Hledám knihy na téma...


vpadysak
vpadysak 03.01.2012 v 11:53

Vďaka za tipy.

Kosta789
Kosta789 12.01.2012 v 12:32

Zdravim,

potřeboval bych doporučit nějakou knihu pro přítelkyni k narozeninám. Neni to žádná velká čtenářka, ale teďka čte povinnou školní četbu a zdá se, že ji to chytlo. Chtěl bych pro ni nějakou knihu ze života teenagerů, třeba z prostředí střední/vysoké školy (něco s romantickym zaměřením by bylo asi nej, ale neni to podmínka, jen ať to neni něco spojenýho s vraždama a podobně, to by ji asi nebavilo :)). No a aby to bylo samozřejmě čtivé. Sám skoro vůbec nečtu, kromě pár knih od Agathy Christie, takže se v tom nevyznám a uvítám jakoukoliv radu.

Díky moc

Kosta789
Kosta789 12.01.2012 v 12:32

Zdravim,

potřeboval bych doporučit nějakou knihu pro přítelkyni k narozeninám. Neni to žádná velká čtenářka, ale teďka čte povinnou školní četbu a zdá se, že ji to chytlo. Chtěl bych pro ni nějakou knihu ze života teenagerů, třeba z prostředí střední/vysoké školy (něco s romantickym zaměřením by bylo asi nej, ale neni to podmínka, jen ať to neni něco spojenýho s vraždama a podobně, to by ji asi nebavilo :)). No a aby to bylo samozřejmě čtivé. Sám skoro vůbec nečtu, kromě pár knih od Agathy Christie, takže se v tom nevyznám a uvítám jakoukoliv radu.

Díky moc

Vercik
Vercik 08.04.2012 v 14:33

Jestli jsou požadavky na knihy ještě aktuální, tak bych třeba doporučila knihy: Bůh nikdy nemrká (je to o vypořádání různých situací z autorčina života), Muž, který chtěl být šťastný nebo Bůh chodí po světě vždycky inkognito.

vpadysak
vpadysak 14.04.2012 v 20:24

Zdravím všetkých.
Hľadám dobrý horor, skôr psychologický ako krvavý, alebo niečo medzi tým.
Prostredie, priestor ani čas nerozhoduje.
Nie prvoplánový, radšej náročnejší.
Ak ste niekto čítali podľa Vás niečo také. Prosím doporučte mi.
Ďakujem.

Alix
Alix 15.04.2012 v 10:05

Možná od S. Kinga Řbitov zviřátek a Cujo?


KKK
KKK 15.04.2012 v 10:52

Taky bych šáhla po Kingovi nebo Koontzovi,nezklamou.Řbitov zvířátek je dobrá volba.

eraserhead
eraserhead 15.04.2012 v 19:33

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Zlord Antiježíš
Zlord Antiježíš 15.04.2012 v 20:21

Ale to snad nééé...Řbitov zviřátek je přece jedna z vůbec nejlepších kingovek. Zato film člověk zkousne maximálně jednou, je těžce podprůměrnej.

vpadysak
vpadysak 15.04.2012 v 21:13

Řbitov zviřátek som videl a zatiaľ sa nechystám čítať, možno neskôr, zatiaľ
ďakujem za rady, ak ma niekto ďalšie, rád privítam.

Minas
Minas 15.04.2012 v 21:19

Doporučil bych Kingova syna Hilla a jeho Černou krabici nebo Simmonse a knihy Hladové hry, Terror.

paulhunter
paulhunter 15.04.2012 v 21:23

Nejlepší psychologický horor (či thriller) od Kinga je Misery. Řbitov podle mě víc ocení ti, kteří mají svou vlastní rodinu. Mě ta kniha až tak nezasáhla, ale to už bude možná i mým dnešním změněným názorem na žánr, ve kterém ocením spíš psychologický (a reálný) horor (Misery) než nadpřirozeno (Řbitov).

