11.) Kniha, jejíž děj se odehrává v Ostravě


Lienilda
Lienilda 15.06.2019 v 22:12

Padyska: zalezi na vas. Tady je par prispevku zpet jak to s tou Hanou a Ostravou je. mrkvajda 31.03.2019 v 14:47:48
TamaraKrejčí: Hanu jsem objevila v žebříčku výzvy mezi knihami s dějem v Ostravě. Včera jsem knihu dočetla a jaké bylo moje překvapení, když jsem zjistila, že se kniha odehrává v Meziříčí. Zmínka o Ostravě je 2x pouze na str. 243 a na následující straně 1x - shromaždiště v Ostravě před transportem do Terezína. Jsem ráda, že jsem Hanu přečetla, dostane se dost pod kůži, ale rozhodně ji zařadím do jiné části výzvy.

NikkiN
NikkiN 28.07.2019 v 18:05

Tak jsem se nechala také napálit a přečetla si Nejlepší víkend .. Ostrava tam byla zmíněna pouze 1x, a to v souvislosti s Karin a její chemoterapií. A přesto ji ve výzvě má před 100 lidí ????

diio
diio 03.08.2019 v 17:05

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Evička
Evička 07.08.2019 v 20:38

Taky čtu Nejlepší víkend pořád čekám na tu Ostravu a nic. Ale možná se dočkám????. Děj se odehrává především v Praze, tak budu muset přečíst ještě něco jiného z Ostravy????

Text příspěvku byl upraven 07.08.19 v 20:39

kamibe
kamibe 09.08.2019 v 16:17

Nepřipadá mi, že by kniha Hana měla patřit do kategorie knih s dějem odehrávajícím se v Ostravě! Přečetla jsem si ji ráda, poznala jsem, že Mornštajnová mi svým stylem sedne a ráda si od ní přečtu ještě další knihu, ale do Výzvy ji pod tuto kategorii nezařadím!

qydko
qydko 13.08.2019 v 08:15

Část děje Nejlepší pro všechny se ale opravdu odehrává v Ostravě. Alespoň to logicky vyplývá z toho, že v jedné části je jasně řečeno, že natáčení, kterého se Hana účastní, se bude konat v Ostravě a následně jsou součástí děje scény z natáčení. Takže za mě se rozhodně část děje této knihy v Ostravě opravdu odehrává.

Text příspěvku byl upraven 13.08.19 v 08:15


Evička
Evička 14.08.2019 v 13:39

Tak čtu druhou knížku podle žebříčku, která by se měla odehrát v Ostravě, a jsem zklamaná. Nejlepší víkend byl především z Prahy a teď čtu Nejlepší pro všechny a tam zatím taky nic. Asi se na toto téma zatím vyprdnu, protože nechápu, proč si to uživatelé dávají do výzvy, když to není pravda. Nechci podvádět jenom proto, abych splnila výzvu. Stejně je to jenom pro mě, tak proč šidit svědomí, když vím, že to tak není. Asi se k tomuto tématu vrátím později????

Lienilda
Lienilda 14.08.2019 v 14:05

Evicko, jestli se ti nechce do Deniku Ostravaka, Bezruce a Kundery, stejne jako mě... :) Tak zbyvaji jeste knihy od Nely Rywikove, Trosecnik sibirsky od Glaserove (1kapitola se odehrává v Ostrave a mne se to moc libilo) nebo nejake detektivky z Ostravy jsou v zebricku, to se zda byt ctivejsi. Kdyztak taky mrkni do teto diskuze par komentářů zpátky.

