Prosím o opravu


elfos
elfos 13.01.2015 v 22:40

Honzo, různá vydání např. té Babičky u Boženy Němcové jsou sloučena pod jedno (hlavní) vydání Babičky. Takže pokud vyšla Babička ve sto vydáních, je jich sto knih (= samostatných vydání knihy) sloučeno k sobě, a v seznamu knih u Boženy N. se zobrazuje Babička jen jednou, až obsahuje sto (vydání) knih.

Pokud u Šrámka vidíš v Knihách autora dvakrát stejný titul, ač vydaný v různém roce, nejde o duplicitní knihy (duplicitní = naprosto stejné vydání titulu vložené 2x, jak už psali Dan a LordS.), nýbrž o nesloučená, případně chybně sloučená různá vydání jednoho titulu. Máš pravdu, že by všechna vydání téže knihy měla být sloučena k sobě pod jedno a u autora se pak v přehledu jeho díla/knih má zobrazovat jen tímto jedním (tím hlavním) vydáním daného titulu, u něhož jsou přiloučena (a v záložce Vydání viditelná) všechna další vydání této knihy.

Každé vydání knihy, například každé z té stovky vydání Babičky však musí být do Databáze knih nejprve vloženo jako samostatná kniha, a následně přiloučeno k "hlavní" Babičce jako další, nové vydání Babičky, aby se v knihách (v přehledu knih) autora titul Babička zobrazoval jen jednou.
A pokud už tu nově vložené vydání Babičky je, neslučuje se s ostatními, nýbrž je smazáno jako duplicitní.

Text příspěvku byl upraven 13.01.15 v 22:42

honza66
honza66 13.01.2015 v 22:53

Kdybys nebyl tak napruzenej a misto toho si pozorne precetl, co jsem napsal, tak by sis vsiml, ze mluvime kazdy o necem jinym.
Takze, naposledy: nepisu o zalozce "vydani", tam at jsou vsechna, pochopitelne.
Zminuji vypis knih pod autorem. Kdyby u kazdeho autora mel vypis obsahovat vsechna vydani kazde jedne knihy, bude citat stovky az tisice knih u kazdeho popularnejsiho a vydavaneho autora. Coz - pochopitelne - u nikoho neni. Pouze u Sramka, v konkretnim pripade, to nekolikrat je a na to jsem upozornil.

honza66
honza66 13.01.2015 v 22:56

To elfos: ok, diky, timto je to jasny.
Takze nikoli duplicita, ale nesloucene knihy jsou ty u Sramka :)

Text příspěvku byl upraven 14.01.15 v 10:07

newtory
newtory 17.01.2015 v 00:04

P.S. Ako sú vnímané knihy, ktoré síce vyšli v slovenčine, alebo češtine, ale v exile ?

Text příspěvku byl upraven 17.01.15 v 00:04

siena
siena 17.01.2015 v 08:51

Nedávno Tenax podotkl, přesně nevím v jakém vlákně, že by mohly být vkládány:
Které knihy patří do databáze?
Oficiálně vydané knihy a eknihy, případně chystané k vydání (nejpozději však do 1 roku):
a) v českém a slovenském jazyce
b) případně i v jiném jazyce, vydané českým či slovenským (československým) nakladatelstvím na území České republiky nebo Slovenska po roce 1945.

Splňují podmínku za a). Sama jsem to řešila, mám jich pár v knihovně.

LordSnape
LordSnape 18.01.2015 v 12:29

Co to je zase za blbost s tím ISBN? Mě fascinuje, jak někdo vyplňuje ISBN u knih z let sedmdesátých atd. Buď je to z jiného vydání po 90. letech a já to složitě opravuji anebo tam vysí kód nakladatele, což ještě pochopím... Exilová vydání jsou ale ČESKOU a SLOVENSKOU literaturou, tedy tady svoje zastoupení určitě mají. Já jich doma taky pár mám.

