Bazar na Databázi knih

DISKUZE » Volná diskuze


valentýna
valentýna 23.11.2012 v 15:37

Nokide kdo chce podvádět, tak je jedno jestli zašleš knihu a přijdeš o ní, nebo pošleš peníze a přijdeš o ně, to vyjde na stejno......každá ztráta bolí a podvodníci si vždy něco najdou jak obelstít člověka

paulhunter
paulhunter 23.11.2012 v 16:08

Asi tak. Pro někoho jsou lepší peníze, pro někoho zase cennější kniha.

knihomoli
knihomoli 23.11.2012 v 21:10

Podvodníci jsou na obou stranách. I ti kteří přijímají, i ti kteří posílají. A pak jsou takoví, kteří si nechají poslat knihu dobírkou a nepřevezmou ji. Ale obálka a poštovné ( nemalé ) už je jednou zaplaceno a nikdo ho neuhradí. Takže na to doplatí ten, kdo posílá. Je jednoduché Nokidovi poslat knihu předem, protože je tady dlouho, zúčastňuje se diskuze a hanbou by se musel propadnout. Takže není to tak jednoduché, je třeba se s tím vyrovnat a doufat, že podvodníků bude co nejmíň, využívat hodnocení na bazaru.

Dan
Dan 04.12.2012 v 17:50

V bazaru knih můžete od této chvíle vyhledávat i v autorech!

derhaa
derhaa 08.12.2012 v 11:28

Po přihlašení chci být upororněn na to, že kniha, kterou mám v seznamu Chci číst se nalézá v bazaru.

Captain
Captain 08.12.2012 v 16:19

Musíš je poptávat přímo v bazaru.


derhaa
derhaa 13.12.2012 v 17:09

"musis..." a co to zautomatizovat a zlepsit tim uzivatelsky komfort.

paulhunter
paulhunter 13.12.2012 v 17:40

Zase ne všichni to mají se seznamy stejně. Já tam mám knihy, které si chci přečíst (jak jinak, že) - což znamená knihy, které už mám doma nebo které si chci koupit nebo které si třeba pak jen půjčím. Z čehož vyplývá, že nechci, aby mi na tyto knihy chodilo upozornění z Bazaru, protože tak "Chci číst" sekci nevnímám.

Pokud si někdo chce hlídat knihy v Bazaru, pak je dobré je poptávat, jak píše Captain.

elfos
elfos 13.12.2012 v 18:27

Mám to podobně jako paulhunter - mám v Chystám se číst přes šest stovek knih :-) - a ani jednu z nich nebudu kupovat v Bazaru. Bylo by drsné, kdyby mi na ně začala chodit upozornění z Bazaru. Až budu nějakou knihu chtít koupit tady, zadám si na ni poptávku.

Mako123123
Mako123123 13.12.2012 v 18:54

Teda aj ja som to tak pochopil že "chystám sa čítať" znamená že mám ju doma už ale ešte som ju nečítal :D ved všetky moje knihy v "chystám sa čítať" mám už doma. Ale ak zhánaš nejakú knihu nestačilo by vypísať "poptávku" a potom už len čakať? správa ti automaticky naskočí ked sa niečo z toho objaví v bazáre nie?

derhaa
derhaa 16.12.2012 v 17:39

Dík za kritiku - přesvědčili jste mne, že seznam Chci číst není vhodným pravidlem pro zasílání notifikací. Nicméně tento napád není z mé hlavy ... jsem registrovaným uživatelem na Legie.info a zde mi to náramně vyhovuje, že jeden ze seznamů je zároveň jako pravidlo pro posílání notifikací o knize v bazaru.

fjaros
fjaros 08.01.2013 v 11:27

Dobrý den, vysoce hodnotím tento projekt. Rád bych se zeptal, co znamenají modré a červené čtverečky u knih vyhledaných např. podle slova z názvu. Bylo by možné k položkám seznamu přidat rozlišení, jestli se kniha prodává nebo nabízí, aby nebylo nutné na každou kliknout? Děkuji a zdravím!

paulhunter
paulhunter 08.01.2013 v 11:32

Zdravím,
o barevných čtverečcích zde: http://www.databazeknih.cz/o-databazi-knih#12

Jinak v Nápovědě se dozvíte mnoho dalších důležitých informací.

suzan
suzan 13.01.2013 v 14:09

Keď som si prečítala niektoré príspevky, tak som zistila, že som mala obrovské šťastie na ľudí, s ktorými som obchodovala. Cez bazar som nakúpila viac ako 50 knih a žiaden problém, až na detaily o "cene". Prišlo mi trochu nefér, že niekto si za knihu, ktorú kúpil za 8,00 Kčs naúčtuje 300,00 Kč + poštovné 50,00 Kč, ale... Z vlastnej skúsenosti doporučujem trochu zariskovať a veriť, že existuje viac poctivých a čestných ako tých "špekulantov".

lulin
lulin 11.02.2013 v 15:59

Bylo by možno v bazaru přidat vyhledávání podle autora?

