Strážci příběhu

recenze

Strážci příběhů (2016) 4 z 5 / rosa12
Strážci příběhů

Sedmnáctiletá Amy a její máma Alexis se rozhodnout během letních prázdnin odjed na rychlo z Německa na Ostrov ve Skotsku, za její babičkou, kterou nikdy neviděla a zapomenout na všechny jejich problémy např. jak se Alexis rozešla s jejím klukem Dominikem. Amy se postupně dozvídá, že má schopnosti, které ji umožní vstoupit do knih. Amy musí chodit do školy, aby věděla jak správně používat své síly a vstupovat do knih. Ve škole s ní studují další dva žáci Will a Betsy.
Její první kniha, do které vstoupí, bude kniha džunglí. Postupně se ve světě knih nejde kamaráda Šér Chána z Knihy džungle a Werthera nebo Olivera Twista. Ze začátku ve světě knih vládne pořádek a pravidla, ale za chvíli se ztratí peníze z pokladny, poté v pohádce Alenka v říši divu nedorazí bílý králík a poté dokonce někdo zabije detektiva Holmes.
Amy začne zjišťovat, kdo za tím vším vězí se společně s Werthera a tygrem Šér Chána.
Později i s Willem.

Recenze:
Tato kniha je zajímavá a poutavá. Celý příběh je chvilkama záhadný a dá se říct, že i na půl detektivka. Musím říct, že tato kniha je těžší čtení, ale opravdu hezké a napínavé. Líbil se mi celkový nápad autorky napsat tuto knihu a dokonce jsem poznala v této knize i knižní postavy, které jsem vůbec neznala. Všechny postavy si vás hned získají a vám budou sympatické a musím, podotknou, že je to mále knih kde vás zaujmou všechny postavy z knihy.
Tato kniha vás tak zaujme, že i když už nebudete chtít číst tak vás to bude lákat.
Jelikož se mi teto kniha líbila, zaujala mě a upoutal celý děj knihy a chvilkama mě velice překvapil tak knihu hodnotí

Strážci příběhů Strážci příběhů Mechthild Gläser

Během letních prázdnin na zapomenutém ostrově kdesi ve Skotsku se Amy dozví, že jako členka staré šlechtické rodiny ovládá schopnost vstupovat do knih a ovlivňovat již napsané příběhy. Amy si ve světě knih brzy najde přátele: moud... více

Vasilisek
13.03.2017

Mohla by jsi napsat na začátek pozor spoilery, protože jsi prozradila půlku knížky. :(

LadyEsik
13.03.2017

Hodně gramatických chyb v této recenzi.