100 věcí, které by měl člověk přečíst, vidět a slyšet


pajonek
pajonek 20.12.2013 v 11:40

..a letíme světem s číslem 34 - upozornění na poslech výborného rozhlasového seriálu v mp3
...když jem začínal číst Duch děvky od Normana Mailera, tak jsem si říkal po 100 stránkách.....tuhle tísícistránkovku nemohu nikdy dočíst,
nedočetl jsem ....to kdo přečetl, tak má u mne jedno velké bezvýznamné plus
....když jsem začal poslouchat rozhlasové 10-ti dílné zpracování nemohl jsem dočkat další neděle na pokračování.... velká paráda ČR.
....a pořád mi vrtalo hlavou k čemu to mám přirovnat, s čím se mi to plete? I když už mám hosipa a nic nevím a nikdy nebudu vědět, občas někde něco přečtu a potom mi to dojde.....
před časem jsem sledoval na slovenským týviku třídílný americký seriál The Company. Není to sice Duch děvky, ale je velmi a velmi povedený seriálek mapující největší průšvihy CIA v době studené války. Výborně spletená mozaika skutečných událostí s fiktivními postavami jakoby se vylila z pera mistra politických thrillerů Fredericka Forsytha.
Mikael Salomon, dánský režisér má cit a je jeden z nejlepších seriálových rejžů .../můj názor..............

pajonek
pajonek 20.12.2013 v 11:42

...a už je tu číslo 35
..všechno začalo před mnoha léty básničkou "Polámal se mraveneček", pak jsem objevil Ferdu a brouka Pytlíka...... a za dlouhou dobu Orwella a jeho Farmu.....tam všude žijí zviřata jako lidé / v dnešní době spíše žijí lidé - nebo se chovají- jako zvířata/,
....pak jsem objevil dvě knihy Paula Shiptona - Drsnej Brouk - což je něco úžasného !!
.....po mnoha a mnoha letech jsem objevil knihu, kterou napsal Vladimír Grigorjevič Bragin...je to vědecko fantastická kniha..... Hrdina vědecko-fantastického příběhu se po požití prášku záhadného složení mnohonásobně zmenší a ve společnosti vědeckého pracovníka prožívá v přírodě četná dobrodružství mezi drobným živočišstvem a mezi rostlinami.....
kniha se jmenuje :
V ZEMI OBŘÍCH TRAV

...a to bylo hodně dobré čtení

Text příspěvku byl upraven 20.12.13 v 13:05

pajonek
pajonek 20.12.2013 v 11:46

...aby řeč nestála, tak si dáme čísílko 36
....ještě jednou se vrátíme do říše fantasy a to do doby, kdy se rodilo sword and sorcery
Pro mnohé asi úplně neznámý spisovatel - Fritz Reuter Leiber - patří určitě k zakladatelům tohoto fantasy stylu ...
Roku 1939 Leiber prodal svoji první povídku magazínu Unknown (povídka Two Sought Adventure.....
Vytvořil postavy Fafhrda a Graye Mousera, které se prolínají velkou částí Leiberovy tvorby....
U nás vyšly tři knihy povídkových sbírek, které rozhodně stojí za přečtení..........
MEČE ČERTOVINY
MEČE PROTI SMRTI
MEČE V MLZE.

První kniha sebraných povídek zakladatele žánru Meče a magie, první setkání dvojice tolikrát neúspěšně kopírované, až originál připomíná vlastní parodii. Seveřan Fafhrd, mohutný skáld čisté duše, a Šedý Myšilov, čarodějův učeň odkudsi z jihu, na sebe řízením neblahé sudby narazí v Lankhmaru, největším a nejzkaženějším městě na světě, který nikdY (Ydkin) nebyl. A nechat se zkazit je tak příjemné…
Druhá kniha příběhů Fafhrda a Šedého Myšilova plná dechu mrtvých milenek, nástrah nemrtvých nepřátel a vůbec všech děsů, jež přináší melancholie. Desatero pohádek o starci ve věku čtyř věků, o lebkách a klenotech, kůži, kamení a kovu. O velikém putování světem Ydkinem. O prachu a smrti a zrádném volání dalekých cest. O maření jsoucna a další antologické horory. Lankhmar je fantasy z dob, kdy byly ženy mladé, muži proradní a spisovatelé uměli psát.
Třetí sbírka všech osudů, putování a neklidných dobrodružství Šedého Myšilova (jenž váží bílou i černou na stejné váze) a Fafhrda, rusého skálda. Pět povídek a romaneto o Druhém příchodu Isska od Džbánu, o sebeklamech milostně vyprahlých plavců, o průchodech mezi světy, o démonském štítu, o magii, o veliké stavbě. A hlavně o dalekých cestách po mořích a pevninách.
....u všech třech jsem se bezva bavil /někdy jsem se smál, že mi manželka říkala - zase blbneš?.....

