Kolej, spolubydlící, fanfikce, táta, Wren - aneb co řešit dříve?

recenze

Fangirl (2015) 5 z 5 / 1v8na
Fangirl

Cath - milá, tichá, uzavřená, brýlatá dívka, která nastupuje do prvního ročníku vysoké školy.
Wren - sestra Cath, společenská, má ráda zábavu, diskotéku, poznávání nových lidí, je průbojnější.
Jedni rodiče, jedna vysoká, jeden pokoj, mnoho stejných zájmů - ovšem i přes to jsou každá jiná.
Zatímco jedna je průbojná až moc, druhé tahle vlastnost chybí a nejraději by strávila svůj volný čas psaní fanfikcí o Simonovi Snowovi a Bazovi.
Proč ne?
Ale na vysoké to nejde.
Je to nová etapa, které Cath musí čelit - bude vycházet se spolubydlící? Zvládne přednášky tvůrčího psaní? Jak se táta vyrovnává s tím, že je doma sám? Přežije to? A jak to bude s mámou? A co vztah s Wren?
Tohle jsou otázky, na které Cath hledá odpověď.
Cath opravdu nástupem na vysokou školu začíná nové období - období, ve kterém hledá sama sebe, své sebevědomí, své možnosti.
Příběh je velmi propracovaný a pravdivý.
Je na každém z nás, jak začneme a jak si všechno uspořádáme. Důležité je nevzdávat se a bojovat a to dělá i Cath.
Zda je boj úspěšný či neúspěšný? - na tohle je třeba, abyste si přišli vy sami.
Příběh je hlavně o Cath, ale svoji dějovou linku zde má i Wren, která je v určitých věcech Cathin pravý opak.
Důležitou roli také hrají vedlejší postavy a krásně doplňují příběh.

Kniha mě bavila od prvních stránek.
Každá kapitola začínala ukázkou o Simonovi, což bylo příjemné rozptýlení.
Je to příběh, který nám přibližuje svět mladých, jejich pohled na svět a jejich stanovování cílů a cest, jak k nim dojdou.
Knihu hodnotím velmi kladně a určitě vám ji doporučuju - prostředí kolejí je vykresleno velmi reálně.

Aracely
15.05.2016

Povedená recenze. Knihu už mám nějakou dobu doma, ale ještě na ni nebyl čas. Určitě si ho ale někdy udělám :-)