Láska nezná čas

recenze

Rudá jako rubín (2012) / pája007
Rudá jako rubín

Gwendolyn Shepherdová je normální šestnáctiletá dívka, pocházející z rodiny opředené mnoha tajemstvími. Ta se týkají zvláštního genu, který je vždy předáván někomu v rodině a který umožňuje cestovat v čase. Nikdo nepochybuje, že byl gen předán její sestřenici Charlotte. Když se však Gwen náhle ocitne v Londýně na konci 19. století, ví, že právě ona je tou vyvolenou. Stojí před ní ovšem úkol. Aby objasnila největší tajemství své rodinné historie, naváže přátelství s Charlottiným arogantním přítelem Gideonem z Villiersu. Přitom zjistí, že by se člověk neměl zamilovat do někoho v jiné době. To je to pak opravdu složité!
Co byste dělali Vy, kdyby jste se jen tak přenesli o 400 let zpátky?
Gwendolyn musí vydržet se svým časocestovacím partnerem Gideonem lásku, ale i nebezpené mise či pronikavý pohled hraběte Saint-Germania a urážky co ponich všichni sypou.
I další díly této trilogie jsou úžasně poutavé. Doporučuji si přečíst i ostatní knihy od této německé spisovatelkyjako je například První Druhá a Třetí stříbrná kniha snů.
Příběh je plný romantiky a napětí.
Dávám 4 z 5 hvězdiček

pája007
26.03.2017

ahoj, filmové zpracování jsem viděla, a musím na něj pohlížet jako na dvě různá díla, protože se knize v mnohém nepodobá, ale asi nejvíce se drží děje ze všech třech filmů

Lelaqu
14.07.2016

Ahoj také jsem přečetla tuto knihu a její další díly.Viděla jsi filmové zpracování?Pokud ano jaký na něj máš názor?