Sněží, Sněží

recenze

Sněží, sněží... (2015) / rosa12
Sněží, sněží...

Kniha Sněží sněží má 3 příběhy v jednom, které se navzájem spojují
První příběh od Maureen Johnson je o šestnáctileté dívce jmenem jubilee, která má na štědrý den jít k rodině svého přítele na večeři, ale u jejich dveří zazvoní jejich soused (Také jejich právník), který jí oznámí, že rodiče zavřeli proto, že když je policie požádala aby odešli s obchodu s sbírkovým městem tak odmítli . Řekne jí, že se má do hodiny sbalit věci, protože pojede za její babičkou a dědou na Floridu.Za hodinu už sedí ve vlaku a jede za prarodiči, ale vlak zastaví kvuli sněhové bouři.
Druhý příběh od John Green je o skupině kamarádu( jedna kamarádka Vévoda a jeden kamarád JP) co se dívají na film u Tobiny. Najednou jim zavolá kamarád Keun , že mají přijet do Wafle house, že tam je čtrnáct roztleskávaček, protože vlak kvůli sněhové bouři nedojal dál a tak tam budou až dozítřka! . Pro Tobina a JP je to úplně úžasné, ale pro jeho Vévodu až tak ne. Všichni tři nastoupi do auta Tobinových rodičů a jedou do Wafle house, ale kvuli sněhové bouři nedojedou dál a tak musí jit pět kilometrů pěšky.
Třetí příběh od Lauren Myracleové je o Addie, která si myslí, že se s ní rozešel její kluk Jeb, protože 23.12 nepřišel na jejich domluvenou schuzku . Uklidňují ji její kamarádky Dorie a Tegan, ale také ji řeknou, že myslí jen na sebe. Její kamarádka Tegan miluje prasátka a když se dozvěděla, že je i mini prase hned si ho koupila a Addie ji slíbila, že mini prace v 9:00 hodin vyzvedne zítra v práci 26.12 .

Knížka se mi líbila, ale na druhou stranu nenadchla mě tak abych o ní dělala referán a to proto, že se mi nelíbil jeden příběh a to od John Green Vánoční zázrak. První příběh se mi líbil asi nejvíc nechyběla tomu vánoční nálada a taky romance. O druhém příběhu se nedá říct přímo co o tom prvním. U příběhu Johna Greena se mi nelíbilo to, že asi skoro třičtvrtě příběhu šli ve sněhu, ale zase nemohu říct, že ten příběh byl úplá propadovka líbilo se mi na něm třeba začátek a taky i konec příběhu, který se zakončil hodně romanticky. Třetí příběh o Lauren Myracleové byl povedený, nechybělo tam takové vzrušení a hlavní hrdinka mi byla moc sympatická :).
Knížka má pěkný obal a také se mi líbilo jak byli oddělené příběhy, ale přesto na sebe úplně všechny navazovali.
Tuto knížku doporučuji v zimě, ale jestli si ji budete chtít přečíst připravte se na sklamaní od Johna Greena, ale zas na druhou stranu vás potěší Mauren Johnsová a Lauren Myracleová :):):):)
Jak se vám líbila?
vyjádřete se do komentářu

LadyEsik
13.03.2017

Vzhledem k tomu, že je to literární recenze, jsou zde otřesné gramatické chyby...