Strhující thriller, který vám nedá spát!

recenze

Není cesty zpět (2016) 5 z 5 / sona8058
Není cesty zpět

Rodina zmizela.
A děsivá minulost znovu ožívá.
Jedna fotografie, která nesmí být vidět...

Zvuk automatů. neonová záře světélkujících nápisů a my se společně s Davidem Rakerem ocitáme v Las Vegas. Městě, kde to všechno začalo. Ve městě, kde se David ocitl kvůli svým novinářským povinnostem a kde se setkává se svým dávným přítelem. Jenže se Lee nevrací z toalety, kam odešel. Namísto něj se objevuje jiný muž. Muž, který Davida slušně, ale velmi drsně upozorní na to, že by se měl o svého přítele přestat zajímat. Nehledat ho a už nikdy se o něm nezmiňovat.
David byl skvostným novinářem a po smrti ženy se stal soukromým vyšetřovatelem. Pomáhal rodinám, přátelům a známým vyhledávat osoby, které se jim ztratily. Je to honící pes a šťoural, který se nenechá ošálit jen tak nějakou báchorkou. Je to prostě ten typ vyšetřovatele, který musí všemu přijít na kloub.
A právě proto se na Davida obrací s prosbou o pomoc jeho dávná známá Emily. Její sestra, manžel a dvě dcery se ztratili před pěti měsíci. Policie nenašla žádné stopy a jedinou Emilynou nadějí je právě David.
David přislíbí malou pomoc, ale neslibuje nic, nechce se už vracet ke staré práci. Zotavuje se z velmi vážného zranění, při kterém málem přišel o život. Právě proto se přestěhoval do Devonu, chtěl klid a zapomenou na to, co se stalo. Jenže, některé věci zkrátka nemůže nechat být. Zvláště, když tam něco nehraje...
Z poklidného místa pro rekonvalescenci se stává místo hemžící se policií a lidmi, kterým se nedá věřit. Na břehu moře se totiž objevila mrtvola, kterou objevil malý chlapec. Nikdo neví, co byl ten muž zač, kde se tam vzal a kdy vlastně zemřel?
Je vůbec možné, že spolu tyto věci mohou souviset? Mrtvý neznámý a zmizení rodiny? Kdo to může mít na svědomí? A kvůli čemu? David se bude muset ve svém pátrání znovu vydat z Anglie do Vegas a rozšířit okruh na Los Angeles. Tam směřují stopy rodiny, kterou hledá... Jenže si není tak úplně jist, zda je najde naživu.

Můj dojem:
Tim Weaver napsal skvělý thriller! Od této knihy dostanete všechno! Napětí, zápletku, na kterou nenarazíte v každé druhé knize a hlavně vás tenhle příběh vtáhne a jen tak nepustí. Společně s hlavním hrdinou jsem cítila únavu, stres a žal z toho, jak se příběh vyvíjel. Chtěla jsem víc a víc, nemohla jsem se odtrhnout a vlastně i teď, po dočtení, chci víc! Chci číst další díly! Chci další zápletky s Davidem Rakerem.
Mystery Press má zkrátka čuch na geniální autory a Tim Weaver je jedním z nich! Tahle kniha oprávněně nese placku Bestselleru a já vám ji doporučuji! Pokud chcete něco víc, něco, co vám učaruje, dostane vás do kolen, tak je to právě tato kniha.