Knižní recenze od R

recenze

Podivuhodný život osamělého pošťáka (2017) 5 z 5 / Reniee
Podivuhodný život osamělého pošťáka

Skvělé a naprosto nečekané rozuzlení a závěr příběhu. Očekávala jsem od knihy úplně něco jiného, prostě zamilovaný román, jeden z mnoha, ale není tomu tak. Tahle knížka mě fakt dostala.
Mladý, osamělý a ostýchavý pošťák Bilodo, navzdory listovnímu tajemství, které by měl dodržovat a ctít, otevírá lidem dopisy. Jeho život se změní ve chvíli, kdy otevře dopis od jisté Segoléne, adresovaný muži jménem Gaston Grandpré. Korespondence se nese v duchu poezie japonských básní, zvané Haiky. Bilodo si dopisy kopíruje, archivuje a již si svůj život bez nich nedokáže představit. Když Grandprého srazí auto, rozhodne se jej Bilodo zastoupit.
Knížka je úzká, kraťoučká, přečte se velice rychle. Je i moc hezky balená v zasouvacím pouzdře, který je navržen jako dopisní obálka. Zpočátku jsem si myslela, že hlavní hrdina je jen nějaký zoufalec či psychopat, který se hrabe lidem v poště, ale jakmile se začtete, vaše mínění se změní a vůbec celý příběh je na úplně jiné úrovni, dalo by se říci-duchovní úrovni, než si budete myslet a představovat.
Závěr knihy je nečekaný a pro mě osobně i ne moc pochopitelný. Je to takové záhadné a musíte o tom pořád přemýšlet. Nečekejte románek z Harlequinky, tahle knížka je na úplně jiné úrovni.
Kniha se mi moc líbila a určitě ji moc doporučuji

Kdo jiný by měl ctít listovní tajemství než pošťáci? Jenže mladý pošťák Bilodo je natolik ostýchavý, že si povídá sotva se svou zlatou rybkou. Aby se dostal k lidem blíž, potají otevírá jejich dopisy. Vše se pro něj změní, když si... více