Text příspěvku byl upraven 20.12.13 v 11:55

pajonek
pajonek 20.12.2013 v 13:52

....37 je tady
...když jsem psal Novinky na pultech / Leviatan se probouzí/ ....tak jsem vzpoměl mladého spisovatele Daniela Abrahama, a abychom se přesvědčili, jestli je dobrej, tak malá ochutnávka lahůdkových knih
.......pod dalším číslem se ukrývají dvě knihy ze série
Kvartet vysoké ceny

Daniel Abraham
Stíny v létě
Městský stát Saraykeht představuje osvícenou baštu míru a pokroku v jinak drsném světě. Klíčem k jeho moci jsou andat – přízraky připoutané k básníkům, svým stvořitelům. Ohromné bohatství láká do městských přístavů obchodníky z nejvzdálenějších končin. Rušný pouliční život kypí stovkami jazyků a dialektů, cizinci rozmanitých ras a kultur plní pokladnice drahokamy a zlatem. Každé přání, jakkoli exotické a nezvyklé, může být uspokojeno ve vyhlášených domech potěšení.
Přesto je zářivá metropole jen krůček od svého zániku.
Galtská říše, mocný soused ze západu, si touží podrobit všechny okolní země. Svobodná města byla díky přízrakům vždy až příliš silná, nyní se však objevila možná slabina. Pokud se podaří odstranit jednoho z básníků, jím spoutaný duch unikne a Saraykeht padne.
V nezvyklé roli tělesného strážce se do složité sítě intrik čirou náhodou zaplete Otah, prostý dělník se složitou minulostí. Záhy zjišťuje, že na něm závisí nejen osud celého města, ale i všech jeho blízkých. Ovšem v Saraykehtu, sídle moci a intrik, má každý svá tajemství. Ukazuje se, že cena, kterou je nutné zaplatit za záchranu, může být vyšší, než si kdokoli dokáže představit.
A přitom Galtové nejsou největším nebezpečím, kterému město musí čelit…
Daniel Abraham
Zrada v zimě
Stíny v létě byly vynikajícím, originálním a podmanivým debutem, nyní však přichází ještě silnější pokračování, tragédie tak temná, osobní a plná násilí, že se až blíží klasickým divadelním dramatům. Jako chlapce vyhnali Otaha od jeho rodiny, vládnoucího rodu městského státu Machi. O mnoho let později byl svědkem i součástí převratných událostí, které změnily svět. Přesto se do rodného města dosud nikdy nevrátil. Nyní, když jeho otec – khai (neboli vládce) Machi – umírá a nejstarší bratr byl zavražděn, si Otah uvědomuje, že se do Machi vrátit musí, z důvodů, které ani jemu samotnému nejsou docela jasné. Tradice určuje, že se synové umírajícího khaie mají navzájem pobít, aby zůstal pouze jeden, jenž se stane otcovým nástupcem. Jenže v Machi se přihodilo ještě něco horšího. Rozpínavá Galtská říše se spojila s kýmsi ve městě, aby vládnoucí rod svrhla. Vina pak padne na Otaha, dlouho ztraceného bratra s velmi zjevným motivem k vraždě. Se stejně delikátními nuancemi a dovedností, s níž Abraham stvořil svůj úvodní román, vytváří i nyní mistrovské dílo plné nezvyklé magie, napínavý příběh milostné zrady a machiavelistických intrik.

