Vložit příspěvek