Němý křik

recenze

Němý křik (2016) 5 z 5 / Hell_Rihova
Němý křik

Detektiv inspektor Kim Stoneová je zavolána k případu brutálně zavražděné ženy. Hned na první pohled je jasné, že žena byla zabita brutálním způsobem, přestože se na těle nenachází žádné velké stopy po násilí nebo zápasu. Kim rozjíždí pátrání. Záhy na to, je nalezeno další tělo, tentokrát muže, který byl také zavražděn, ovšem jiným způsobem než předchozí oběť. Mohou tyto případu spolu nějak souviset? Jedna oběť je žena, druhý muž, tudíž žádná shoda. Případy se neshodují ani ve způsobu zabití. Tak kde je pojítko mezi těmito dvěma případy? A existuje vůbec nějaké? Na to Kim se svým týmem přijdou poté, co po tragické nehodě zemře další oběť. Kusy skládačky začínají zapadat dohromady. Jenže to odhalí strašlivou skutečnost. Tyto případy souvisí s případy, které jsou několik desítek let staré. Nevyřešené, zapomenuté. Kim už začíná docházet, že tyto zločiny nejsou jednorázové, ale pachatel je vykonává již několik desítek let. Kim má strach, že se jí pachatele nedokáže vypátrat včas a budou umírat další lidé.
Zpočátku jsem měla problém se do knihy začíst, protože jsem předtím četla V lese visí anděl a Sovu, do kterých jsem se začetla hned. Tady mi to chvíli trvalo, asi proto, že předchozí dvě knihy mi nastavily laťku příliš vysoko. Ale nakonec jsem se do knihy tak začetla, že jsem se nemohla odtrhnout. Moc se mi na knize líbily krátké kapitoly, které napomohly napětí, které bylo patrné snad v celé knize. Moc se mi líbil i motiv knihy a případ, který zde byl popsán. Jak je mým zvykem, tak jsem přemýšlela, kdo je vrah, tipla jsem si hned když to šlo, ale na konci příběhu jsem byla překvapená, že je to vlastně někdo úplně jiný. Autorka mě dokázala opravdu překvapit. Když si čtenář myslí, že už je vyšetřování u konce, tak se vždycky najde něco, co ho rozběhne znovu a čtenáři to nedá a musí pořád číst, aby se dozvěděl finální výsledek.
Knihu doporučuji všem, kteří mají rádi detektivní žánr, kdo má rád hádanky a napětí. Já se po dopsání recenze vrhnu na Ďábelské hry, další případ Kim Stoneové a budu doufat, že i tato kniha bude tak skvělá, jako tato.