Text příspěvku byl upraven 18.01.15 v 12:30


siena
siena 18.01.2015 v 13:01

LordeS, také nevím, proč je nutné ISBN...

tenax
tenax 18.01.2015 v 13:14

Omlouvám se za vstup do této diskuze, ale nedá mi to, protože zřejmě dochází k nedorozumění. ISBN není povinné, viz nápověda k přidávání nových knih:

Číslo ISBN

Od roku 1993 jsou všechny knihy označovány kódem ISBN, který pro Českou a Slovenskou republiku začíná: 978-80 nebo 80-. Podle toho lze jednoznačně identifikovat knihu, která může být přidána na tento web. Údaj ISBN u knih nevyžadujeme (pouze u eknih), ale jsme za něj rádi.

siena
siena 18.01.2015 v 13:21

Ale jak vidíte, někdo to za povinnost považuje...Ono je to trochu složité, a teď prosím neberte to nikdo nijak zle, když i samotní moderátoři nejsou úplně jednotní...

kozo.roh
kozo.roh 21.01.2015 v 14:45

Dáma s hranostajem:
Stejný problém je i s dalšími nakladatelskými značkami http://www.euromedia.cz/ Ale asi bych to bral tak, že dál existuje nakladatelství Universum a jeho vlastníkem je EMG a vlastníkem EMG je Arraviet a stejně tak dále existuje nakladatelství Odeon a jeho vlastníkem je opět EMG a vlastníkem EMG je opět Arraviet, atd...
Na stránkách EMG se píše: "Euromedia Group, k. s., patří mezi nejsilnější a největší firmy podnikající v rámci knižního trhu v České republice. Vlastní nakladatelské značky Knižní klub (od r. 1992), Odeon (od r. 1999), Ikar (od r. 2000), Universum (od r. 2000) a YOLI (od r. 2014). Jednotlivé nakladatelské značky EMG svým zaměřením usnadňují čtenáři orientaci. Majitelem EMG je společnost Arraviet, s.r.o...."

kozo.roh
kozo.roh 22.01.2015 v 20:11

Dáma s Hranostajem: Ještě k Universu...

Díval jsem se do Knihy Ekonomie http://www.databazeknih.cz/knihy/velke-ideje-kniha-ekonomie-218703, a v tiráži je:
Vydala Euromedia Group, k.s. - Knižní klub v edici Universum,
takže tady je nakladatelstvím Knižní klub a Universum je jen edice, ale nevím jak je to teď u Odeonu, Yoli nebo u Ikara...
Myslím, že s řešením by měl problém i chudák Mr. Monk...

LordSnape
LordSnape 22.01.2015 v 20:14

Zrovna Odeon, Yoli a Ikar jsou pořád brány jako značky, takže bych to uváděl tak, jak se to píše v jednotlivých titulech. Ale třeba XYZ přestalo existovat, jakmile ho prodali a uvádět pod svou značkou. Taková likvidace konkurence.

kozo.roh
kozo.roh 22.01.2015 v 20:19

Jenže jak píše Dáma s hranostajem: "...na DK máme obě varianty, a to Universum jako edici Knižního klubu (http://www.databazeknih.cz/edice/universum-3512/strana-1 ) a Universum jako nakladatelství (http://www.databazeknih.cz/nakladatelstvi/universum-5331/rn/strana-1 ). Příslušné knihy jsou roztroušeny mezi obě varianty..."

LordSnape
LordSnape 22.01.2015 v 20:27

Chce to sjednotit, ale Euroška je moloch a nedokážu si představit, že vše bude pod jedním nakladatelem. Používal bych prostě ty značky. Mám tu průvodce, kde je také uveden Ikar.

