Sova

recenze

Sova (2016) 5 z 5 / Hell_Rihova
Sova

Další, druhý případ, který řeší detektiv Holger Munch, milovník vážné hudby, matematických hádanek a cigaret se svým týmem a nejlepším člověkem z týmu, Miou Krügerovou.
V lese nedaleko Osla najdou dívku, která leží v prapodivné poloze v jakémsi hnízdě z ptačího peří. Je nahá, končetiny má prapodivně zkroucené. Kolem ní jsou rozestavěné svíčky, v ústech má květinu. Je příliš mladá, je jí sedmnáct let. Odkud se ta dívka vzala? Proč je v tak zuboženém stavu? Takové a tolik dalších otázek si vyšetřovatelé kladou, ale především, proč ji vůbec nikdo neshání? Copak neměla žádnou rodinu, sourozence a jiné příbuzné? Vyšetřovatelé mají strach, aby se neobjevila další mrtvá dívka. Hlavně poté, co Gabriela navštíví jeho dávný přítel a ukáže mu podivnou nahrávku, kterou objevil v temných koutech internetu. Nemají skoro žádné důkazy, stopy je nikam nenavádějí, uvízli na mrtvém bodě. Holger má strach. Proč ho pořád tak pobolívá hlava? Jako před mnoha lety, když mu zemřel otec. Dokážou tento případ vyřešit, aniž by bylo obětí ještě víc?
Kniha se mi moc líbila, stejně jako první díl V lese visí anděl. Napětí bylo patrné v celém průběhy knihy. Přestože má kniha skoro 400 stránek, nestalo se mi, že bych se na nějaké stránce nudila. Skvělý příběh se skvělou zápletkou. Čtenář až do poslední chvíle netuší, kdo je vlastně pachatel. A abych pravdu řekla, nevěřila jsem, že v tomto díle dokážou pachatele vůbec vypátrat, nevěřila jsem, že se jim dokáže vraha zastavit a už vůbec jsem nečekala samotný konec knihy. Ano, za mě skvělý, nečekaný konec, skvělá kniha.
Obě dva díly bych doporučila těm, kteří mají rádi napětí, rádi u knihy přemýšlí a dělají si své vlastní závěry o tom, kdo je vrah. Budu čekat, jestli u nás vyjde další díl, protože bych si rozhodně od tohoto spisovatele chtěla určitě ještě něco přečíst.