Bazar na Databázi knih


Bíba1968
Bíba1968 30.03.2012 v 08:51

Já osobně se řadím hlavně do prodávajících ,ale již několikrát jsem i koupila nějakou knihu. Je pravda,že člověk co něco kupuje nemá klidu dokuď mu kniha nedorazí a říká si že doufám že se jedná o slušného člověka a nepošle pouze noviny. Co se týká prodávání knih z mé strany nabízím vždycky knihy na bazaru za ponížené ceny než jsou v knihkupectví , ale i přesto se najdou jedinci co mě napíši že je to drahé.Tak pouze odpovím že to nehodlám prodat za 20Kč jelikož svoje knihy které nabízim v bazaru mám nové a nepoškozené a zároveň mám již tady několik známých lidí co si opakovaně něco kujují z mé nabídky. Když mě přesto ten dotyčný opět napíše že je to drahé ,tak už radě takovému člověku nepiši a myslím si svoje. Další věc je poštovné. Spoustu lidí to respektuje ať to posílám na dobírku nebo na účet. Je jasné že když mě člověk pošle penize na účet a já mu pak knihy je poštovné které účtuji odběrateli nižší než poštovné za dobírku.Ale i přesto se tady najdou děsný prudiči kteří asi snad nepřemýšli nad realitou . No ale fakt je ten že bazar na těchto stránkách i přesto funguje dobře a myslím si že kdo chce nějak prudit důvod si vždycky najde kdekoliv,ale naštestí je tady dost a dost normálních a slušných lidí

nokid
nokid 30.03.2012 v 14:29

Suhlasím s předchozím. Bazar funguje dobře (a rychle), většina z nás je slušných a poctivých - no praví knihomolové! Co považuji za drahé je, když mi nabízejí knihu vydanou v 2001 s cenovkou 149,- (půjčená) a chtějí za to 500,-. Za 20,- by se to mohlo vyplatit jen při odběru s jinými, anebo alepoň 10 takových "výprodejových" - 10x20=200 plus pošt. To je můj pohled.

Text příspěvku byl upraven 30.03.12 v 14:30

Alix
Alix 30.03.2012 v 14:58

Patřím ke skupině kupujících a zatím bylo vždycky všechno v pořádku. S poštovným se smiřuji, protože, pokud knihu opravdu hodně chci mít, ráda zaplatím.

valentýna
valentýna 30.03.2012 v 23:39

Já patřím ke skupině prodávajících, ale ze 3 knih, které i poptávám, mě na dvě odpověděli prodejci, kteří zde mají zadány oblíbené autory, knihy v knihovně a knihy ve svém bazaru, tedy kromě té, kterou jsem poptávala a přesto mi ji nabídli za cenu o 100 až 200 Kč dražší než se dá pořídit v internetovém obchodě, ještě navíc poštovné .... O sobě neměli ani zmínku, prodej knih jsem uzavřela ve 4 případech s lidmi, kteří se právě ten den co mi o knihu napsali, registrovali. Byli slušní a naštěstí vše klaplo, bohužel z profilu také nelze usuzovat charakter člověka, je to hop a nebo trop...

asam
asam 31.03.2012 v 13:13

nokid: - Jen reakce na kritiku toho, že chci nejprve zaplatit a pak pošlu knihu. Je to poučení. Poslala jsem doporučeně, pak několikrát upomínala platbu a nakonec uživatel více neodpověděl a na DB se více neukázal. Jistota je jistota a já za sebe vím, že tu knížku posílám v solidním stavu, tedy chci i udanou sumu peněz. Tak to funguje i v Aukru bez problémů.A že je poštovné vysoké? To už je problém pošty a ne můj.

pajonek
pajonek 31.03.2012 v 16:01

prodal jsem 3 knihy v ceně 3500 Kč NA DOBÍRKU, bez problémů......


nokid
nokid 03.04.2012 v 14:49

Ať si to každý dělá podle svého, já mám svoji strategii.

kivera
kivera 17.04.2012 v 12:28

Zdravím,
chtěla bych se zeptat, podle jakého systému se řadí knihy v bazaru? Mám v bazaru hodně knížek a zatím jsem nepřišla na nějaký systém. Není to ani podle autorů, ani podle názvů knih, ani podle žánrů, ani podle data řazení. Bylo by možné své knihy v bazaru nějak řadit? Přimlouvala bych se, aby se to řadilo podle data vložení, abych nemusela lidi upozorňovat, že část nově přidaných knížek se zařadí úplně dolů a část se rozhází všude možně. Díky.

kivera
kivera 17.04.2012 v 14:46

Ještě jeden dotaz k bazaru. Byla jsem upozorněna, že bych neměla vkládat své fotky knížek, ale přebírat je z internetu, pokud je najdu. Někdy ale dochází k dost absurdní situaci - u knížky Dickense: Cvrček u krbu jsem dala do bazaru vydání z roku 1885, to je i v popisu knížky, kterou jsem vložila na stránky, ale obrázek byl smazán a nahrazen jiným novějším vydáním, které má navíc i odlišný název Cvrček na krbu. V bazaru pak to nepůsobí věrohodně. Jelikož mám v bazaru kolem 300 knížek, je trošku únavné knihu po knize kontrolovat a přidávat tam poznámky, že se jedná o jiné vydání nebo že obálka nekoresponduje s tím, co je tam uvedeno.

kivera
kivera 17.04.2012 v 15:08

U knihy Tima Powerse Stáčení temného piva je stejná obálka u vydání z roku 2006 a 1999, jde o různá vydání různých nakladatelů. Přidala jsem tam obálku z roku 1999, 1. vydání, Talpress, protože jsem ji jinde nemohla najít. Byla smazána a k vydání z roku 1999, které jsem přidala do databáze, byla přidána obálka novějšího vydání z r 2006 z jiného vydavatelství. Omlouvám se, že s tím otravuju, jsem tady nová a toto zřejmě bylo prodiskutováváno. Ale pokud si mohu dovolit názor, tak mi některé změny obálek knížek připadají trochu kontraproduktivní.