TamaraKrejčí
TamaraKrejčí 15.08.2019 v 12:53

Evicko
Přimlouvám se za Děti hněvu od Nely Rywikové...detektivka ze současnosti, ale také se dozví čtenář čehosi z historie o Ostravy..

hasmanka
hasmanka 24.08.2019 v 14:23

Právě jsem dočetla knihu, na jejímž konci jsem si teprve uvědomila, že se dá zařadit pod tento bod, neboť velká část autorova vyprávění se v Ostravě odehrává. Jde o vlastní vzpomínky na nesnadný život v normalizaci a v exilu vedle fiktivního, leč velmi pravděpodobného příběhu Václava Netušila...
https://www.databazeknih.cz/knihy/sedm-kapitol-ze-zivota-vaclava-netusila-aneb-s-kolem-kolem-sveta-299853

Ziriath
Ziriath 22.09.2019 v 20:57

Koníček Ivánek - knížka pro děti o důlním koni. Nepamatuji si, zda je tam explicitně zmíněná Ostrava, podle popisu asi ano.
https://www.databazeknih.cz/knihy/konicek-ivanek-27151

karel0684
karel0684 01.10.2019 v 19:59

Když jsem žehral u černobílých obálek, kolik lídí je barvoslepých, u tohoto tématu mám pocit, že lidi ani neumí číst. Anebo nechápou zadání. A nebo nechápu já. A tudíž je pro mne tato čtenářská výzva mrtvá.
Jak může být na žebříčku kniha, která se v Ostravě vůbec neodehrává? - Nejlepší víkend od Hartla

JessieEx
JessieEx 16.10.2019 v 09:09

karel0684: Taky mě to dostává, hlavně ta Hana. Lidi asi fakt neumí číst. A pak se v dubnu chlubí, že už mají výzvu hotovou.
Ale ne, mrtvá není. Berte to jako výzvu sám pro sebe, kdy vy můžete s klidným svědomím si říct, že třeba máte splněno a všechno fakt poctivě ;)

pista53
pista53 08.11.2019 v 08:23

Dočítám knihu Střípky času od Petry Slovákové a za mě tedy dobré. Nejsem vůbec čtenář fantasy - krom Harryho Pottera jsem nic o čarodějích nečetla. Ale tohle mě baví. Navíc ten děj zasazený do Ostravy mi přijde skvělý. Ač odtud nepocházím, je z toho cítit jistý silný genius loci. Je to sice YA literatura, takže s sebou nese zjednodušený děj a takové trochu jasné vztahové propletence, ale beru to tak. Nebýt výzvy, nikdy bych se do toho nepustila. A to je to, proč mě výzva strašně baví. Otevírá mi knihy, ke kterým bych se jinak vůbec nedostala. Díky!

Leanne
Leanne 21.11.2019 v 10:31

[pista53] Děkuji za tip na knihu Střípky času. Docela jsem si nad tématem Ostrava zoufala, zkusila jsem Děti hněvu od Nely Riwykové a nesedlo mi to. Střípky času už jsem začala číst a ačkoliv nejsem cílová skupina, tak kniha vypadá slibně.

DK197
DK197 04.12.2019 v 12:27

TamaraKrejčí: Vím, že to úplně nepatří k tématu, ale taky jsem zařadila Hanu do knihy o jídle v minulé výzvě. Důvod je prostý - bez závadných věnečků, které připravily o život většinu rodiny, by se život ubíral jiným směrem. Jídlo tu hraje malou, leč podstatnou roli v rámci příběhu, proto ten výběr. Vybrala jsem si knihu, kde jídlo hraje podstatnou úlohu, místo abych četla kuchařku, nebo tak něco. :-)

A děkuji všem za plodné upřesnění žebříčku.

Text příspěvku byl upraven 04.12.19 v 12:27

TamaraKrejčí
TamaraKrejčí 06.12.2019 v 16:06

DK197 musim s vámi souhlasit, když to vezmete z tohoto úhlu je to fakt, že věnečky tu hraji velkou roli.
Ale když se na to podíváte přímočaře Hana = kniha o jídle...brr, tak mě z toho zebe.
Jinak za mě, taky se na ty témata dívám i z jiných úhlů..????



Vložit příspěvek