blackcoffee - Profil

Poslat zprávu

momo. (2000, žena) · Jihomoravský kraj · web

Aktivní: 21. května v 19:43 offline(poprvé: 08.01.2016)

108 bodů (vloženo 0 autorů a 0 knih)

Získané palce za komentáře: 75, udělené: 25

Právě čtené knihy

Peklo
20.03.2017
Peklo 2007, D. Alighieri

Život za životem
20.03.2017
Život za životem 2014, K. Atkinson

Kdo jsem

Odpověď na tuhle otázku hledám co jsem živa, a zatím k žádnému oslnivému sebepoznání nedošlo, tudíž se asi budete muset spokojit s těmi nejjednoduššími informacemi, jaké jsem schopná splácat dohromady.


Když už se nacházíme na databázi knih, je to malinko zbytečný fakt, a mám ho pravděpodobně společný s většinou tady zaregistrovaných, ale přece - knihy a čtení celkově zabírají 50% mého každodenního života. Trávím u nich co nejvíc z toho času, jež mi povinnosti neochotně povolí, a pokud to jde, snažím se i sama něco tvořit.

Tyhle dvě činnosti mi napomáhají alespoň nachvíli opustit tento svět, stát se někým novým a projednou přemýšlet nad úplně jinými věcmi.

Občas si ráda přečtu i poezii. Vyrostla jsem na Harryn Potterovi, knížkách od Astrid Lindgrenové a Správné pětce, což jsou současně knihy, na které nedám dopustit. V současné době patří mezi mé nejčtenější žánry scifi, knihy napsané podle skutečných událostí a sem tam i klasiky, co se sérií týče, miluji tu o Robertu Langdonovi od Dana Browna a mile mě překvapily Měsíčné kroniky.


Dále ze srdce miluju hudbu. Nemám přesně vyhrazený žánr, poslouchám to, co zrovna moje uši mají chuť slyšet. To se však většinou pohybuje v rozhraní rocku, poprocku, alternativy, indie, ale i metalu a hard rocku.


Fascinuje mě, a dokážu donekonečna uvažovat a hloubat nad smyslem života, pravdou, vesmírem, nekonečnem a časem. O těchto tématech taky velice ráda diskutuju, bohužel jen málokdy mám s kým.

 Miluju zvuk houslí a klavíru. U toho se nejlíp přemýšlí.


Krom čtení, přemýšlení a hudby mám i pár dalších zájmů - v první řadě jsem nadšená čtenářka creepypasty, avšak dávám přednost té, u které vám nepřijde uhozené přemýšlet, zda na tom může být něco pravdy a které taky věrohodně působí.