...kurecpalec - musím 100% - nejde jinak

pajonek
pajonek 20.12.2013 v 13:55

...s číslem 38 ... je tady jedna raritka
Eduard Fiker
HLOUBKA
Nikdy nevydaná kniha populárního zakladatele české detektivní školy Eduarda Fikera, vyšla šedesát let od svého vzniku. Román Hloubka měl šanci se stát charakteristickým dílem české beletrie předúnorové doby. Bohužel byl rukopis dokončen příliš pozdě a v tehdejších poměrech nebyla šance na jeho vydání. Na zdánlivě banálním příběhu s detektivní zápletkou o pokusu vytvořit lepší svět pomocí odvaru z tajemné rostliny, autor barvitě líčí náladu ve společnosti v Československé republice v době mezi 2. světovou válkou a únorovým pučem. Přestože se jedná o dílo hlubšího významu, než běžné Fikerovi detektivní příběhy, autor nezapře svou profesionalitu, smysl pro dramatičnost a humor. Kniha se tak čte jedním dechem od první do poslední stránky.

pajonek
pajonek 20.12.2013 v 13:56

....39 ...a předkládá nám knihu
Alistair MacLean
Zločin na polární stanici Zebra
....známý spisovatel /Generál nesmí promluvit/ napsal detektivku z neobvyklého prostředí polární stanice a americké ponorky Delfín vypravuje o sérii vražd, jejichž pachatel pochází z omezeného počtu osazenstva stanice.
Tajemný doktor Carpenter vyráží spolu s posádkou americké ponorky Delfín hledat v Arktidě ztracenou britskou polární stanici Zebra. Zpočátku se jedná o dobrodružný příběh popisující samotné trable hledání stanice v třeskuté zimě a problémy ponorky s přírodním živlem – ledem. Napínavé vyprávění stále stupňuje napětí, spolu s hlavní postavou bojujeme se sněhovou bouří v nelidských mrazivých podmínkách a konečně je nalezena Zebra. V této chvíli vlastně začíná detektivní příběh se špionážním podtextem, který vyšetřuje záhadný lékař.

Kniha se čte jedním dechem. Příběh jede stále kupředu jak dobře promazaný stroj a vkládá nám do hlavy hned několik otázek- kdo je zločinec či dokonce zločinci? Dostane se ponorka vůbec zpět? A kdo je vlastně doopravdy stále mlžící hlavní postava knihy? Skvělé rozuzlení přinese odpovědi na všechny tyto otázky.

pajonek dává 100%


pajonek
pajonek 20.12.2013 v 13:58

...s číslem 40 přichází kniha i film
Josef Martin Bauer
Kam až mě nohy donesou / As far as myfeet will carry me/
Jeden z nejúžasnějších lidských osudů z období po druhé světové válce.Příběh německého válečného zajatce, odsouzeného na 25 roků otrocké práce na Sibiři. Kniha líčí jeho útěk z východního pekla až do Německa. Příběh válečného zajatce, důstojníka německých paradesantních jednotek, který byl nasazen k diverzní akci za Uralem, zraněn v boji a zajat ruskými kozáky. Po skončení války byl odsouzen k pětadvacetiletému trestu otrocké práce na Sibiři. Kniha líčí jeho útěk z tábora nucených prací a neuvěřitelná dobrodružství, která za dlouhého pochodu od Východního mysu do Německa zažil. S kulkou zaklíněnou ve spodině lebeční a téměř barvoslepý po otravě olovem v rudných dolech postupoval neúnavně krok za krokem, aby po anabázi trvající dlouhé tři roky konečně dosáhl bezpečí domova.

