Knižní recenze od R

Ztroskotání (2017) 5 z 5 / Reniee
Ztroskotání

ZTROSKOTÁNÍ – EMILY BLEEKER
Dobrodružný román od nakladatelství MOTTO, Praha 2017
Napínavé čtení od první až do poslední strany, to je kniha ztroskotání. Děj není vyprávěn rovnoměrně, ale přeskakuje z přítomnosti na ostrov a zase zpátky. Děj je vyprávěn jak od Lillian, tak Davida, dvou nejdůležitějších postav z tohoto příběhu. Vyprávění probíhá během natáčení rozhovorů do televize pod vedením dotěrné reportérky Genevieve, která se až tak za nos vodit nenechá.
Lillian, manželka a matka dvou dětí, odletí se svojí tchýní na dovolenou snů, kterou Margareth vyhrála v soutěži. První část dovolené strávili na Fidži a na druhou část dovolené odlétají soukromým letadlem do privátního letoviska ve Francouzské Polynésii, kam už ale nedoletí. V letadle je Lilli, tchýně Margareth, letuška Theresa, pilot Kent a PR manažer společnosti Dave. Co se ale v letadle stane? A co se bude dít dál?
Téměř dva roky trvá, než se dostanou domů. Co ale Lillian a Dave skrývají? Co znamenají všechny ty lži? Proč novinářům předkládají smyšlenou verzi svého pobytu na ostrově? Co se za tu dobu stalo, co byly oba prohlášeni za mrtvý? Překvapivý děj a rozuzlení, tuhle knížku nebudete chtít odložit.
Konec mě malinko zklamal, pořád jsem doufala v konec jiný, ale to je jen můj osobní pocit. Jen jsem chtěla, aby to skončilo jinak, ale je to takové, jaké je a je to hodně dobré. Tuto knížku doporučuji všemi deseti.

Ztroskotání Ztroskotání Emily Bleeker

Lillian a Dave přežili leteckou havárii a trvalo téměř dva roky, než se dostali z pustého ostrova zpátky domů. Vracejí se k rodinám, ale jejich život už není jako dřív. Odmítají říct, co se po pádu letadla skutečně odehrálo, a nov... více