Adriana.82
Adriana.82 07.05.2012 v 10:53

Milí knihomolové , prosím dejte si bacha na uživatelku JuliaX , je to další adeptka , co zblajzne peníze a knihu nezašle :(

terybka
terybka 13.05.2012 v 21:20

Nějaká možnost podívat se, jak je daná osoba důvěryhodná, tedy nějaké to hodnocení od ostatních uživatelů, by byla výborná...

A jak se tu někde psalo, že je tu někdo jenom jeden den.. Tak jsem to třeba právě já a právě proro, že sháním a hledám co jsem jinde nenašla.

A můj bazarový příspěvek měl až nečekaně rychlou odezvu. Tak teď jsem zrovna v situaci, že nevím jestli zkusit koupit nebo ne :/

Minas
Minas 17.05.2012 v 23:38

Tak systém hodnocení uživatelů, kteří mají nebo hledají knihy z bazaru, byl zaveden!
Hned jsem oznámkoval tři lidi, se kterýma mám zkušenosti :)) Díky Danielsone, zase jsi Databázi povýšil na lepší úroveň :))

Dan
Dan 17.05.2012 v 23:53

to Minas: Díky. Ještě doplním, že aby někdo mohl hodnotit, musí zde být zaregistrován alespoň 1 měsíc (to aby si někdo nevytvářel další registrace a sám sebe nehodnotil) :-)

JANA BUBU
JANA BUBU 18.06.2012 v 09:46

Je tu někde černá listina nepoctivých prodávajících? Asi jsem naletěla, poptávala jsem knihy, poslala peníze a teď nemám ani knížky ani peníze.

paulhunter
paulhunter 18.06.2012 v 09:59

Černá listina přímo ne, ale je tu (relativně) nově možnost ohodnotit prodávajícího či kupujícího negativním hodnocením.

Carrissa
Carrissa 22.06.2012 v 23:31

Nešlo by si někde nastavit, abych byla upozorněna, pokud někdo v bazaru nabídne konkrétní knihu nebo něco od konkrétního autora? Př.: u Čapka bych někde něco zaškrtla a pak by mi chodila upozornění, že byla přidána nová Čapkova kniha do bazaru. Nebo myslíte, že je to zbytečně moc práce a moc lidí by to nevyužilo? Nevim, nedokážu to posoudit. Jestli už je něco takového možné, tak prosím o trknutí správným směrem, nikde to nemůžu objevit.

Dan
Dan 24.06.2012 v 14:52

to kivera: V bazaru máš pouze 18 knih, není tedy potřeba tam mít nějaké řazení. Od teď se tam inzeráty řadí podle data (nejnovější nahoře).

Průměrný počet knih v bazaru je 2 a pouze pár uživatelů jich tam má více než 50, takže zatím žádné řazení v bazaru není v plánu.

to Carrissa: Toto zatím nelze, ale do budoucna nevylučuji.

Minas
Minas 24.06.2012 v 15:48

danielson: Řazení knih v bazaru bych uvítal (aspoň nějaké základní podle abecedy), najde se zde pár jedinců, kteří mají v bazaru víc jak 500 knih, jedna uživatelka s niž jsem již obchodoval má dokonce přes 900 titulů v bazaru. V takových případech je zcela nemožné projít nabídku daného uživatele, aniž bych něco nepřehlédl nebo tím nezabil půl dne.
Vím, že můžu konkrétní titul hledat přes daného spisovatele, ale pokud mám svého oblíbeného prodejce/zákazníka, na kterého je ohledně nákupu spoleh, raději bych vyhledávalknihy přes něj :)

Dan
Dan 24.06.2012 v 17:20

to Minas: 500 a více knih má jen 5 lidí, takže je to zatím zbytečné.

Text příspěvku byl upraven 24.06.12 v 17:24

knihomoli
knihomoli 24.06.2012 v 19:30

Romance pro křídlovku - chtěla jsem dát do poznámky, že se jedná o 4. vydání, ale objevilo se to u všech vydání. Zrušte to prosím, děkuji.

paulhunter
paulhunter 24.06.2012 v 20:40

knihomoli: hotovo.

kivera
kivera 27.06.2012 v 15:36

to Danielson: díky moc za to řazení podle data vložení. Jinak, když jsem se na to ptala, měla jsem ještě v bazaru okolo těch tří set knížek, teď už jich tam mám jen necelou dvacítku (zbytek šel do antikvariátu). Ale i pro těch 18 knížek je to mnohem pohodlnější a ještě jednou díky. :-))

knihomoli
knihomoli 03.08.2012 v 22:59

Všimla jsem si novinky při zadávání knih do Bazaru, že se mi automaticky nabídne zadání částky pošt. Přijde mi to mimo realitu, protože jsou lidé, kteří chtějí poslat knihu dobírkou a při tom běžné pošt. ( kniha jako doporučený dopis ) nestačí a tím pádem je údaj zkreslený. Naopak když si lidé knihu objednávají, tak tam také píši zcela nereálné poštovné např. ve výši 30 Kč, za což člověk knihu absolutně poslat nemůže.

Dan
Dan 05.08.2012 v 14:02

Ano, proto není zadání poštovného povinné.



Vložit příspěvek