Dan
Dan 11.02.2013 v 16:32

to Iulin: To zde je. Stačí nahoře v menu kliknout na Bazar knih a pak uvidíš vlevo nahoře políčko , kde můžeš autora zadat. Nebo stačí autora vyhledat vpravo nahoře a pak v jeho detailu kliknout na ikonu Bazar.

Jamal
Jamal 20.02.2013 v 12:23

Mate nekdo zkusenosti s bazarem?

paulhunter
paulhunter 20.02.2013 v 13:08

Jamal: Jelikož je tu přes 33 tisíc položek v bazaru, tak spousta uživatelů. Stačí si najet na několik profilů do sekce "Bazar" a podívat se vpravo nahoře na "hodnocení v bazaru".

zirafak
zirafak 21.02.2013 v 11:54

Pěkný den. Jak píše Pavel, uživatel je hodnocený jak je spolehlivý. Zkušenosti ..... negativní. Už sem stopla jednu koupi. Nechci se dotknout uživatelky,ale radeji si projit Antikvariáty. Když nejsem v Evropě vyřizuje vše za mě kamarád . Ale i on sám má raději Antikvariát.

Dan
Dan 26.02.2013 v 12:36

Před pár dny jsme zpřehlednili hlavní stranu bazaru knih, tentokrát jsme se zaměřili na zlepšení bazaru v uživatelském profilu.

Vaše inzeráty jsou teď rozděleny do dvou sekcí "prodávám" a "poptávám". Dále jsme sem přidali podstránku s hodnocením uživatele.

Nejnovější funkcí jsou "Rozpracované obchody" - když se uživatelé kontaktují prostřednictvím tlačítka "reagovat na inzerát", na této nové podstránce se Vám ihned daný inzerát objeví. Vy si tak můžete sledovat, které obchody máte otevřené, odkazem "zobrazit zprávy" si pročíst komunikaci s daným uživatelem a obchod dokončit či zrušit. Věřím, že tento přehled rozjednaných obchodů se Vám bude hodit a mnohem Vám usnadní práci s bazarem.

Zlord Antiježíš
Zlord Antiježíš 26.02.2013 v 13:03

Akorát je v bazaru bug.
Vlezu na druhé vydání knihy, kliknu na bazar, vložím do poptávky, přidá se kniha do bazaru jako bych sháněl kterékoli vydání. Totéž platí i s nabídkou. Takže bazar je použitelný pouze vyhledáním titulu přes Bazar knih, ale nepoužitelný přes profil knihy.

paulhunter
paulhunter 26.02.2013 v 13:12

a možná bych zrušil možnost reagovat na svůj vlastní inzerát. Vím, že je to hloupost, ale i tak. Jinak chválím, ale vyzkouším více až při skutečném obchodě.
Souhlas s tím, že by se mělo zobrazovat konkrétní vydání.

Text příspěvku byl upraven 26.02.13 v 13:14

Jamal
Jamal 27.02.2013 v 12:29

Prodám knihu Hanebná kráska ,více v mém profilu .

roxy8
roxy8 03.03.2013 v 21:53

Dobrý den,
stalo se mi již mnohokrát, že mi přišla pouze adresa, protože text při objednání knihy vybízí, abychom pouze napsali adresu, šlo by změnit ten text?

Další věc, neprodávám na dobírku, neosvědčilo se mi to mnohokrát a prostě neposílám, to už by muselo jít o více knih naráz apod.. bylo by možné nějaké upozornění pro toho,, kdo objednává? Nebo myslíte, že mám změnit popis u věech svých knih (tam, kde píšu, že je v dobrém stavu, že bych poznamela ještě, že požaduji platbu předem), co myslíte?

Bod tři.. mnohokrát mi přijde adresa, že knihu zaslat tam a tam, napíšu, že potřebuji platbu předem a mnoho lidí se už neozve, bylo by možné zavést něco jako hodnocení uživatelů, zda jsou na db dlouho a jak se s nimi obchoduje?

Diky za jakoukoli reakci. Anna T.

nokid
nokid 04.03.2013 v 13:04

Hodnocení v bazaru je už zavedeno a to několik měsíců, podívej se do příslušné rubriky vpravo nahoru.
Co se týče platby předem, tak já sice odpovím, ale jen v tom smyslu že tohle nedělám (důvody najdeš v tomhle i jiných fórech), mám za to že peníze jsou cennější než zboží a navíc, kdo chce platbu předem - jakoby říkal protějšku: Já poctivý, ale ty zloděj.
Snad Ti to pomohlo.



Vložit příspěvek