scr00chy - Profil

Poslat zprávu

Petr (1987, muž) · Ústecký kraj

Aktivní: dnes v 18:16 offline(registrace: 27.06.2011)

105 bodů (vloženo 0 autorů a 1 knih)

Získané palce za komentáře: 29, udělené: 12

Právě čtené knihy

Dva roky prázdnin
26.12.2016
Dva roky prázdnin 1972, J. Verne

Kdo jsem

(Knihy čtu už v podstatě jen v angličtině a často jde o kousky, které u nás ani nevyšly, takže tady na DK nejsou a používám tedy zároveň službu GoodreadsProfil zde.)


Posledních 10 přečtených knih, které v ČR zatím nevyšly:


Sylvain Neuvel – Sleeping Giants

Ted Chiang – The Lifecycle of Software Objects

Blake Crouch – Dark Matter

Peter CawdronXenophobia

Peter Cawdron – Mars Endeavour

Chris ProphetSpaceX From The Ground Up

Robert J. SawyerQuantum Night

WJ DaviesEmpathy for Andrew

Scott MeyerThe Authorities

Peter Cawdron – My Sweet Satan

---------------------

Jmenuju se Petr a narodil jsem se v Ústí nad Labem.


Vždycky jsem rád četl, ale posledních pár let jsem to docela zanedbával, tak jsem si pořídil Kindle (třetí "Keyboard" generaci a později jej vyměnil za Paperwhite) a od té doby se mi daří věnovat četbě víc. Dnes už čtu téměř výhradně na Kindlu nebo mobilu, pokud se naskytne chvilka na čtení a Kindle s sebou nemám.


Nejradši čtu sci-fi - dříve především povídky od Isaaca Asimova, v současnosti pak třeba postapokalyptické či dystopické romány, knihy o kontaktu s mimozemskou civilizací, hard sci-fi, spekulativní sci-fi, nebo příběhy o cestování časem, robotech apod. V poslední době jsem si oblíbil třeba knihy Roberta J. Sawyera a Hugha Howeyho. Kromě sci-fi si však někdy rád přečtu i zajímavou biografii, humornou knížku nebo nějakou tu klasiku. V mládí jsem pak ujížděl na dobrodružné literatuře od Jaroslava Foglara.


Co se týče hudby, tak nemám zrovna moc vyhraněný styl, k oblíbeným kapelám a interpretům patří třeba: Coldplay, AC/DC, OneRepublic, Mumford & Sons, Snow Patrol, Lifehouse... Jak vidíte, tíhnu spíš k alternative rocku, ale může se mi líbit třeba i písnička od Katy Perry nebo Kanyeho Westa. Soudím to prostě kus od kusu.

Pod přezdívkou hipp0 jsem dříve hrál klanově Call of Duty. V dnešní době už hraju v podstatě jen Hearthstone a nárazově pak cokoli souvisejícího s Portalem nebo sérií Half-Life a sem tam něco dalšího.


Dříve jsem psal pro pár bezvýznamných internetových serverů o všem možném (o mobilech, hrách, filmech), ale zjistil jsem, že to není nic pro mě.

Zbožňuju filmy a už dlouho také ujíždím na všemožných seriálech (několik jsem jich dokonce překládal do češtiny). Možná i právě proto jsem hrdým držitelem britského jazykového certifikátu CAE úrovně A. Vlastně určitě proto.


To se mi pak hodilo při práci pro web videacesky.cz, kde jsem fungoval jako překladatel, korektor a admin. Dále jsem pak pracoval na lokalizaci videoher u EA a Riot Games. Aktuálně se živím jako překladatel/korektor na volné noze.