Kniha, která se nese na vlně odvěké moudrosti

recenze

Andělské rozmluvy (2014) 5 z 5 / rencovav
Andělské rozmluvy

Andělské rozmluvy - Peter Allmend

Přichází z jiných světů, aby nás učila moudrosti, porozumění a lásce. Její jméno je Elision.
Neuvěřitelné a poetické vyprávění o setkání s laskavou andělskou bytostí, která s autorem mnohokrát rozprávěla. