Pekelné stroje zakončení

recenze

Mechanická princezna (2016) / pája007
Mechanická princezna

Úvodem bych se chtěla zmínit že tato kniha je zakončením série pekelné stroje a odehrává se ve viktoriánském Londýně ve světě lovců stínů.
Hlavní hrdinka Tessa Grayová si toho v prvních dvou dílech mnohým prošla a ke konci Mechanického price se zasnoubila a Jemem, který je závislý na droze jin fen a život se mu krátí.

V prologu se odehrává mrazivá scéna kdy malá holčička zemře protože nepřežije aplikaci run. Už u této části jsem brečela , a čím dál víc jsem tušil že to nejsou poslední prolité slzy nad touto knihou.

Když Tessu uprostřed děje unese paní černá k Mortmaitovi a Will se ji kvůli Jemovi vydává hledat, prolila jsem další várku pro Jema kterého tam nechali samotného.
A poté co Willovi krvácí runa jeho parabátie jsem musela vysmrkat asi 15 papírových kapesníčků než jsem se dala opět dohromady.
Je zvláštní co dokáže se čtenářem udělat jedna jediná věta:
Jem umřel.
Když jsem knihu dočítala byla jsem ráda že se Tessa zasnoubila s Willem.
Epilog byl nejsilnější částí celé knihy. U něj jsem brečela jako želva a zůstane asi navždy v mém srdci.

Tímto bych chtěla moc poděkovat autorce za to, že mi dala možnost žít alespoň na chvíli ve světě lovců stínů, a tohle byla nejlepší kniha z obou sérií.

Knize dávám 5/5 hvězdiček

pája007
26.03.2017

víte někdo jestli byl natočený film k této sérii?