Text příspěvku byl upraven 22.01.15 v 20:28

Dáma s hrnstjm
Dáma s hrnstjm 23.01.2015 v 12:49

kozo.roh: děkuji za aktivitu i za informace, nicméně pořád v tom mám guláš :) Myslím, že údaj v tiráži "Vydala Euromedia Group, k.s. - Knižní klub v edici Universum" je těžce matoucí, když na obálce knihy je pak slovo "Universum" prezentováno spíš na pozici nakladatelství. Já jsem zvyklá orientovat se podle tiráže, takže podle mého názoru by v těchto případech měla být Universum opravdu edicí. Možná by bylo nejjistějším řešením uvádět u knihy všechno: do kolonky Nakladatelství dát Euromedia Group (nebo Knižní klub? nebo raději obojí?) a zároveň i Universum, do kolonky Edice dát také Universum. Ať bude člověk hledat jakkoliv, najde vždy. Kéž by to rozseknul nějaký moderátor!

ripo
ripo 24.01.2015 v 19:49

pobijec much - mesto by som takmer vzdy vyhodil z moznosti vydavatestva ... Ved take velke vydavatelstva ako Penguin maju napisane napr. Penguin London, New York, Sydney ... Nie je dolezite ktore z miest ho vydalo, ale to, že je to Penguin ... :)
Tu, vo vydavatelstvach odhadujem asi 50 - 70 duplicitných, alebo dokonca multiplicitných ... Ja uz som dal navrh na zlucenie asi pri 10-15 vydavatelstvach ...

herdekfilek
herdekfilek 02.03.2015 v 13:30

PB - odstraněno

Katolická církev - nemůže být autorem, to je hovadina. Přesto by bylo záhodno ji zachovat, jen změnit její název na Kolektiv autorů - katolická církev. Když už. Protože Kolektiv autorů je dokonale zapráskaný vším možným. Od výuky programování, přes dětské knihy, až právě k biblím a podobnému. Nebylo by od věci to nějak protřídit. Co vy na to?

Text příspěvku byl upraven 02.03.15 v 13:30

tenax
herdekfilek
herdekfilek 18.03.2015 v 08:20

nálož odpálena

HTO
HTO 26.03.2015 v 16:55

Herdečku, a nechceš uživatelce lalaslunicko napsat vlídnou, káravě poučnou zprávu? Ty to tak hezky umíš...

herdekfilek
herdekfilek 26.03.2015 v 18:34

Ano, to bych mohl.

Milá uživatelko, máte šejdrem fotky, pokud budete nahrávat fotky šejdrem dál, začnu být šejdrem také a to pak uvidíte, kde kvete býlí.

Rovnou do toho jdu!

tenax
tenax 27.03.2015 v 19:22

Proboha zastavte někdo uživatelku http://www.databazeknih.cz/uzivatele/hverona-57428 nebo to tady zaplevelí víc, než už to je. Anglicky snad umí, ale zřejmě není schopná pochopit český text podmínek vkládání.

Text příspěvku byl upraven 27.03.15 v 19:31

paulhunter
paulhunter 27.03.2015 v 19:59

Díky za upozornění, už jsem jí napsal a odkázal na pravidla webu. Pokud by ani to nepomohlo, může Dan nastavit blokaci vkládání dalších knih do DK.

tenax
tenax 27.03.2015 v 20:10

Dík za akci i informaci, to je pro mě novinka, ta možnost blokace vkládání knih. Už bylo načase něco podobného zřídit, v posledních týdnech a měsících jsem nabyl dojem, že IQ některých uživatelů (je to nekorektní a dostanu za to asi přes uši, ale spíš uživatelek) kleslo pod únosnou míru a tohle je zřejmě jediné řešení.

paulhunter
paulhunter 27.03.2015 v 20:12

Taková funkce "oficiálně" na webu neexistuje, ale Dan samozřejmě může v systému udělat cokoliv, tedy i zamezit vkládání knih kterémukoliv uživateli.
Ještě uvidíme, třeba už anglické knihy vkládat nebude.



Vložit příspěvek