...a samozřejmě film, který se jmenuje Bílé peklo /super !/
pajonek dává podtržených 100%

pajonek
pajonek 20.12.2013 v 14:11

....s číslem 41 otevřeme mou soukromou sbírku KNAUFI - co to znamená?
KNiha+AUdio+FIlm
...sbírám jednotlivá díla jak v knižní, tak v audio podobě, tak i filmové...
jako příklad si uvedeme známou knihu Boleslawa Pruse FARAON,
tak desetidílný rozhlasový seriál ze starověkého Egypta - FARAON
Účinkují: Jiří Langmajer, Filip Blažek, Viktor Preiss, Martin Zahálka, Miroslav Etzler, Jiří Klem, Vladimír Javorský, Bořivoj Navrátil, Kateřina Winterová, František Němec, Taťjana Medvecká, Ladislav Frej a jiní
Natočeno v roce 2005.
(10 x 50 min.)
...tak i film FARAON, který natočil v roce 1966 Jerzy Kawalerowicz

.....nemá chybu
....tuhle sbírku rozšiřuji na KNAUFIKO - čímž přidávám KOmiks
....a zde mám polský komiks Faraon

Text příspěvku byl upraven 20.12.13 v 14:14

hankapimi
hankapimi 20.12.2013 v 14:45

Pajonku, hluboká poklona a dík za tvůj čas, náměty a nápady ke čtení i filmům pro všechny uživatele DK !!!
Jen jsem nakoukla mezi pečením cukroví, vzala jsem malý papírek na poznámky, pak větší, pak ještě větší a vypadá to na A4 - už se těším na klidné počteníčko...
K č.33 - Film Voda pro slony se mi moc líbil, citlivě zpracované, i slzička ukápla...

pajonek
pajonek 20.12.2013 v 14:53

....a zase bychom mohli udělat kukenzi na tývik třeba s číslem 42
...dnes se podíváme na perlu, scifíčko z doby "Zlatého scifi filmu" z padesátých let
The Incredible Shrinking Man

....pro mnohé asi naprosto neznámý film, který asi ani nemá český název , a když si přečtete o čem je, tak si asi řeknete - pajonek je blázen - ale ouha a prrrrr
Scott Carey a jeho žena Louise se opalují na jachtě při plavbě klidným mořem, když tu se najednou Scott na palubě dostane do záhadného mlžného oparu. Jak se mlha přežene, zůstanou mu po ní na těle jakési třpytivé částečky, které se vzápětí vypaří. Později ho nešťastnou náhodou zasáhne prostředek na hubení hmyzu, no a tyto dva incidenty společně zapříčiní, že se začne zmenšovat. Nejprve jen o pár centimetrů, ale poté více. Každý včetně doktorů jen kroutí hlavou. Brzy je jen tři stopy vysoký a stane se národní kuriozitou. A když měří pouhých 15 centimetrů, nezbývá mu než se přestěhovat do domečku pro panenky. Tam na něj naneštěstí zaútočí jeho vlastní kočka a následkem toho spadne do sklepa, odkud není úniku. Pro své blízké mrtvý, Scott musí najít cestu jak přežít v novém prostředí, plném nebezpečných nástrah...
....a tady je to ouha a prrr - OBROVSKÉ překvapení a jeden z NEJLEPŠÍCH sci-fi snímků, které se dají na skládce s titulky najít !!
Vynikající speciální efekty hodné Oscara, žádná moderní pomáda, napínavé dobrodružství od začátku až do konce......100%

pajonek
pajonek 20.12.2013 v 14:54

Hanko, děkuji za příspěvek, snad si vyberou něco i ostatní........

pajonek
pajonek 20.12.2013 v 15:00

....a už je tu předvánoční číslo 43
....dnes velmistr české alternativní historie - mistrovské Valhaly - František Novotný alias Frank N. Skipper
Křižník THOR
Tuhle novinku lze označit za literární událost, kterou by si neměl nechat ujít žádný čtenář holdující domácí fantastice.
Píše se rok 2039, západní svět je v rozkladu, Spojené státy zkrachovaly a vyklidily všechny globální pozice. Tím je postižen světový obchod, na námořních trasách vypuká chaos a mezi různými korzárskými a pirátskými plavidly se začíná bojovat o každý tanker nebo kontejnerovou loď s drahocenným nákladem elektroniky. Pod záminkou, že chtějí obnovit pořádek, křižují u evropských břehů čínské eskadry, ale jejich skutečným cílem je námořní blokáda Evropy, aby jim bez boje padla do klína. Evropská unie se potácí na pokraji úpadku, zoufale postrádá suroviny, hlavně ropu, ale nemá dostatečné vojenské a námořní síly, aby zabezpečila obchodní trasy a prolomila nevyhlášenou blokádu. Miliony lidí se ze dne na den ocitají v bídě, vypukají pouliční nepokoje, nikdo neví, co bude zítra…

