Off topic a pověry a bludy všeho druhu


woodward
woodward 14.03.2016 v 22:08

a víno tam mají taky slušný. teda už jsem tam nějakej čas nebyl, většinou tam zajdeme s mojí sestrou a synovcem o vánocích. Všichni podupávaj v mraze před vinárnou a pijou svařák, vedou řeči a nakonec si odnesou domů pár litříků tramínu, případně i nějakou tu hruškovici.

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 14.03.2016 v 22:29

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

woodward
woodward 14.03.2016 v 22:30

propánajána. co piješ k pečený huse?

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 14.03.2016 v 22:31

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

woodward
woodward 14.03.2016 v 22:33

to není přirozené a nemůže to být zdravé.

woodward
woodward 14.03.2016 v 22:42

to bych ani nenavrhoval. ale když si člověk k huse nalije pivo, není to o návyku. zato když si k ní nalije jablečnou šťávu, připravuje se o dokonalost kulinárního zážitku.


tester
tester 15.03.2016 v 04:34

To Hanka_Bohmova...za týnským chrámem byl zezadu takový bazar všeho možného haraburdí, ale bylo to kouzelné místo. Je to tam ještě? Dnes asi nedochází k tomu, že je Praha v neděli vylidněná, nikde nikdo a to byla paráda na toulání. Když bych měl narazit na nějaké všudepřítomné očumovače měl bych po náladě. Na toulání je potřeba klid a ne davy s duchem Prahy nekompatibilních průzkumníků z celého světa. Jít do katedrály, platit vstupné a nemít klid to je už Praha zhnusená. Ale v předchozích příspěvcích jsem zjistil že Praha ještě není zbouraná a že je ještě trochu použitelná. Praha je klenot měst, americká, komercí prolezlá města s mrakodrapy jsou ubohost. Tam ani zadarmo. Ty nové moderní stavby z vinklů a skla jsou příšerné!! Stará průmyslová hala vypadá lépe.

Text příspěvku byl upraven 15.03.16 v 04:40

woodward
woodward 15.03.2016 v 10:07

Nemusí to být jen o prázdninách a nemusí být hnusné počasí. Před pár týdny jsem se vyskytl v neděli dopoledne na Národní třídě, v Datartu jsem si koupil balíček DVD, zaskočil jsem do Platýze na kafe, bylo docela hezky a žádné davy se nekonaly.

keri.H
keri.H 15.03.2016 v 15:31

Zas tolik míst v Praze neznám, za ty 4 roky, co tu jsem, jsem ještě nestihla se podívat všude. Ale mám to ráda v Ďáblickém háji. Tam je nádherně, jak na projížďku na kolech, tak i na procházky. A líbí se mi výhled u hvězdárny. :)
Pak si vzpomínám, že mě kamarádka ještě vzala do lesa na Jižním městě, ale teď si bohužel nevzpomenu, jak se to tam jmenovalo.

woodward
woodward 15.03.2016 v 15:41

Všem čerstvým i starším náplavám: Praha nejsou jen háje, rybníčky a podobná přírodní zákoutí na okrajích města. Je to veliké město, které trpí nesnesitelnými návaly turistů jen ve velmi malé části svého území. Třeba na Vinohradech, na Letné, v Dejvicích i v jiných čtvrtích najdete zajímavá zákoutí, náměstí a náměstíčka, parky a parčíky, hospody a hospůdky, kam turista jakživ nepáchne, vládne tam nezaměnitelný genius loci a člověk si připadá, jako když objevuje úplně nové světy.

woodward
woodward 15.03.2016 v 22:31

Dobrý večer. Jako kluk jsem jednou člověka z půdy poslouchal s tátou v rádiu. Pamatuju si hlavně malého lorda, jak říká Somrovi: Tetelte se kmete. Lépe se tetelte. A pak si ještě pamatuju, jak mu Somr nechtěl dovolit odejít z literatury a nabízel mu, že jestli chce se flákat, on ho napíše jako školníka do Dvou roků prázdnin.

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 15.03.2016 v 22:35

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

woodward
woodward 15.03.2016 v 22:37

Já už to dlouho neslyšel. Ty konexe, to byla tuším Anna Karenina ne?

