Jakou knihu byste doporučili? Vaše knižní tipy


helenkan
helenkan 18.04.2014 v 15:33

Pro Vercik:Můžu se zeptat,jak se líbí(líbila) knížka-Projekt manželka?

rusalka123
rusalka123 19.04.2014 v 10:49

Po krátké době přidávám ještě jeden nový tip - V šedých tónech. Nádherná, neuvěřitelná knížka, skvěle napsaná. Za mě by se mohla stát knihou roku, nicméně hlasování jsem bohužel prošvihla...

Vercik
Vercik 23.04.2014 v 20:10

helenkan: Tak zatím nemám dočteno, jsem ve třičtvrtě knížky (čtu pomalu), ale líbí se mi :) Je fakt, že jsem asi čekala, že to bude větší pecka (že se budu řezat smíchy od začátku do konce, ale to asi taky moc nejde). Řekla bych, že tím, jak je kniha napsaná (nejde zdlouhavě do detailů) a jak se vyjadřuje hlavní hrdina, mi přijde až roztomilé :) Je to dobrá oddechovka. A jak už jsem u více hodnocení této knihy četla, hlavní hrdina je celý Sheldon z Teorie velkého třesku :) Určitě nelituju, že jsem si knihu pořídila, řekla bych, že takovýto román můžou číst i muži. Myslím, že přítel si ji jednou taky přečte. Občas mu z ní čtu vtipné pasáže :) Ještě jednou díky za tip, a pokud máš ještě nějaký tip na nějakou humornou knížku, sem s ním :)

Sonica
Sonica 24.04.2014 v 16:37

Zrovna čtu knížku Rudý šál je to z Ruska a z gulagu mě se to líbí a chystám se na Vraní dívku a Hory odpověděly od Khaleida Hoseiniho jenom toho času kdyby bylo více

helenkan
helenkan 26.04.2014 v 09:08

Docela pohodový čtení a pro zasmání-Prevítem snadno a rychle. :):)

Aiwa
Aiwa 26.04.2014 v 20:32

Čingiz Ajtmatov: Stanice Bouřná (Den delší než století) - kniha, která čtenáře zavede do zákoutí Střední Asie a života jejích obyvatel. Zahrnuje střet mýtů a kruté reality SSSR 50. let. Jako bych se tam ocitla. Jedna z nejmilovanějších knih, která mě chytla za srdce. Petr Rákos: Korvína čili kniha o havranech - to se musí přečíst a prohlédnout, popsat nelze. Kdo má rád trochu absurdna a hrátky s jazyky, našel ideál. Snad řeknu jen, že hlavní postava se jmenuje Dagobert Nordlicher a je to agresivní, nesnášenlivý havran. Jo a vynesla bych ji z hořícího domu už jen pro zajímavé výtvarné zpracování. Pozn. Autor knihy byl povoláním psychiatr. Amos Oz: Příběh o lásce a tmě. Historie Izraele spolu s autobiografií autora. Poutavá kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout. Životní smutky i radosti na pozadí země v permanentním válečném stavu a seznámení s místními osobnostmi. A můžu snad vynechat milovaného Kožíka: Největší z Pierotů? Ne, nemůžu.


Ťop
Ťop 27.04.2014 v 15:10

V poslední době, asi dva roky zpět mne nadchly Pilíře Země od Kena Folletta a teď mne dostal Peter May: Skála a Muž z ostrova Lewis

Jamal
Jamal 06.05.2014 v 17:23

Karel Čapek - Válka s mloky

beowafle
beowafle 22.05.2014 v 14:50

Včera jsem úspěšně složil maturitní zkoušku a mám poprvé po několika měsících čas něco si přečíst. Mohli byste mi doporučit nějakou kratší knížku, se kterou bych se dostal zpátky do čtecího režimu? Nejlépe nějakou myšlenkově nenáročnou.

Text příspěvku byl upraven 22.05.14 v 14:51

beowafle
beowafle 22.05.2014 v 21:19

Děkuju za tipy, snad mi to pomůže trochu se nastartovat. Chtěl jsem původně číst Hru o trůny, ale vzhledem k tomu, že už sleduju seriál, nechtěl jsem prožívat znovu ty depresivní zvraty.

jollie
jollie 24.05.2014 v 11:35

Hezký den,
loni po maturitě byla moje první "nestudijní" četba trilogie Milénium od Larssona a rozhodně jsem výběrem neprohloupila :-)
Jinak samozřejmě gratulace ;-)

Naias
Naias 24.05.2014 v 12:10

Obávam sa, že Milénium nespĺňa podmienky. Rozhodne to nie je kratšia knižka a nezdá sa mi ani myšlienkovo nenáročná. Podľa mňa by to mohli spĺňať Louis L'Amour a Zane Grey.