Pajonek dává už zase 100%

pajonek
pajonek 20.12.2013 v 15:03

....a ted si v dalším čísílku 44 dáme velikána
DALLAS 63
Stephen King
S trochou nadsázky lze říct, že Kingova kariéra prošla dvěma zásadními zlomy. Tím prvním bylo, když autor přestal na sklonku osmdesátých let s fetem a chlastem (jak sám vzpomíná v knize O psaní, nemá nejmenší ponětí, jak v tomto období vlastně napsal některé knihy). Tím druhým zlomem bylo, když jej v roce 1999 srazil nepozorný řidič a málem tak ukončil nejen Kingovu kariéru, ale i život.
V roce 2012 vydaný román Stephena Kinga tentokrát není horror,je to kus alternatívní historie, ale provází jej pověst jednoho z autorových nejlepších děl (v roce 2011 byl dokonce v USA jmenován mezi nejlepšími romány roku). Jedná o skvěle napsaný román.
Podle mne se jedná o nejzajímavější autorovu knihu za posledních deset let - především pokud patříte k jeho fanouškům nebo nadšencům pro americkou historii.
Jake Epping je učitel. Se svou prací je celkem spokojený, má ji rád a nějak se protlouká i osobním životem, kde se musí vypořádat především s rozvodem způsobeným alkoholismem manželky.
To se však změní, když za ním přijde majitel místního občerstvení a ukáže mu způsob, jak zabránit atentátu na Johna Fitzgeralda Kennedyho. V jeho podniku se totiž nachází brána do roku 1958 - pět let před osudnou návštěvou Dallasu.
....kurecpalec - to je hodně dobré počteníčko

pajonek
pajonek 20.12.2013 v 17:57

...vždycky jsem si přál, poslechnout si ozvučenou hru z "himalajských dobrodrodružství" , slyšet křupání sněhu , slyšet hučící vichr, slyšet svist laviny..... zkrátka Messner a jiní známí i neznámí z prostředí velehor - to je moje !!
...podařilo se mi to jen z poloviny
......s číslem 45 se vypravíme hodně vysoko
CESTA SLÁVY
Jeffrey Archer
Cestopisný, životopisný román
Kniha Cesta slávy je strhující příběh o životě George Leigha Malloryho, jenž se díky svému velkému snu, který se snažil uskutečnit přes všechny překážky, stal legendou.
George Herbert Leigh Mallory (18. června 1886 - 8. června 1924)
- britský horolezec a jeden z prvních lidí, kteří se pokusili vylézt na Mount Everest.
- Mallory se narodil ve vesnici Mobberley v hrabství Cheshire v severozápadní Anglii. Jeho otec byl kněz.
-Po studiích se stal učitelem v soukromé Charterhouse School.
-29. července 1914 se Mallory oženil s Ruth Turnerovou, se kterou měl 2 dcery a syna.

