Obsahově velmi bohatý

recenze

České mototoulky, díl 1 (2016) / JurekGS
České mototoulky, díl 1

Autor je perfekcionista a praktik. Sám je motorkářem, cestovatelem a objevovatelem více než padesát let. Za tuto dobu sesbíral mnoho zkušeností nejen na svých cestách, ale i životního pohledu a jiných zkušeností. Tato skutečnost, ač zdánlivě nesouvisí s tématem, přec jen opak je pravdou. Přibližuje nám místa i kraje více plastičtěji, obsahově přesně i tématicky, s popisem literáta. Když jsem si průvodce doma v klidu pročítal, jakobych spolu s autorem ona místa ve skutečnosti projížděl sám. Jsou zde popsány body zájmu, popis míst a podrobmosti, bez zbytečných rozsáhlých rozvádění mnoha prázdných slov, vše stručně, konkrétně, tak jak být má. Nechybí pochopitelně ani kontakty, mapy či souřadnice. Obsahově tématicky se jedná o popis pěti nejnádherějších tras naší malebné země. Autor sám, je dobrým znalcem a popisuje kraj i mírně poeticky, s literárně velmi bohatými obraty a vyjadřováním. Prostě, příjemně se čte a hezky se obsah dotýká srdce cestovatele. Cena je rozumná a s ohledem na současný trh, spíše podprůměrná. Vřele doporučuji všem, kteří jezdí nejen na výlety za poznáním do přírody, ale zajímá je i trochu historie, či technika. Těšíme se na další, alespoň stejně takto zpracované vydání, které doufáme, na sebe nenechá dlouho čekat.