Total fakin dekadent

recenze

Polibek (2015) / Bolkonská
Polibek

Ano, je to úplně blbá knížka. Říkala jsem si, že si přečtu jen prvních padesát stran, přibližně po ten první polibek, podle něhož tento díl dostal název. Tak mám pro vás dvě informace:

1. Ten první polibek je na straně 64.
2. I kdyby vám kniha přišla sebeblbější, přečtete ji celou.

Problém je v tom, že já se od Hardina nemůžu držet dál. Táhne mě to k němu jako můru do plamene, a on mě pokaždé popálí. Obě ty představy byly nesmyslné a naivní. Jenže copak jsem od chvíle, kdy znám Hardina, udělala něco rozumného?

Tohle víceméně přesně charakterizuje i vztah průměrného čtenáře k této knížce. Víte, že je zlá, že vám zabíjí mozkové buňky, ale je příliš svůdná. Opouští vás vůle. Přicházíte o rozum. Nemůžete ji odložit. Čtete dál.

Jinak je to tedy, obsahově, o jakémsi prapodivném setkání psychicky hodně narušeného, nicméně fyzicky údajně velmi přitažlivého kluka jménem Hardin a puntičkářské, extrémně přecitlivěné stíhačky jménem Theresa, zjevně rovněž fyzicky přitažlivé.

Pokud máte svou první sexuální zkušenost ještě před sebou, přijde mi, že ve vás možná kniha vyvolá zbytečně velká očekávání. A holky taky možná zbytečně vyděsí.

To je skoro nemístná poznámka, že?

Čistě literárně teoreticky můžu poznamenat, že ty erotické scény jsou až překvapivě fádní, dokonale průměrné. Ovšem kdybychom obecně měli mluvit o tom, jak je toto dílo originální, bylo by to za nula bodů. Nula bodů asi úplně za všechno krom čtivosti.

A taky mi to chvílemi až podezřele připomínalo něco z mého života. Což je hodně, opravdu hodně smutné, když vezmeme do úvahy tu dvojku narušených hlavních hrdinů i celý ten nesnesitelný žvýkačkový kýč kolem nich.

Tady skvělá věta:

Jsem úplně nahá a vedu řeči o svatbě. Co se to s mým životem stalo?

Rozhodně nemůžu s čistým svědomím říct, že knihu někomu doporučuji. Zároveň je to ovšem provinilé potěšení par excellence, a kdo má tento žánr rád, radostí jistě vyletí z kůže. Inteligentnější člověk se může rdít, podivovat se, jak mohl tak hluboko klesnout, a uvažovat, jak je možné, aby něco tak špatného bylo zároveň tak neodolatelné.

jitka_dankova

02.10.2016

Mluvíš mi z duše :)

Chensie
25.03.2016

Konečně recenze, která mi v polovině čtení řekla, co teď vím. Pravdivá a upřímná. Několik recenzí knihu jen opěvovalo, ale to je vážně taková pitomost a stejně to čtu dál. XD

Aaliyan
06.09.2015

Perfektní recenze, myslím, že líp by tu knihu vyjádřit nešlo.

Samira
27.08.2015

Výborná recenze:)

Lidka
27.08.2015

Tak to je skvělá recenze, po přečtení vlastně knihu chcete a nechcete číst. Uvidíme. Tento žánr teda nemusím, ale zvědavost je mrška... ano i já kolikrát čtu a říkám si, tohle čtu jen proto, abych se přesvědčila co všechno si spisovatel / ka vůči čtenáři dovolí.
A i kdybych se rozhodla, že se na čtení vykašlu a knihu číst nebudu nic to nebere na tom, že tahle recenze mne hodně bavila.

paja0903
26.08.2015

Kniha byla tak blbá, že už to více nešlo......

Babouš
26.08.2015

Haha! Vynikající recenze! :D

Koka
24.08.2015

Dneska ráno na ČT 2 nějaká knihkupkyně s ostravskym či jakym to přizvukem tuto knihu propagovala a hihňala se u toho, jako že jde o něco "hihihi - fujtajbl". Myslím, že tato recenze onen žánr "h-f" dokonale vystihla.