Bazar na Databázi knih


bovinka
bovinka 25.05.2010 v 12:04

Já bych byla pro, aby se v bazaru dalo rychleji vyhledávat. Alespoň třeba podle žánrů, nebo autorů. Když postupně procházím všechny knihy, tak mi to zobrazí nabídku max do 10 str. a pak už ne. Nebylo by taky marné, aby se třeba i již dříve vložené knihy do bazaru, objevili na úvodní stránce.

pajonek
pajonek 22.09.2010 v 20:09

........tohle je někdy zajímavé téma - ted jsem třeba našel --- koupím komiks Kája Saudek na motivy Foglara:Modrá rokle-- do 250,-korun --------- rád bych předeslal, že tenhle komiks se běžně kupuje za 1000 korunek /antikvariát ULeóna Cliftona ho nabízí za 850,- korun, další případné komiksy /Saudkovy/ mají tyto ceny : Trať se ztrácí ve tmě (2900,-), Arnal (2500,-), Po stopách sněžného muže (2500,-)......

s-reader
s-reader 23.09.2010 v 06:24

V tom je to kouzlo hledání - někdy najdeš perlu za velmi přijatelnou čí překvapivě nízkou cenu. Antikvariáty u v současné době nasazují vysoké ceny - tedy prodejní, u výkupních to rozhodně neplatí. Chápu, chtějí se uživit, ale vždy je cenově zajímavější (pro kupujícího i pro prodávajícího) udělat obchod bez prostředníka.

nightlybird
nightlybird 23.09.2010 v 23:16

Pajonek - jen malá věcná poznámečka - je velmi často velký rozdíl mezi cenou čtenářskou, cenou sběratelskou a cenou spekulantů alias vyčůráných kujónů. Poptávající se může rekrutovat z kterékoliv kategorie a předpokládat, že je případný prodávající pablb.
S-reader - hrabání se v knihách v antikvariátech je srovnatelné s výpravami Cortése či Pizarra, vzrušující a dobrodružné, byť ne tak riskantní, už jsme to spolu probrali, škoda dalších slov.

knihomoli
knihomoli 07.11.2010 v 14:28

Mohu se zeptat, proč knihy o které už nadále zájem nemáte, neustále poptáváte v bazaru, případně jak je smazat?

Dan
Dan 07.11.2010 v 14:40

to knihomoli: Když klikneš nahoře na "Můj profil" a poté na "Bazar", tak tam můžeš inzerát smazat..


knihomoli
knihomoli 07.11.2010 v 17:54

Děkuji Danielsone, ale bylo by dobré to doporučit i ostatním. Jinak jsou stránky zahlcené knihami, které už nikdo nechce.

knihomoli
knihomoli 26.12.2010 v 17:42

Nedaří se mi zadat knihu Listy Hetér. Je to titul z edice Antická knihovna. Poradíte? Dík

knedle
knedle 22.01.2011 v 22:26

jenom k zamyšlení

bazar knih mi připadá nepřehledný

imho lepší by bylo mít klasickou tabulku - autor, název, (cena) a hlavne tam mít možnost filtrace

knihomoli
knihomoli 23.01.2011 v 00:07

Přehledná tabulka funguje pod zadavatelem nabídky. Ale s tou filtrací souhlasím. Třeba omezením počtu knih na den na jednoho uživatele. Omezila by se nabídka té spousty hrůz, kterou vybraní jednotlivci nabízejí.

derhaa
derhaa 05.02.2011 v 17:07

Souhlasím, dnes jsem psal autorovi webového projektu. Tak uvidíme.

derhaa
derhaa 12.02.2011 v 22:00

Ještě mne napadá, že když zadá uživatel knihu do bazaru. Tak u této prodávané/nabízené knihy mohl být odkaz a v závorce počet kusů, který by vedl ke konkrétním odkazům v bazaru - jinak řečeno bazar by byl odfiltrován na nabízené knihy.

derhaa
derhaa 12.02.2011 v 22:18

Dodatek:
U knihy (detail) je vpravo sekce typu "Kniha AAA je : 4x v Doporučených ... atd." Tam by se nabídka knihy v bazaru mohla přidat.

Mám však ještě další nápad. Mohla by vzniknout nová sekce vpravo (Nabídka/Poptávka). A zde by se zobrazovaly rovnou ceny/počet nabídek (proč nejdříve chodit do bazaru, viditelná cena by nabídla i velmi zajímavý prostředek pro prodejce, neboť jejich ceny by byly vedle sebe. Jako kupující si nemohu více přát.)

Neznám databázový model této aplikace, ale domnívám se, že to nebude složité.

Dan
Dan 17.02.2011 v 12:14

Zpřehledněn bazar knih a přidána možnost filtrování v bazaru.

bovinka
bovinka 17.02.2011 v 12:26

To je super:-)!!!

brabec63
brabec63 15.03.2011 v 20:10

Tak tady se mi líbí, fakt stačí zadat adresu a kniha mi přijde na dobírku?

paulhunter
paulhunter 15.03.2011 v 20:20

brabec63: Platba, balení, zaslání, cena a veškeré aspekty závisí zcela na domluvě s uživatelem, který knihu prodává. Je nutné brát v potaz, že Databáze knih knihy neprodává a ani žádným způsobem neručí za obchod.

brabec63
brabec63 15.03.2011 v 20:26

Dík tak já to zkusím.

Holy.day
Holy.day 27.03.2011 v 23:54

Což takhle dát do bazaru u nabídky knih možnost vyhledávat podle "Chystám se přečíst"? :)

dearkiki
dearkiki 26.04.2011 v 15:52

Nechápu, proč při přidání nové nabídky do bazaru se tato neobjeví vždycky na prvním místě - tak jak by dle řazení "od nejnovější" mělo, ale často až na druhé straně. Takhle úplně zapadne a nikdo si ji nevšimne, pokud knihu vyloženě nehledá. Dnes se mi to stalo několikrát. :(

Dan
Dan 26.04.2011 v 21:45

to dearkiki: Podívám sen a to!

Lemach
Lemach 01.06.2011 v 15:41

.. jako úplný nováček se mi nedaří vložit inzerát - v "mém profilu" a záložce "bazar" se mi pouze zobrazuje přehled, ale nikde nevidím možnost "vložit nový inzerát". omlouvám se, možná jsem to přehlédla a předem děkuji za radu... L.

paulhunter
paulhunter 01.06.2011 v 16:38

Přes profil ani bazar se inzerát přímo nevkládá, ale přímo na stránce konkrétní knihy, kterou chceš poptávat nebo prodávat.
Na pravé straně stránky je potom ve sloupci "Kniha v bazaru" s možnostmi: sháním tuto knihu (poptávka) / nabídnout tuto knihu k prodeji.

Ovšem tohle všechno (a něco navíc) je potom přímo u Nápovědy k bazaru:
http://www.databazeknih.cz/bazar-napoveda

Dan
Dan 03.07.2011 v 17:18

Do sekce Bazar knih přidáno políčko pro vyhledávání (možno hledat dle názvu nebo ISBN)

Dan
Dan 08.07.2011 v 09:38

V detailu autora si můžete jediným kliknutím (ikonka Bazar) zobrazit všechny jeho knihy, které jsou v bazaru.



Vložit příspěvek