Knihy válečné a vojenské


pajonek
pajonek 21.08.2014 v 20:03

...a pokračujeme
John Norman Harrs: Rytíři vzdušných bojů
Kanadská letecká esa bojující nad zákopy první světové války. Skutečné příběhy napsané vrtulí a kulometem. Ilustrace M. Fibiger.

George E. Rochester: Křídla supů
Fantastický příběh o odvaze ve světě, v němž ovládly vzduch bitevní vzducholodi. Ilustrováno M. Fibigerem.

George E. Rochester: Letka přízraků
Dobrodružný příběh z první světové války, jehož hrdinou je kapitán John Scott, řečený Scotty. Létal na Camelu, což není jediná podobnost s jiným známým pilotem – Bigglesem.

tenax
tenax 21.08.2014 v 20:05

To je snad poprvé, kdy mám odlišný názor od pajonka. Sedmdesát pět sestřelů mě moc nevzalo za srdce. Jak už jsem napsal v komentáři ke knize, vadilo mi přepjaté vlastenectví a nekonkrétnost v popisu letadel a leteckých soubojů. Historie letectví je mým oblíbeným tématem a tady toho moc nebylo. Sice to nic nemění na Fonckově leteckém a bojovém umění, ale z té knihy na mě dýchla spíš obrovská sebestřednost (patřičná hrdost?).

Dudu
Dudu 24.09.2014 v 18:32

Další čtivý válečný román nese název Živí a mrtví .

pajonek
pajonek 06.03.2015 v 19:43

.....už jsme dlouho neválčili .... a na moři ?...už vůbec ....
Douglas Reeman - nejúspěšnější autor námořní literatury všech dob (již bylo prodáno na 34 miliony výtisků jeho knih!) se narodil roku 1924. Jako šestnáctiletý vstoupil do řad britského Královského námořnictva, na jehož lodích bojoval v Severním moři, v Arktidě, v Atlantiku i ve Středomoří, v padesátých letech pak u pobřeží Koreje. První knihu vydal roku 1958......
Než přijde smrt... (2014)
Útok z moře (2014)
Torpéda, vpřed! (2014)
Mořský oheň (2015)
Knihy nedosahují veledíl, jako třeba Žraloci a malé ryby, Kruté moře, Skoč hochu, skoč, Ponorka....
.....ale jsou hodně čitelné a pro milovníky válečných románů ..... doporučuji

Text příspěvku byl upraven 06.03.15 v 19:44

Sauerkraut
Sauerkraut 12.03.2015 v 10:17

moje nejlepší válečná je od Pierra Clostermanna "Velký cirkus". Je to skutečný příběh stíhače z druhé světové války
Nebo něco novějšího - František Niedl: Past
Alois Šiška: KX-B neodpovídá - podle skutečné události - neuvěřitelná story o osudu posádky Wellingtonu, která se na Silvestra ocitne ve člunu v Severním moři

Josef Martin Bauer: Kam až mě nohy donesou - podle skutečné události-německý válečný zajatec uprchl ze sovětského tábora, šel více než 10 000km a dostal se domů

četla jsem jich hrozně moc, včetně vzpomínek letců z obou stran barikády, politiků, životopisů generálů i třeba samotného Hitlera. Ani nevím, kterou zmítit dřív

Tajný
Tajný 09.04.2016 v 23:34

Určitě doporučuji Pravidlo pěti a pětadvaceti metrů od Michaela Pitreho z války v Iráku


RamonVarga
RamonVarga 04.05.2016 v 16:57

Pokud se mezi vojenské válečné romány dají počítat i ty z WWI, tak doporučuju všechny Bigglesovky.

RamonVarga
RamonVarga 17.05.2016 v 16:14

A teď jsem si vzpoměl na knihu Co nosili s sebou!

cecetka
cecetka 14.07.2016 v 10:11

A co skutecne pribehy?
Koschorrek - Nezapomen na zle casy
Skorzeny - Me velitelske operace
Emmert - Cesi ve Wehrmachtu
Gomola- Objevil jsem Katyn
Wacker - Na musce lovce
Nevzpominam si na autora - Vojak Rise a svedomi

Z romanu:
Picoultova - Vypravecka (neni klasicky valecny, ale pribeh vojaka SS je drsny)

kenedu
kenedu 14.07.2016 v 10:35

Zajímavé jsou knihy od Leo Kesslera:
http://www.databazeknih.cz/autori/charles-whiting-4187

cecetka
cecetka 28.07.2016 v 06:57

Nemate tip na knihu napsanou podle vzpominek vojaku, vojacek, osetrovatelek Rude armady? Zatim jsem cetla takove knihy jen z Wehrmachtu. Rada bych si precetla i pohled a zkusenosti druhe strany. Jde mi ale o skutecne pribehy.

