Jakou knihu byste doporučili? Vaše knižní tipy

DISKUZE » O knihách


Alisce
Alisce 21.12.2013 v 09:24

Ahoj, já nedávno četla Carrie od Kinga a je to skvělá kniha.

KattyV.
KattyV. 23.12.2013 v 08:51

Isi, tak já jsem četla nedávno knihu od Kinga Řbitov zviřátek a tu Ti mohu opravdu doporučit.
Byla to moje první hororová knížka a fakt mne dostala.

katarina1210
katarina1210 23.12.2013 v 19:53

Vřele doporučuji Upíří Deníky. Jsou to skvělé knihy.:)

Alisce
Alisce 24.12.2013 v 10:19

katarina1210: Mě třeba upíři deníky nějak nebaví. Četla jsem první čtyři knihy a nějak odvázaná jsem z toho nebyla. Ale seriál mám ráda. Koukám už pár let. Viděla jsi seriál ? :)

Text příspěvku byl upraven 27.12.13 v 22:09

eraserhead
eraserhead 24.12.2013 v 11:50

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

herdekfilek
herdekfilek 24.12.2013 v 13:44

Nu, že nikdo nepomyslel na tuto jasnici českého hororu, to mě udivuje.

http://www.databazeknih.cz/knihy/z-druhe-strany-171551


katarina1210
katarina1210 27.12.2013 v 11:53

Ano, seriál jsem viděla. Popravdě se mi líbí jak knihy tak seriál.

Kadrama
Kadrama 03.03.2014 v 16:39

Dobrý den, mohla bych Vás poprosit o doporučení nějaké četby?
Hledám beletrii ze Slovenska, Maďarska a Polska.
Preferovala bych něco jako (Polsko) Nabarvené ptáče nebo Pianista, pak nějaké proslavené fantasy pro začínajícího čtenáře, co se týče tohoto žánru.
Ze Slovenska a Maďarska? Cokoli, co Vás napadne, co se Vám líbilo.
Předem moc děkuji! :)

Dudu
Dudu 03.03.2014 v 17:21

Tak třeba Sapkowskiho Zaklínač a Grzędowiczův Pán ledové zahrady.

Alix
Alix 04.03.2014 v 22:51

Pokud hledáš beletrii, spíš to je ale historie, tak doporučuji polské autory Sienkiewicz a Prus, sci-fi je Lem.

danazt
danazt 21.03.2014 v 16:45

Právě se nechávám, unést knihami Sharon Kay Penmanové. Některé z nich jsem četla už před lety a teď je čtu znova, spolu s těmi, které vyšly nově. Užívám si to, jsou skvělé. Milovníkům knih s historickou tématikou je určitě představovat nemusím. Pro ostaní : Anglie, Francie, středověk. Zkuste to.

Text příspěvku byl upraven 21.03.14 v 16:46

helenkan
helenkan 22.03.2014 v 19:05

Moc se mi líbila série,Tajemství porodní báby,Osudy porodní báby,Rozhodnutí porodní báby,
Kletba porodní báby a Sen porodní báby..Přečetla jsem první dva díly a musela si dát pauzu.
Ve středověku byl život opravdu hroznej.Všechny díly byly skvělý a zanechaly ve mě hodně silný zážitek.Kdo má rád dobrodružství z téhle doby,určitě nebude zklamaný.Vřele doporučuji.

rusalka123
rusalka123 22.03.2014 v 19:23

Mám spoustu oblíbených knih, seznam by to nebyl zrovna krátký. Samozřejmě ty, které mám v doporučených, ale asi i nějaké navíc...
Ale k jedna kniha z toho seznamu přece jen vybočuje a to Dva krůčky po mokrém písku.
- http://www.databazeknih.cz/knihy/dva-krucky-po-mokrem-pisku-135892
Nedokážu to snad ani pořádně popsat, ale tahle kniha je Kniha s velkým "K", kterou jsem si vysloveně zamilovala. Přestože je to asi nejsmutnější příběh, jaký jsem kdy četla. Nebo možná právě proto. Je to pravdivý příběh a jak si můžete přečíst v anotaci, je to o rodině, která se vyrovnává s nemocí dvouleté dcery a to s nemocí snad nejstrašnější, jaká vůbec může být - uznávám, je to možná troufalé takhle to říct, spousta nemocí je hrozných a asi je blbý posuzovat, která horší, ale pokud přečtete, asi pochopíte... Je to ale strašně hluboký příběh a hlavně z něj přímo vyzařují nádherné vztahy v rodině, mezi rodiči, sourozenci... To mě na tom možná fascinovalo nejvíc - přestože bylo naprosto jasný zoufalství rodičů, oni opravdu bojovali, ale ještě navíc všichni dohromady. A jak se tam píše "snažili se dodat život dnům, když už nebylo možné dodat dny životu"....