Od Simmonse Terror.

Text příspěvku byl upraven 15.04.12 v 21:36

Alix
Alix 16.04.2012 v 06:43

Misery je opravdu těžký kalibr, jak po psychologické stránce, tak po té "krvavé".

vpadysak
vpadysak 16.04.2012 v 19:54

No zdá sa mi že Terror bude pre mňa to pravé.

Ešte možno nejaký horor z vesmíru ak niekto pozná? - Okrem Votrelca.

Izolde
Izolde 19.04.2012 v 18:35

Doporučuji navštívit nový online Antikvariát Diviš. Je přehledný, dává tipy:
http://www.antikvariat-divis.cz
Určitě si něco vyberete :-)

vpadysak
vpadysak 22.04.2012 v 10:01

ďakujem všetkým za tipy

vila amalka
vila amalka 09.06.2012 v 17:19

Zdravim vsechny a zaroven prosim o doporuceni nejake knihy.Vetsinou ctu detektivky,oblibeneho autora nemam,mam rada kdyz je pribeh napinavy az do konce.Pravda je,ze mi to nedovoli od knihy uteci,ale to je na tom to nejlepsi.Predem dekuji za tipy.

Lomax
Lomax 09.06.2012 v 18:50

Horor není pouze King. Co třeba Pevnost od Wilsona? Nebo Terror od Simmonse? To jsou perličky hrůzostrašného žánru,které strčí mnohé Kingovi romány hravě do kapsy.

Text příspěvku byl upraven 09.06.12 v 19:35

Alix
Alix 10.06.2012 v 07:45

Osobně řadím Kingovy romány hodně vysoko, ale co třeba Dean Koontz? Jeho " Přízraky " mne docela vyvedly z míry a " Bezmoc " je docela hrůzostrašná kniha.

Lomax
Lomax 10.06.2012 v 08:10

Dean Koontz je nepochybně další mistr hororů:


http://www.deankoontz.com/
http://www.koontzovka.eu/

Text příspěvku byl upraven 10.06.12 v 08:13

Kikušák
Kikušák 11.06.2012 v 19:02

Doporučíte mi prosím, nějakou fantasy knihu s romantickým podtématem jako je např. Zavržený, Vampýrská akademie....děkuji všem:)

dalfy
dalfy 12.06.2012 v 09:40

série od JR Wardové - milenec z temnot a ostatní
Alexandra Ivy - Rozbouřená temnota a další
Lara Adrian- série v podobném stylu jako JR Wardová
Alyson Noëlová
Claudia Gray - ta mě moc nenadchla - přečetla ale nebudu se k ní vracet

Romaine
Romaine 16.06.2012 v 19:07

Trudi Canavan
Anne Bishop

vincek1
vincek1 27.06.2012 v 09:51

Dobrý den.
Rád čtu historické detektivky např. P.Tremay n, E.Peters a další. Chtěl bych si přečíst také něco od severských autorů. Kdyby někdo věděl byl bych rád za info. Díky za přečtení

ValKing
ValKing 22.07.2012 v 18:44

Teď jsou dost velkým hitem Hunger Games od Suzanne Collins. Četla jsem všechny tři díly a až na ten poslední mě to celkem bavilo. ;) Není to zas až tak moc fantasy, je to spíš něco na způsob gladiátorů, prostě zápasy v aréně, romantika tam celkem je.

Dál potom Mrazení od Meggie Stiefvaterové, četla jsem jen jeden díl, teď myslím vyšel další, ale je to kouzelný. Podobnej námět má potom Smečka od Andrey Cremer, ale ta se mi zas tak nelíbila.

Dobrá je taky série Anita Blakeová od Laurell Hamilton, taková trošku drsnější upířina. Pak mě ještě napadá série Mercedes Thompson od Patricie Briggsové anebo Noční anděl od Brenta Weekse.



Vložit příspěvek