Franc
cecetka
cecetka 28.07.2016 v 08:07

Franc: dekuji

igbi
igbi 11.09.2016 v 23:03

Skoro se divím, že zde ještě nikdo nezmínil nic od Alistaira MacLean. Rozhodně doporučuji Děla z Navarone a Konvoj do Murmanska.

Vojko
Vojko 25.05.2017 v 18:29

Dobrý den
Rád bych se informoval o knižní sérii SS Wotan od autora Leo Kesslera/ Charlse Whitinga. Zajímá mne, v jakém pořadí knihy číst. Série má něco kolem čtyřiceti dílů včetně série Válečné lítice. Mám knihy číst za sebou, jak byly vydány v sérii, nebo podle historické posloupnosti obsahu? A sérii Válečné lítice číst samostatně nebo také zařadit mezi zbytek knih? S těmito knihami budu teprve začínat, a chtěl bych aby na sebe co nejlépe navazovaly, pokud jsou tak psané. Děkuji za informace.

RamonVarga
RamonVarga 17.03.2018 v 15:25

Válečné knihy - 1. světová válka, 2. světová válka, válka ve Vietnamu a válka v Koreji - VAŠE TIPY A DEBATA NAD KNIHAMI

Ahojky bando,
jelikož mne hodně baví válečné knihy, tak jsem založil tento topic, kde můžete doporučit a debatovat nad hodně známými či méně známými knihami. Let's Roll!!!

Text příspěvku byl upraven 23.03.18 v 11:19

RamonVarga
RamonVarga 17.03.2018 v 15:28

Která kniha Williama Eastlaka Vás více bavila: Hájili jsme hrad, či Umírali jsme v bambusu?

tomas2517
tomas2517 26.07.2018 v 16:30

Aké knihy by ste mi poradili ohľadne špeciálnych jednotiek vo svete? Niečo podobné ako táto https://www.databazeknih.cz/knihy/moderni-cizinecka-legie-ocima-vysadkare-128650
Ďakujem

Marylaa
Marylaa 26.07.2018 v 18:07

Kdysi jsem pár knížek na takové téma četla, ale teď si vybavuji jenom tuhle https://www.databazeknih.cz/knihy/utvary-specnaz-duverna-zprava-o-elitnich-sovetskych-jednotkach-32819

VladiKlaisner
VladiKlaisner 27.07.2018 v 08:43

Možná najdeš něco i zde:
https://www.databazeknih.cz/stitky/specialni-vojenske-jednotky-3968?odb=&;id=2
Já osobně bych si vybrala: https://www.databazeknih.cz/knihy/specialni-jendotky-usa-v-pacifiku-za-druhe-svetove-valky-195251
Nedávno jsem totiž viděla pěkný dokument boj o Iwodžimu.

Text příspěvku byl upraven 27.07.18 v 08:51

pohledvenkova
pohledvenkova 27.07.2018 v 18:09

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Hadati
Hadati 31.12.2018 v 15:50

Zdravím. Mohl by mě tu někdo doporučit nějaké kvalitní válečné romány z druhé světové války? Jedno, jestli se bude jednat o život pod nacistickou okupací, leteckou bitvu o Anglii, námořní válku, boje v džungli apod. Naopak bych uvítal variabilitu.

siena
siena 01.01.2019 v 09:35

Hadati, když si pročtete toto vlákno, jistě nějaké knihy vyberete...

Text příspěvku byl upraven 01.01.19 v 09:48

Marylaa
PeSko
PeSko 05.01.2019 v 09:07

Ahoj, prosím o radu. Nesháním přímo román, ale spíš knihu na styl životopisu/memoáru důležité osobnosti války. Nejlépe s důrazem na vůdčí schopnosti, psychologii jednotky, vedení války a podobnými prvky.



Vložit příspěvek