Určitě jsem neváhala

recenze

Váhání (2011) 5 z 5 / Napůlanděl
Váhání

Jak spousty lidí váhalo jestli tomuto dílu dát tři nebo dvě hvezdičky, tak já jsem naopak neváhala a dala pět. Proč?

Popravdě, co vás může trochu odradit je prvních sto stran, ve kterých se příběhl docela táhl, ale vyčkejte a čtěte dál, protože po sto stranách se to vylepší a konečně je vidět klasický styl psaní Maggie. Sice od příběhu nečekejte nějakou extra zápletku nebo téma, které by se už neřešilo v prvím díle, naopak se tam toto téma podaří více rozvít a objasnit.

Zatímco v prvním díle je příběh vyprávěn ze dvou pohledů, zde jsou přidány dva další pohledy, které mají svou menší dějovou linku. Ale i přesto se všechny pohledy propojují a vytvářejí krásný příběh.

Chování postav bylo v některých situacích specifické až originální a hlavně nečekané, tak zajímavě to osvěžilo knihu. Bez těchto malých a nečekaných situací by se v knize jinak nic neudálo a byla by to celkem nuda. Takže jsem ráda za to málo, protože i to málo mi stačilo k romu, aby se mi kniha líbila. Bavilo mě řešit s postavami všední problémy.

Takže druhý díl této zajímavé trilogie hodnotím kladně.