Kukačka už dokukala

recenze

Volání Kukačky (2014) 5 z 5 / katy238
Volání Kukačky

Když mladá Lula Landryová zemře na ledovém chodníku po dlouhém pádu ze svého bytu, málokoho to překvapí. Mladá žena s těžko předvídatelným chováním si získala přízeň a pochopení málokoho, ať už v rámci své rodiny nebo i ve své profesi.

Novináři nad její smrtí zaplesali, rodina zatruchlila, obyčejní lidé si početli v novinách a policie případ uzavřela s jasným závěrem.

Sebevražda.

Ne každý se ovšem s tímto závěrem spokojil. Bratr zesnulé modelky zadá soukromému detektivovi Cormoranu Strikovi jasný úkol.

Nalézt konečnou pravdu o konci jeho sestry, který jistě nebyl dobrovolný ani náhodný. Mohutný detektiv se pouští do práce a pomalu vytahuje ze svědomí dotčených nepříjemné pravdy o jejich vztahu k nešťastně zemřelé modelce.

Podezřelých je mnoho a důkazů nedostatek. V období mediálního boomu si každý rád přihřál svou polívčičku v bulváru a detektiv nyní jasně pociťuje malou ochotu odpovídat na jasně položené otázky. S buldočí vytrvalostí ovšem pokračuje v mravenčí práci.

Pravda je totiž blíže, než by sám očekával...

První z případů Cormorana Strika je příjemným čtením pro fanoušky jemných detektivek a prostředí současného Londýna příběhu sluší jako přesně padnoucí košile.

Ke knize jsem se vrátila s ohledem na blížící se vydání už třetího dílu Strikových případů, abych si připomněla události třetí knize předcházející.

Autorčin styl psaní je mi velmi blízký a věřím, že s psaním zdaleka nekončí.

Vlastně se v to i modlím.