Tempo, tempo!

recenze

Spáleniště: Zkouška (2014) 4 z 5 / -Endy-
Spáleniště: Zkouška

Jejich revírem je Spáleniště.
Jejich tempo je vražedné.
Jejich protivníkem je ZLOSIN.
Placeři z Labyrintu jdou ve dne v noci.
Jejich úkolem je zvládnout druhou zkoušku.

Placeři v čele s Thomasem si probili cestu z Labyrintu. Věřili, že nic horšího už zažít nemohou, ale jejich únik pouze ukončil 1. fázi testování. ZLOSIN téměř okamžitě spustil fázi č. 2 – Spáleniště. Přeživší mají dva týdny na to, aby jej přešli.

S druhým dílem Dashnerovy trilogie přibude prostoru, postav, monster, otázek…a tak nějak zkrátka bude všeho víc. Pojďme se na to podívat blíže.

1) PROSTOR
Abychom si to dali do kontextu s prvním dílem:
LABYRINT: ÚTĚK
(uzavřený prostor: pryč z něj ven)
SPÁLENIŠTĚ: ZKOUŠKA
(otevřený prostor: pryč z něj dovnitř)

Spáleništěm lidé nazývají obrovskou sežehnutou část postapokalyptického světa, na kterou neustále praží slunce, a přežít bez čehokoliv, co by vám obalilo tělo, zkrátka nelze. Čili zatímco v prvním díle hledali Placeři cestu ven, tady budou řešit, jak se z onoho „ven“ dostat někam dovnitř do úkrytu. A ony ty úkryty taky nebudou vždycky zrovna bezpečné.

2) POSTAVY
O pár jmen jsme v „jedničce“ přišli; je tedy třeba ztrátu nahradit jmény novými. A kromě toho se jedná o zajímavé osvěžení do řad téměř homogenní grupy adolescentních výrostků.

3) MONSTRA
Ty tu budou taky…protože ZLOSIN má na špinavou práci své „lidi“.

4) OTÁZKY
Jo. Tak tady se určitě jedná o největší přírůstkové číslo. Tohleto „kdo, kde, s kým, jak, proč a za kolik“ z vás udělá nejlepší kamarády s podobně zmatenými Placery.
A tak všem zbývá jen jediná naděje – 3. díl trilogie.

ENJOY :)