- V roce 1911 zdolal Mont Blanc
- V roce 1913 byl Mallory na vrcholu horolezeckých sil, když zdolal Pillar Rock bez pomoci novou cestou, která je po něm pojmenovaná
Himalaje
- V roce 1921 se zúčastnil průzkumné expedice na Severní sedlo Mount Everestu. Pod Malloryho vedením a s pomocí několika šerpů vylezla expedice na několik menších vrcholů okolo Everestu, včetně Severního sedla.
- Mallory se do Himaláje vrátil v roce 1922 jako součást výpravy vedené generálem Brucem. Ta se chce pokusit zdolat vrchol Everestu. Během stoupání po svahu Severního sedla se přes skupinu našlapující v čerstvě napadaném sněhu přehnala lavina, která zabila sedm šerpů. Pokus byl okamžitě zrušen a Mallory se vrátil domů.
- Poslední pokus o zdolání Everestu uskutečnil Mallory s Andrew Irvinem 8. července 1924. Z tohoto pokusu se však nevrátil ani jeden z horolezců živý. Naposledy je viděl pomocí dalekohledu člen expedice Noel Odell, který spatřil 50 minut po poledni dva muže stoupající k vrcholu.Bohužel se u těla nenalezl fotoaparát, který měli horolezci při výstupu a jenž by mohl vyjasnit spekulace ohledně toho, zda Mallory a Irvine zdolali, či nezdolali nejvyšší horu světa a stali se tak prvními lidmi na světě, jimž se to povedlo.
- Malloryho tělo bylo objeveno expedicí v květnu 1999 v nadmořské výšce 8 155 metrů. Navzdory několika pokusům, tělo Irvina doposud nalezeno nebylo.

...knihu jsem přečetl nadšený, na jiném foru knihu načetl výborný rétor do podoby audioknihy.....a pak jsem přidal film
..mohlo by zajímat tohle filmové (životopisné,dokumentární) drama:
The Wildest Dream (2010)
George Mallory byl posedlý touhou jako první zdolat dosud nedotknutelný Mount Everest. V roce se vydal vstříc svému snu, živý se však už nikdy nevrátil. Naposledy byl spatřen v roce 1924 přibližně 800 stop pod vrcholem. Jeho smrt zasáhla celý svět a Mallory se stal legendou. Jeho příběh ožívá o 75 let později, kdy Conrad Anker objevil Malloryho zmrzlé tělo. Veškeré jeho vybavení bylo nedotčeno, nic nechybělo, kromě jedné jediné věci - fotografie jeho ženy Ruth, které slíbil, že ji donese až na vrchol Mount Everestu. Kdo byl doopravdy prvním člověkem, který pokořil nejvyšší horu světa?
režie: Anthony Geffen
hrají: Hugh Dancy, Ralph Fiennes, Liam Neeson, Natasha Richardson, Alan Rickman............

pajonek
pajonek 20.12.2013 v 18:05

...číslo 46 věnujeme ženě
LISA GARDNER
je přes svůj křehký zjev autorkou, jejíž thrillery si nijak nezadají s podobnými díly jejích mužských konkurentů. Najdeme v nich spoustu napětí, nezbytnou logiku, mrazivou brutalitu, radost z konečného vítězství dobra nad zlem a samozřejmě i pravou a nefalšovanou lásku.
....já připomenu její knihu
ŘEKNI SBOHEM
Kimberly Quincy je pět měsíců těhotná speciální agentka FBI. Příběh mladé prostitutky je příliš děsivý na to, aby to byla pravda. Nějaký šílenec unáší mladé dívky a používá pavouky k tomu, aby za něj dělaly jeho špinavou práci. Bez jakýchkoliv mrtvých těl jako důkaz se Kimberly snaží chytit masového vraha, který má recept na perfektní vraždu. Nebo se jí snaží vlákat do pasti? Kimberly později zjistí, že je velice blízko – příliš blízko – psychopatovi, který je noční můrou všech žen.

...a další thrillery, jen podle názvů...... jsou téměř bezchybné....
Dokonalý manžel (2005)
Úkryt (2008)
Náhradní dcera (1999)
Řekni sbohem (2009)
Zmizení (2008)
Hodina zabíjení (2004)
Smrtící samota (2006)
Chyť mě (2013)

pajonek
pajonek 20.12.2013 v 18:07

...a tohle je číslo 47
...dnes se podíváme na knihu Sláva hrdinům, která je nejen poctou klasickým dobrodružným příběhům z minulého a předminulého století, ale také připomínkou toho, že lidská odvaha a pevná vůle může zvítězit i ve zcela beznadějných situacích.

