blackcoffee - Profil

Poslat zprávu

momo. (2000, žena) · Jihomoravský kraj · web

Aktivní: předevčírem v 20:49 offline(profil vytvořen: 08.01.2016)

108 bodů (vloženo 0 autorů a 0 knih)

Získané palce za komentáře: 75, udělené: 25

Právě čtené knihy

Peklo
20.03.2017
Peklo 2007, D. Alighieri

Život za životem
20.03.2017
Život za životem 2014, K. Atkinson

Lolita
20.03.2017
Lolita 2007, V. Nabokov

Kdo jsem

Odpověď na tuhle otázku hledám co jsem živa, a zatím k žádnému oslnivému sebepoznání nedošlo, tudíž se asi budete muset spokojit s těmi nejjednoduššími informacemi, jaké jsem schopná splácat dohromady.


Když už se nacházíme na databázi knih, je to malinko zbytečný fakt, a mám ho pravděpodobně společný s většinou tady zaregistrovaných, ale přece - knihy a čtení celkově zabírají 50% mého každodenního života. Trávím u nich co nejvíc z toho času, jež mi povinnosti neochotně povolí, a pokud to jde, snažím se i sama něco tvořit.

Tyhle dvě činnosti mi napomáhají alespoň nachvíli opustit tento svět, stát se někým novým a projednou přemýšlet nad úplně jinými věcmi.

Občas si ráda přečtu i poezii. Vyrostla jsem na Harryn Potterovi, knížkách od Astrid Lindgrenové a Správné pětce, což jsou současně knihy, na které nedám dopustit. V současné době patří mezi mé nejčtenější žánry scifi, knihy napsané podle skutečných událostí a sem tam i klasiky, co se sérií týče, miluji tu o Robertu Langdonovi od Dana Browna a mile mě překvapily Měsíčné kroniky.


Dále ze srdce miluju hudbu. Nemám přesně vyhrazený žánr, poslouchám to, co zrovna moje uši mají chuť slyšet. To se však většinou pohybuje v rozhraní rocku, poprocku, alternativy, indie, ale i metalu a hard rocku.


Fascinuje mě, a dokážu donekonečna uvažovat a hloubat nad smyslem života, pravdou, vesmírem, nekonečnem a časem. O těchto tématech taky velice ráda diskutuju, bohužel jen málokdy mám s kým.

 Miluju zvuk houslí a klavíru. U toho se nejlíp přemýšlí.


Krom čtení, přemýšlení a hudby mám i pár dalších zájmů - v první řadě jsem nadšená čtenářka creepypasty, avšak dávám přednost té, u které vám nepřijde uhozené přemýšlet, zda na tom může být něco pravdy a které taky věrohodně působí.