Hledám knihy na téma...


buck
buck 26.05.2011 v 21:18

furt to neni ono... ten pokojny bojovnik je zatim nejblize, se klidne muze stat ze na nic dobreho narazim... :(

Misoponia
Misoponia 27.05.2011 v 00:06

Don Miguel Ruiz - Čtyři dohody: Kniha moudrosti starých Toltéků (někomu se líbí, někdo to kritizuje...)
Jerome David Salinger - Kdo chytá v žitě
nebo Robert Fulghum...

frenchie
frenchie 27.05.2011 v 06:19

Misoponia: Souhlasím s Čtyřmi dohodami (sama fanouškem nejsem), celkem to odpovídá požadavkům.. nebo třeba Alchymista - Paulo Coelho (u mě je na tom stejně jako Čtyři dohody..možná teda o kapánek lépe)..
Kdo chytá v žitě je moje srdcovka, Dál mě pak napadá třeba :

Jean-Dominique Bauby - Skafandr a motýl
Antoine de Saint-Exupéry - Malý princ
George Orwell - 1984
Henry David Thoreau - Walden čili život v lesích
Anne Frank - Deník Anny Frankové...

No a teď čtu Zen a umění údržby motocyklu, což by teoreticky taky tak trochu sedělo... Jinak nechápu to o Dostojevském.. takové předsudky :D..

buck
buck 27.05.2011 v 10:19

To vite, tomu se rika " vzpominka na skolni lavice" jak uz to bylo receno :D

SUPER! Tech tipu, hned na to jdu, dnes musim objednat uz, nemam co cist :(

buck
buck 27.05.2011 v 10:35

Jean-Dominique Bauby - Skafandr a motýl

Dobry tip, diky za nej aspon na nem muzu ukazat, ba vice priblizit muj vyber.

Uplne toto presne nechci, ac to ve finale muze pusobit pozitivne, ze clovek muze dosahnout vseho, i pres sve zdravotni problemy, jsem presvedcen ze cela kniha bude v duchu nemoce hlavniho hrdiny a vyporadani se s ni, coz do jiste miry pro nekoho muze znit dost drsne a neprilis pozitivne.

Me by spis zajimal pribeh z druhe strany z odrazu zpet do zivota po nejake spatne zivotni zkusenosti, opet vrativse do reality, nicmene s novym pohledem na svet, novym zivotnim stylem, chapani zivota jinak- lepe, pozitivneji,a to diky predesle zkusenosti, z kterou neni vzdy snadne se prave v pozitivnim svetle vrovnat a ktera prave zmenila dotycnemu zivot. Cele by to melo pusobit pozitivne, nebot hlavni hrdina nasel sam se sebe, dokazal se vymanit ze svych neprepokladanych problemu (i zdravotnich), vylecil se a zacina znova.... [volnej tok myslenek] psat knihy bych asi nemohl, to je pravda, snad to nekdo pochopi co jsem tim chtel rici :D

buck
buck 27.05.2011 v 10:39

...jinak to "kdo chyta v zite" nevypada spatne, trosku mi tam vadi ten kontrast okolni svet (realita) a svet chlapce, nechci aby to vyznelo extrovertne, nechci se po precteni knihy do sebe uzavrit :)

jinak zatim vede:

cesta pokojneho bojovnika

a NOVE: Čtyři dohody -- Kniha moudrostí starých Toltéků
Alchymista - Paulo Coelho


buck
buck 27.05.2011 v 10:57

jeste jsem premyslel v jake forme a mozna bych dal asi radeji prednost autobiografickemu dilu, nez romanu asi urcite

frenchie
frenchie 27.05.2011 v 11:01

Coelho se ti asi bude líbit,, podle toho, co očekáváš.... pro mě je to sice jako mít chuť na Haute Cuisine a nakonec jít do Fast Foodu, ale sto lidí, sto chutí... takže každému, co jeho jest...
A nebo je tu další možnost: napiš si knížku sám, když máš tak konkrétní představu :D..

buck
buck 27.05.2011 v 11:06

to by dopadlo s moji! S moji cestinou vubec :D

buck
buck 27.05.2011 v 20:34

Tak jsem po dnesku usoudil ze vsech doporucovanych kousku, by mohla byt nejlepsi volba 4 dohody, ale neni to presne ono.
Finalne to jeste shrnu, kdyby nekomu jeste svtilo, jinak moc diky za tipy.

1. Nejlepe pribeh pramenici ze skutecne udalosti

2. Muze byt i roman, jasne ale napsan, zadne metafory, nejsem sectely, nechci se zbytecne uzavirat do dila a premyslet co tim autor chtel rici, na to ctenarsky nemam, jasne a vystizne napsany

3. Nametem zivotni zlom, clovek co mel svoji vizi za kterou sel- uskutecneni svych snu, ale nasledekm neocekavane udalosti (zdraovtni problem) musel na svy sny zapomenout a zacit hledat silu na zdolani svych problemu, aby se mohl opet odrazit do zivota. Oslava lidke sily, i pres veskere zlo ziskani novych zkusenosti pozitivni mysleni, najiti noveho ziotniho stylu, diky sve vnitrni sile, neoblomnost.