P.S. Přinutila jsem přečíst maminku, tatínka, sestru, druhá se na to chystá po maturitě a i babička se inspirovala.:)

Text příspěvku byl upraven 22.03.14 v 19:25

Ta,co rada cte
Ta,co rada cte 22.03.2014 v 22:16

Ahoj,
právě jsem dočetla knihu Hvězdy nám nepřály od Johna Greena. Teďka celkem letí a musím říct, že i když jsem našla pasáže, co mi moc nesedly, tak nakonec se vše pěkně vyřešilo a naprosto jsem si knihu zamilovala! :) Je smutná, ale o to se čte lépe, protože to více prožívám. :) Jinak taky moc doporučuji knihu Ten, kdo stojí v koutě. Taky paráda. No, jinak moc prosím o tip: jestli jste někdo četli tyhle dvě knihy, tak vás prosím o tip na další, které jim jsou podobné. Takže asi toto: drama, pokud možno skutečná, je to pro mě plus, ale pokud bude smyšlená, vůbec nevadí. :) Bomba by byla, kdyby to bylo o klukovi/holce přibližně ve středoškolském věku, +/-. :)

helenkan
helenkan 23.03.2014 v 14:34

Jsou tady dobré tipy a určitě si vyberu.Sama ještě jeden přidám Než jsem tě poznala,je to krásnej a bohužel smutnej příběh a taky pravdivej.A pak ještě Poslední dopis od tvé lásky.Obě knihy napsala Jojo Moyesová.Naprosto mě pohltily a taky jsem si poplakala.:)

Sonica
Sonica 24.03.2014 v 18:22

přidávám k dobru taky pár tipů které byly napínavé Lars Kepler Písečný muž-to se četlo samo(ostatně tato dvojice autorů má všechny 4knížky super) ,pak Pohrobci zla-vřele doporučuji,knížka Hotel na rohu hořkosti a štěstí-krásný dojemný příběh,pak Khaled Hoseini Tisíce planoucích sluncí a Lovec draků.Taky se mi moc líbila Rybí krev od Jiřího Hájíčka a Žítkovské bohyně a Vyhnání Grety Snirch od Kateřiny Tučkové- zkuste myslím že zaujmou

kní
kní 29.03.2014 v 15:53

Hassan Bajev - Přísaha

helenkan
helenkan 29.03.2014 v 18:08

Taky něco pro zasmání - Projekt manželka,to jsem se docela pobavila.:)

Michaluška
Michaluška 30.03.2014 v 21:16

Mě se strašně líbila Okřídlená duše, Království a těším se na Proroka.Je to napínavá krimi duchařina s trochou lásky :) Potom Střípky duší.Taky duchařina, napětí, láska a celkově moc zajímavý příběh.

eliska22
eliska22 04.04.2014 v 19:18

Pro milovníky historické Francie bych doporučila knihu od Jean-Pierre Dufreigne Ludvík XIV. : Východ slunce. Má i další dva díly, ale ty jsem zatím ještě nečetla (u nás v knihovně mají bohužel jen první díl). A když už jsme u té Francie tak mě ještě napadá série Červený Bedrník (je to i docela dobrý seriál) ;)

Vercik
Vercik 05.04.2014 v 09:59

Ta co ráda čte: knihu Hvězdy nám nepřály jsem sice ještě nečetla, mám ji doma, ale řekla bych, že podobné téma je v knize Než jsem tě poznala (zmiňovaná uživ. helenkan). Tu mohu doporučit. Je smutná, ale zároveň se u ní docela i nasměješ.

Text příspěvku byl upraven 05.04.14 v 11:44

Vercik
Vercik 05.04.2014 v 11:41

Jinak také přispěji:

nyní čtu knihu Šťastná kniha (Barbora Šťastná) - milá, docela dost vtipná a hlavně...ze života :)

Dále se mi líbily knihy: Prodavač snů (trochu na zasmání, ale také na zamyšlení), Mniši a já, výše zmiňovaná kniha Než jsem tě poznala, Muž, který chtěl být šťastný, Bůh chodí po světě vždycky inkognito.

Vercik
Vercik 05.04.2014 v 11:45

helenkan: děkuji za tip - Projekt manželka :)

Tono9
Tono9 05.04.2014 v 18:43

Fajn kniha-ebook

Nejen o uspěchu a výhře

Jak vyhrát v loterii - IvoKi

Liana
Liana 14.04.2014 v 14:13

Oddané sestry od Eileen Goudge - krásny román o sestrách, a pre tých, ktorí majú radi historické dobrodružné romány - Gróf Monte Cristo od Alexandra Dumasa.



Vložit příspěvek