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 15.03.2016 v 22:39

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

woodward
woodward 15.03.2016 v 22:48

Jo aha, ale Anna Karenina tam nějak byla taky. A taky nějaká Hedvika - ale ta byla z nějakého Somrova díla... Bóže, to je let.

woodward
woodward 15.03.2016 v 22:58

Nebyla ona z RUR?

tester
tester 16.03.2016 v 11:39

Potěšení na mé straně, že Praha není tak ucpaná turisty jak jsem se děsil. Ale ten bazar, vlastně starožitnictví za týnským chrámem mně stále zajímá. Kdo se tam mrkne a zjistí jestli tam ještě je? Dík. Bude pátrat i jinde.

woodward
woodward 16.03.2016 v 11:47

koukni na internet. Vetešnictví - ten pán se jmenoval Čapek.

woodward
woodward 16.03.2016 v 12:34

Díky za tip, zařadil jsem to do chystám se číst, ale bůh suď, kdy se k tomu dostanu, protože momentálně se prokousávám Heretiky v angličtině, už jsem zahájil kroky k zapůjčení sv. Tomáše Akvinského (nejspíš to nakonec zkusím přes meziknihovní výpůjčku, protože když je to všechno v praze, stojí to jen pětku za rezervaci), a mezitím, aby se mi nezavařila kolečka si občas střihnu nějakou tu detektivku - takž teď mi ještě nějakou dobu bude čas organizovat pan chesterton v kombinaci s lehkým žánrem.

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 16.03.2016 v 13:44

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

woodward
woodward 16.03.2016 v 13:50

no, to já většinou ne, ale teď se to tak nějak seběhlo. většinou spíš bloumám kolem vlastní knihovny anebo na webovkách městské knihovny a hledám něco ke čtení.

HTO
HTO 16.03.2016 v 18:14

Hanka_Bohmova: u našich dveří přestali mormoni zvonit už před mnoha lety (a SJ před ještě více lety). U mormonů mne to trochu mrzí, chodívali Američané a já je vždycky pozval domů, abychom si chvíli popovídali nad skleničkou něčeho, co můžou (vždycky přijali mou podmínku, že mne nebudou zkoušet obrátit). Hezké to bývalo.

Woodwarde: být vámi, Tomáše zakoupím, mají ho dva antikvariáty. Až ho přečtete, budete ho chtít mít doma a třeba už pak nebude.

woodward
woodward 16.03.2016 v 19:31

Využiji zvláštního statusu tohoto vlákna a posunu se off topic. Jak jsem říkal, louskám právě Heretiky v angličtině, občas si poznamenám zajímavej citát nebo myšlenku, ale tohle vám prostě musím předvést, neb by se to dalo tesat. (Kdyby to někdo chtěl tesat a nelíbí se mu překlad, ať si klidně poslouží a pořídí si jinej.)

Lze říci, že alespoň v jednom směru je četba špatné literatury přínosnější, než četba literatury dobré. Dobrá literatura nás poučí o stavu mysli jedné postavy, zato špatná literatura vypovídá o stavu myslí mnoha osob. Dobrý román vypovídá pravdivě o svém hrdinovi, zatímco špatný román nám poví pravdu o svém autorovi. A mnohem víc, poví nám pravdu o svých čtenářích a to, kupodivu, tím spíš, čím cyničtější a nemorálnější jsou důvody, jež vedly k jeho vydání. Čím nepoctivější je kniha jako taková, tím pravdivější je jako veřejný dokument. Upřímně napsaný román nám odhalí prostou duši konkrétního člověka, neupřímně postavený příběh odhaluje prostoduchost lidského pokolení. V rozličných lejstrech, zákonících a úředních zápisech najdeme puntičkářsky formulovaná lidská rozhodnutí s přesně popsanými následnými úpravami, ale nejzákladnější představy a touhy, nevyčerpatelný zdroj energie lze najít v šestákových krvácích a laciných zamilovaných románech. A tak se člověk – jak to zažívají mnozí v dnešní reálné kultuře - z dobré literatury naučí pouze oceňovat sílu dobré literatury. Zato ze špatné literatury se může naučit jak vládnout impériím a nahlédnout do mapy celého člověčenstva.

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 16.03.2016 v 22:29

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

woodward
woodward 16.03.2016 v 22:43

Velmi chytré - to sedí, jak jsem psal, že si poznamenávám myšlenky a citáty, musel jsem si postupně opsat a přeložit snad půlku knihy Teď jsem se do toho souboru kouknul a je to dlouhý jak Lovosice. Jenže ono, jak říkáš je to "velmi chytré" a člověk by si nejradši zapamatoval každé slovo.



Vložit příspěvek