Hra lží

recenze

Hra lží (2012) / Julianne01
Hra lží

Snili jste někdy o tom, že někde na světě žije někdo, kdo vypadá uplně stejně jako vy? Nebo ještě lépe, že tam někde je vaše dvojče? Emma byla celý svůj dosavadní život vychovávána v rukou pěstounských rodičů. Nelehké dětství však brala vždy s nadhledem. Nikdy by ji nenapadlo, že její život se ze dne na den může převrátit naruby způsobem, který by ji ani ve snu nenapadlo. Jednoho dne Emmě ukáže její otravný "bratr" video nahrávku zobrazující vraždu dívky. To by nebylo nic divného. Dnešní dobou se na internetu šíří různé věci, nafingovat vraždu není vůbec žádný problém. Dnešní mládež má spoustu zvrhlých nápadů. Je tu však jedna věc, která zas tak obvyklá není. Dívka na nahrávce se až moc podobá Emně, jako by ji z oka vypadla!
Že by to byla náhoda? To se přeci může stát. Emma to však nebere na lehkou váhu. Nikdy nepoznala
své pravé rodiče, takže by tu byla pravděpodobnost že někde má své dvojče. Nedá ji to a začne po své dvojnici pátrat. Vyhledávání ji dovede až k Sutton Mercerové, dívce z videa. Po pár prohozených zpráv přes sociální síť Emma zjišťuje, že Sutton je s jistotou její sestra. Na vlastní pěst se vydává ze svého domova v Nevadě do luxusem posetého Los Angeles za svým dvojčetem. Se Sutton se však nikdy nesejde. Je totiž mrtvá a Emma ji musí nahradit, jinak zemře taky.

O Suttonině smrti se dozvídáme již na prvních řádcích. To neznamená, že Sutton se v příběhu nebude vyskytovat. Setkáváme se s ní jako se spoluvyprávěčkou příběhu. Její "duch" nám objasňuje nové skutečnosti o kterých její dvojče nemá zatím ani tušení.

Už to bude pár let, co jsem sledovala stejnojmenný seriál na motivy této série. V tu dobu jsem neměla
tušení, že existují nějaké knihy. Seriál jsem jako teenager hltala, jen škoda jeho předčasného zrušení.
Při čtení knihy jsem byla velice překvapená, že se ubírá úplně jiným směrem, než již zmiňovaný seriál. Nemohu říct, zda se mi líbilo více televizní zpracování, nebo kniha. Obě podoby mají něco do sebe, ale také by tu bylo pár věcí, které bych vytkla. Pokud se chystáte na Hru lží, určitě bych doporučila nejdříve knihu a poté až seriál.
Hra lží stojí většinou ve stínu slavnější série od Sary Shaperd - Roztomilé malé lhářky. Zaslouží si však určitě větší pozornost. Nejedná se o typickou young adult romanci. Romantiky se sice také dočkáme, ale jen v malé míře. Příběh je spíše zaměřen na záhady dějící se kolem sester a vztahy v jejich okolí. Pokud máte rádi napínavé příběhy ze středoškolského prostředí, Hra lží vás určitě nezklame.