Nepochopení pointy?

recenze

Dívka ve vlaku (2015) 4 z 5 / Alpasstyle
Dívka ve vlaku

Na jedné straně jsou čtenáři, kteří říkají: "Hrůza, už po knize nesáhnu!". A na druhé ti, kteří řeknou:"Wow"

Já patřím spíš do druhé skupiny, přestože mě hlavní hrdinka trpící alkoholismem neustále štvala a říkala jsem si: \"Proč to zase dělá?/", musím uznat, že příběh byl něco nečekaného a rozvíjejícího. Nečekala jsem jak to skončí. Každopádně posledních 30 stránek bylo pro mě nejvíce neočekávanými.

Řekla bych, že důležité v této knize nemá být to, že hlavní hrdinka je závislá na alkoholu a nešťastně zamilovaná do svého bývalého manžela a nedokáže se z toho probrat. Ne..
Spíš si myslím, že hlavní pointa této knihy je popsat rizika závislosti na alkoholu a vytvořit tak nový příběh,který, dle mého názoru má grády.

Většina lidí z první skupiny si myslí, že je to jenom o hloupé alkoholičce, místo toho, aby se víc soustředili na příběh. Je absurdní, když to svádí ještě na nálepku "Bestseller", vždyť se dá kniha vypůjčit a nebo si ji prostě nekoupit, když vás nezajímá o čem je.

Já bych Dívku ve vlaku určitě nehodila někam do koše a nezadupala. Těším se na film.

Možná se mnou spousta z vás nebude souhlasit, nevadí.
I tak děkuji za přečtení.

Alpasstyle
31.08.2016

Pro mě napínavá kniha celkem byla. Nevěděla jsem dlouho, kdo to všechno udělal, tak možná i proto jsem z ní byla celkem nadšená.

Každopádně je mi jasné, že se najdou odpůrci této knihy, každý má jiný vkus, je to přirozené.

...Díky všem za komentáře :-)

ThrisaManx
31.08.2016

Mně se Dívka ve vlaku docela líbila, ale opravdu si nemyslím, že by byla o alkoholu. Dokonce tam dle mého hraje velice malou roli. Hlavní hrdinka mi ale byla hodně sympatická Problém byl v tom, že už před polovinou knihy jsem věděla, kdo to všechno udělal a děj nebyl ani na chvíli napínavý, což by u dobré detektivky být měl.

Micheline
30.08.2016

Je mi to líto, ale málem jsem knihu nedočetla. V polovině jsem měla dojem, že já jsem alkoholik, hlava se mi motala víc jako hrdince. Nevím co vše nám autorka chtěla sdělit, ale tak zmatenou a divnou knihu jsem už dlouho nečetla.

vekune
30.08.2016

Já jsem teda v té první skupině, knihu jsem dočetla a nerada bych si to zopakovala. Taky bych neřekla, že je to úplně o závislosti na alkoholu, i když ten tam roli hraje. Hrdinka prostě byla nesympatická (neříkám, že hlavní hrdinové musí být všichni sympatičtí, ale aspoň něco by na nich být mohlo, ať už v pozitivní či negativním slova smyslu), nezajímává, příběh se vlekl. Ano až na posledních 30 stránkách to dostalo grády, což už plytkou knihu nezachránilo.

vendy6619
29.08.2016

Souhlasím. Kniha se mi četla velice dobře. Musím uznat, že tohle pro mě byla jedna z těch knížek, které bych si klidně přečetla znovu a víc se zaměřila na detaily.
První skupinu moc nechápu. Jsou to nejspíš lidi co knihu nedočetli.. nebo jinak nevím.
Pochopila jsem i nějak to "boom!" kolem knihy :) však díky tomu jsem si jí pořídila. A taky díky filmu, který bude a na který se těším skoro jako malá.

Babouš
29.08.2016

Mně se Dívka ve vlaku líbila hodně ale nemyslím si, že by autorka chtěla nějak zvlášť upozornit na nebezpečí alkoholu. Prostě ho využila k vybudování zápletky a příběhu, který mě osobně hrozně bavilo číst. Ale každá slavná kniha - i sebelepší - si prostě najde své odpůrce. Má je Harry Potter, Pán prstenů, Zmizelá, John Green, Nesbo a Dívka ve vlaku samozřejmě není výjimkou.

DaveBukowski
29.08.2016

Knih o závislosti na alkoholu existuje spousta, a většina z nich je daleko lepší. Navíc, pokud se Paula Hawkins snažila napsat knihu o alkoholismu, proč tam cpala ten toporný, nedotažený, berličkami podpíraný detektivní příběh? Nevidím v tom smysl.