4. Muze se jednat, spise by se melo jednat o zivotni pribeh, proto mozna nebude vadit ani ten styl romanu

Kdyby tedy jeste nekoho neco napadlo sem s tim :-)


PS Jeste me napadlo uvyst ze robinson crusoe je spatny priklad...nechci zadny boj s prirodou, dej by se mel odehravat z bezneho zivota, zadny dobrodruzny styl, ale to uz asi vsichni pochopili:)

Alix
Alix 28.05.2011 v 14:19

Bez přemýšlení a hned bych ti na stůl položila H.W. van Loon " Rembrandt ", T.Gulbrassen " Věčně zpívají lesy " plus další dva díly ságy a Selma Lagerlöf " Lövensköldův prsten ".

herdekfilek
herdekfilek 28.05.2011 v 14:27

A co takhle biografie? Těch na světě je a popisují věčné zvraty k lepšímu. Překonané problémy, růsty osobností. Třeba Adina Mandlová, to je naprosto dokonalá autobiografie. Agatha Christie má pěknou. František Kožík napsal pár biografií o malířích. Také pěkné. David Weiss psal o umělcích, tam ti byly osudové zvraty, že by jeden nadskakoval. Přinejhorším můžeš sáhnout po Harrym Potterovi. Také zvraty a vývoj osobností k pojuchání.

frenchie
frenchie 28.05.2011 v 14:53

herdekfilek: :D snaha skvělá, jen se obávám, že pan čtenář padne do spárů Tajemství, Celestýnského proroctví a tak :))
Každopádně si myslím, že pokud bych byla na knižní tituly tak náročná ještě před otevřením, tak bych přečetla uplné minimum... teda ne, že by to se mnou teď bylo nějak slavné, ale mohlo by být hůř :))

herdekfilek
herdekfilek 28.05.2011 v 15:37

frenchie : Ale tak proč ne. Lepší než kdyby sáhl po Mein Kampf, což je také pěkné čtivo o překonávání překážek. Duchovno ho až tak nezkřiví. Obzvlášť to laciností páchnoucí. Tož Celestýnské proroctví jsem také četl. Pěkně napsané. Akčně? Jo, akční duchovno to bylo.

frenchie
frenchie 28.05.2011 v 15:56

herdekfilek: Pravda, lepší duchovno v plechovce, než čerstvá xenofobie :).

buck
buck 30.05.2011 v 15:03

Tak aby jsme to uzavreli :-) Dnes si jedu pro nakup, nakonec to vyhralo:

Alchymista a 4 dohody. Pokud me to nenadchne zkusim pokojneho bojovnika ci kdo chyta v zite.

A nebo neco z biografie, to ale jeste nevim co:-)

MOC DIKY ZA VSECHNY TIPY!

knihomoli
knihomoli 03.06.2011 v 19:22

Doporučím knihy, které teď nabízím v bazaru a to Prousta - Hlledání ztraceného času. Na rozdíl od některých tady mě toto dílo nadchlo a samozřejmě bych ho nepustila, nebýt toho, že ho v nabízeném a ještě i v předválečném vydání mám. A pro ty, kteří nemají odvahu pustit se do díla jako celku mohu nabídnout Swannovu lásku, což je část jednoho dílu.

vpadysak
vpadysak 04.06.2011 v 08:03

Zdravím všetkých. Môže mi prosím niekto doporučiť postapokalyptickú knihu, na autorovi nezáleží. Knihu, ktorá sa zaoberá skôr socialnými ako vojnovými problémami po páde systému... Pekne ďakujem.

nightlybird
nightlybird 04.06.2011 v 16:03

vpadysak - pokud jsi nečetl, zkus :
Merle - Malevil
Tevis - Zpěv drozda

vpadysak
vpadysak 04.06.2011 v 20:28

nightlybird ďakujem, skúsim

manca10
manca10 15.06.2011 v 08:44

Doporucuji knihu Slzy od Kvetuse Vrbove

bookcase
bookcase 16.06.2011 v 12:43

Psychologický thriller Myši, napsal Gordon Reece. Napínavé,propracované, čtivé, nedalo se odtrhnout.

bookcase
bookcase 28.06.2011 v 16:19

Má sestřenka Rachel od Daphne duMaurieur. Nestárnoucí klasika

Azizi
Azizi 05.07.2011 v 20:29

Tom Sharpe - autor kníh plných čierneho britského humoru a absurdných situácií, absolútna dokonalosť, môj najobľúbenejší spisovateľ, takže od neho odporúčam čokoľvek.
Roald Dahl - pre mňa najlepší autor poviedok a kníh pre deti. Odporúčam výbery najlepších poviedok a z tých príbehov napríklad Čarodejnice, Charlie a továreň na čokoládu a pod...
Terry Pratchett - asi netreba bližšie predstavovať. Osobne odporúčam najmä knihy, kde sa vyskytuje Mrakoplaš a Dvoukvítek (Barva kouzel, Lehké fantastično...)
Takže vybrala som asi 3 mojich naj autorov :)

Azizi
Azizi 05.07.2011 v 20:47

A ešte by ma zaujímalo, prečo sa našim vydavateľstvám tak úspešne darí stále prehliadať Sharpeove knihy. Vážne nechápem, je to veľká škoda.



Vložit příspěvek