V ringu

recenze

V ringu (2014) / Julianne01
V ringu

Stačí jedna vteřina, aby se vám zhroutil celý svět. Brooke Dumasová tuto vteřinu bohužel zažila. Ještě před pár lety měla našlápnuto na perfektní kariéru olympionistky. Po úrazu kolene se její velký sen rozplynul, jako pára nad hrncem. Z Brooke už nikdy nebude vrcholová sportovkyně. Když si tuto tvrdou realitu uvědomila, rozhodla se, že bude pomáhat těm, kteří si prožili podobný pád, jako ona. Nikdy však netušila, že by ji práce fizioterapeutky zavedla k někomu, jako je Remington Tate.
Urostlý zápasník boxu, se kterým se Booke setkává na jednom z jeho zápasu. Již od prvního okamžiku mezi nimi přeskočí jiskra. Brooke si to však nechce přiznat. Nehodlá se stát jen dalším zářezem na pažbě oblíbeného zápasníka. Remington chce však něco jiného, chce, aby se Brooke stala jeho novou fyzioterapeutkou, odjela s ním na jeho turné a pomáhala mu zvládnout stres před velkými zápasy. Brooke tuto velice štědrou nabídku přijme, netuší však, jak pro ni bude těžké pohybovat se, dvacet čtyři hodin denně kolem muže, ke kterému ji táhne spalující vášen, kterou dosud nepoznala. On se však drží zpátky a ani v nejmenším její city neopětuje, můžou za to tajemství, které před ní skrývá, nebo o ni jednoduše nestojí?

Remington "Uragán" Tate je kapitola sama o sobě. V průběhu celé knihy se dozvídáme o jeho temných démonech, kteří mu zkomplikovali celý jeho dosavadní život a nejspíš i ten budoucí. Vzpomínky na minulost mu brání v tom, aby se s někým zblížil, snaží si od lidí držet odstup a nevázat se, jeho démoni by totiž mohly všechno zničit. Teď se však v jeho životě objevila Brooke, ta je odhodlaná se s jeho démony poprat a být mu nablízku ve svšch situacích. Otázkou je, zda ji to Remi dovolí..

Jednoznačně nejerotičtější new adult román, který jsem doposud přečetla. Myslím, že autorka se při udělování žánru trochu přepsala. Knihu bych zařadila do erotické literatury pro dospělé. Troufám si říct, že tyto pasáže tvořili více než polovinu knihy. Já si na takové scény moc nepotrpím, přesto mi přiměřené množství těchto scén nevadí. V tomto případě to bylo však dle mého názoru trochu přehnané.

Autorka vytvořila trochu netradiční příběh, odehrávající se na poli sportovního světa, do kterého nemá jen tak někdo šanci nahlédnout. Zpočátku mi děj připomněl knihu Krásná katastrofa. Obě knihy začínají na ilegálních zápasech, kde zrovna bojují hlavní hrdinové, kteří si jsou svým způsobem dost podobní. V průběhu knihy se však děje rozcházejí a každá z nich je v podstatě o uplně něčem jiném.

V ringu pro mne bylo velké překvapení. Doposud jsem nepřečetla žádnou knihu se sportovní tématikou. V době kdy se to na pultech knihkupectví hemží romány takzvaně na jedno brdo, je tato kniha svou tématikou vyjímečná.