Sonica
Sonica 28.05.2014 v 16:59

dlouho žádný příspěvek....tak pokud máte rádi historické romány doporučuju Prodavač odpuštění od Brendy R. Vantrase je z rudolfínské Prahy-moc se mi líbila a pak Ranhojička od Ricardy Jordan jo a taky jsou dobré knížky od Vlastimila Vondrušky

Sonica
Sonica 28.05.2014 v 17:12

a když jsme u té historie tak zkuste trilogii Heleny Šmahelové Stopy mých otců, Stíny mých otců a Hlasy mých otců je krásně napsaná odehrává se v 17.století až do 19.století málokdo čte tuto spisovatelku a přitom tak krásně píše zkuste....

Ellis
Ellis 29.05.2014 v 16:39

Gratulace k maturitě, taky máme doma jednoho čerstvého úspěšného maturanta:) Před pár dny jsem dočetla takovou nenáročnou, ale celkem vtipnou knihu, její hlavní hrdina se tak trochu podobá Sheldonu Cooperovi z TBBT. Je to vědec s velmi přesnou představou o své nastávající manželce, kterou hledá pomocí podrobně sestaveného dotazníku. Je to pohodové čtení a po školní literatuře by tě třeba mohlo bavit. Je to "Projekt manželka" od Simsion Graeme, je tady na databázi.

sarush
sarush 30.06.2014 v 00:12

Divergence, Hunger games, Vampyrská akademie, Rudá jako rubín, Drakie, Zavržený, Smečka

Juli.k
Juli.k 12.08.2014 v 00:03

Ahoj, potřebovala bych poradit ohledně výběru knih.
Já ani můj přítel jsme nikdy moc nečetli. Více méně ze stejného důvodu - pokud nás kniha nechytne už od začátku, málokdy se dokopeme ji dočíst. Teď jsme se ovšem rozhodli to změnit a číst spolu. Začneme u lehčích věcí, které nás oba budou bavit, a postupně se snad prokoušeme i k něčemu náročnějšímu. Nevíte o něčem akčním, třeba i vtipném, s rozumnou mírou romantických žvástů a rozhodně čtivém? Hunger Games se líbily nám oběma a dost přemýšlím o Stopařově průvodci po Galaxii...
Předem moc děkuju :)

Raksa.A
Raksa.A 13.08.2014 v 18:16

Binysek, myslíš Střečka od E:L.Vojničové?

tinka99
tinka99 15.08.2014 v 12:12

Jsem o rok mladší, než ty a moc mě zaujaly thrillery od Fragmentu...(Mrazivé léto, Motýlí křídla, Výkřik do tmy, Zrádný anděl, Dvojí tvář a Dotek chladu). Jsou tak napínavé, že prostě nemůžeš přestat číst...:D

studienka
studienka 19.08.2014 v 22:49

Pekny vecer, snad mi nikto nebude mat za zle , len nedavno som vas prosila o knihy s tematikou zo zidovskeho prostredia a som tu znova s novou temou a to su knihy o slobodomuraroch.
Este raz vrela vdaka za namety na knihy so zidovskou tematikou, velmi potesili a niektore uz aj citam alebo mam v plane citat.

Text příspěvku byl upraven 19.08.14 v 22:49

Koka
Sklenička
Sklenička 19.08.2014 v 23:59

Populárně naučná literatura zde:
http://www.databazeknih.cz/knihy/tajemstvi-svobodnych-zednaru-37667

Podrobnější populárně naučná literatura o skotském zednářství zde:
http://www.databazeknih.cz/knihy/tajemstvi-zednarskeho-kodu-bratrstvo-v-promenach-casu-118635

Beletrie zde:
http://www.databazeknih.cz/knihy/ztraceny-symbol-29963

Lector
Lector 20.08.2014 v 08:53

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

studienka
studienka 20.08.2014 v 10:10

Koka, Sklenicka, Lector

dakujem , idem sa tie tie knihy mrknut :-)

Raksa.A
Raksa.A 20.08.2014 v 21:21

To je moc zajímavá kniha. A poučná. Já mám ráda tu pasáž na konci, co začíná "My ateisté...
A film taky nebyl špatný-



Vložit příspěvek