SLÁVA HRDINŮM
Vrána, Jaroslav; Lopour, František

Řada náhod přivede na palubu kosmické lodi Fuego pětici cestovatelů – kapitána bojového raketoplánu Roye Donnera, novinářku Viki, detektiva Phila Moora a dvojici dětí na útěku před tyranským otčímem – osmiletou Lucy a jejího čtrnáctiletého bratra Ricka. Kosmická loď je ale záhy vržena vstříc katastrofě a pětice cestovalů ji musí narychlo opustit v nespolehlivém záchranném kluzáku.

Trosečníci se ocitnou na neprobádané a lidmi neobývané divoké planetě, avšak čekání na záchrannou loď jim přežití nezajistí. Vydávají se tedy na nebezpečnou cestu, aby našli Donnerův bojový raketoplán, který na povrch planety navedl automatický systém. Času není nazbyt a trosečníky čeká dramatické utkání s nespoutanou přírodou, divokými zvířaty i rozběsněnými ži­vly.

...ilustroval František Lopour ...perfektní dvoustránky
Kniha je pro mne příjemným překvapením................

pajonek
pajonek 20.12.2013 v 18:13

...s číslem 48 je tu opravdová audio lahůdka
Tom Rob Smith - Dítě č. 44
Dramatizace napínavého thrilleru ze stalinského Ruska.
Píše se únor 1953. Do Stalinovy smrti zbývá zhruba měsíc. Lva Stěpanoviče Děmidova, bývalého vojáka, nyní příslušníka tajné policie požádá jeho přítel, aby znovu otevřel případ úmrtí jeho syna. Nevěří totiž , že šlo o nehodu. Děmidov je po počátečních pochybách stále více přesvědčen, že je na stopě sériového vraha. Jenže zločinnost v zemi sovětů vlastně neexistuje a tak se dostává do stále větších profesních i osobních potíží.

Osoby a obsazení: Lev Děmidov (Martin Myšička), Raisa Děmidovová (Dana Černá), Vasilij (David Novotný), Fjodor (Lukáš Hlavica), Brodskij (Jan Hartl), matka Lva (Růžena Merunková), otec Lva (Stanislav Zindulka), Zina (Miroslava Pleštilová), Zarubin (Ivan Řezáč), děda (Jaroslav Kepka), stařena (Luba Skořepová), Galina (Helga Čočková), Kuzmin (Jan Novotný), Chvostov (Miroslav Táborský), Zinoněv (Stanislav Majer), příslušník (Lukáš Příkazký), vypravěč (Jan Vlasák), děti (Barbora Šrámková, Agáta Faitová) a další.
Celková délka: 2:02:38 min.

......a samozřejmě knižní pokračování v knihách
UTAJOVANÝ PROJEV
AGENT 6
......opravdové lahůdky

pajonek
pajonek 20.12.2013 v 18:50

....a už nám zbývají jen dvě čísílka do první padesátky, kterou jsem chtěl dokončit jako předvánoční nášup tipů - co číst, vidět a slyšet....
...a oba příspěvky obsahují tipy na moje "srdcovky"
...tak tedy číslo - srdcová 49
...za jeden z mých nejoblíbenějších filmů považuji scifi horror z roku 1982
VĚC /The Thing/, který natočil slavný John Carpenter.
...k tomu přiřazuji povedený snímek z roku 1951 Věc/ The Thing From Another World/ a samozřejmě film Věc:Počátek z roku 2011
...určitě všichni nevědí, že filmy jsou natočeny podle předlohy - povídky, kterou napsal v roce 1938 velmistr Zlaté éry scifi John Wood Campbell Jr. pod názvem Who Goes There? /Kdo je tam?/
Kdo je tam?
Pustá Antarktida. Široko daleko bílá smrt. Vítr ledový tím víc, čím větší rychlosti nabývá. Jeho skučení je jedinou společností, již dovede nehostinná krajina nabídnout. Uprostřed toho všeho, nad jižním magnetickým pólem Země, v miliony let starém ledu vysekaný příbytek pro vědeckou výpravu. 37 mužů tísnících se ve vlhkých prostorách svého dosavadního pracoviště. Kromě rádia bez spojení s okolním světem. Ideální podmínky k náladě pod psa a eventuelní ponorkové nemoci. To však není nic proti tomu, co teprve přijde. Nebo tomu, co právě přede všemi leží zabalené v jídelně na stole.
.......na Vánoce 2012 mne moc potěšil můj kamarád, který povídku načetl do podoby audia, krásně ozvučil - kdy použil originál hudbu /Ennio Morricone/

