Kvalita zpracování i obsah.

recenze

Atlas České republiky 1:350 000 (2013) / JurekGS
Atlas České republiky 1:350 000

Není snadné udělat recenzi mapám a atlasům, tedy shrněme víceméně pouze laický pohled na obsah a zpracování. Kvalita materiálu ze kterého je atlas vyroben, je dá se říci nadčasová, jinými slovy, atlas je blbuvzdorný oděru i vodě. Pokud budeme atlasem listovat na stole v knihovně či pracovně, může nám to být celkem jedno, z čeho že je vyroben. Pokud však bloudíme na svých cestách v dešti na motocyklu, či v plném autě rozverných dětí, může se nám jeho pevnost a kvalita jevit, jao neocenitelná. Je pravdou, že v dnešní době navigací, počíná vládnout názor, že atlasům odzvonilo. Chceme li se však lépe orientovat a máme li o poloze více vědět, bez mapy či atlasu se neobejdeme. Co týče obsahu, jsou v něm značeny trasy s překrásnou scenérií, takže je dobré, když se můžeme tedy rozhodnout, zda pofrčíme po dálnici či krajinou zvlněnými zatáčky, koukajic na fotograficky ladná zakoutí plná rybníčků, řek a jiných malebných scenérií. Geodeticky je atlas dobře zpracován a dobře se v něm rovněž orientuje, neboť je velmi přehledný. Za sebe mohu doporučit všem a jak se říká, Bible a Ústava do každé rodiny, podobně do každého auta či batohu, dobrý atlas. Jeden z nich je právě zde. :-)