..a rázem se tohle moje kultovní dílo zařadilo do mého KNAUFI a ještě jsem k tom přidal i česky přeložené komiksy
100% 100% 100%

pajonek
pajonek 20.12.2013 v 19:14

...a je tu poslední předvánoční příspěvek - další srdcovka s číslem 50
LEMMY CAUTION
.....Lemíček, agent FBI a tak trochu soukromý čmuchal se u mne zařadil hned po boku nesmrtelného Phila Marlowa - mám všechny knihy - česká vydání - a na Lemmyho nedám dopustit ....
Celkem napsal anglický spisovatel Peter Cheyney 10 románů s Lemmym, bohužel mi známe jen 6 a několik povídek......
Celkem byl ve filmu 8x /nezapomenutelný představitel Lemmyho je Eddie Constantine.....my si však můžeme připomenout jediný film s Lemíčkem, z roku 1965...
....a to ještě ne úplně cheyenovský příběh - film ALPHAVILLE natočil slavný
Jean-Luc Godard, ALE
...Inspirací k filmu Alphaville byla pro Godarda básnická sbírka "Město bolesti" Paula Eluarda, Alphaville je hlavním městem galaxie, z něhož vše řídí superpočítač Alpha 60. Láska je zde zakázána, a spolu s ní všechny emoce a přesahy exaktního myšlení. To vše ve "vyšším zájmu", čas byl redukován na současnost, spojení s minulostí bylo zničeno profesorem Vonbraunem. Tajný agent Lemmy Caution přijíždí do Alphaville, aby v zapalovači přinesl onen prométheovský oheň v poznání minulosti a poezie, který by zničil toto technokratické přežívání./V hlavní roli Lemmyho Cautiona samozřejměEddie Constantine/
.....v podobě audio mám načtený román s Lemmym - Teď jsi na řadě ty, miláčku /5 a půl hodiny bezvadné zábavy/

pajonek
pajonek 20.12.2013 v 19:24

.....tohle byl poslední předvánoční příspěvek v tomto foru
Přeji Vám všem krásné, spokojené, láskou a porozuměním naplněné vánoční svátky.
Jestli jsem někoho inspiroval, budu potěšen a pokud bude zájem, tak se pustíme i do druhé poloviny slíbené stovky...............

Koka
Koka 20.12.2013 v 19:29

pajonku, co jsou to za pochybnosti "pokud bude zájem"?! Zájem byl, je a bude, je to přece úžasné dostat takový nášup zaníceného fandovství a informací. Přeji vánoční oddech, nabrání sil a těším se na druhou půlstovku (i na ty další).

Dudu
Dudu 20.12.2013 v 19:36

Vyřádil ses na tom pěkně, takže je z čeho vybírat. Přeji hodně zdaru do druhého půlkilča. Štastné a veselé svátky vánoční.

Viki9
Viki9 20.12.2013 v 19:49

...zahltil jsi nás jen co je pravda - sotva stíháme psát si odkazy :-D... jen tak dál, starý brachu ....a užij čas vánoční ku radosti oka i ucha svého při svých KNAUFI ...
(měl bych pro tebe taky jeden typ na sváteční podvečery - knihu velmistra Luboše Kaválka o slavném turnaji nazvanou Tilburg 1977 ... jsou tam krásné partie k přehrání)

pajonek
pajonek 20.12.2013 v 20:07

Viki - jsem už 55 roků šachista, tuhle knihu od mého oblíbence přece nemohu nemít .....všechny partie jsou deset let přehrány, všechno několikrát přečteno
...ale děkuji, myslíš na mne pořád i jako na šachistu ......

Viki9
Viki9 20.12.2013 v 20:29

:-( ... no myslel jsem, že když takovou dobu ležela v šuplíku nepřeložena z angličtiny, že ti třeba unikla :-D....



Vložit příspěvek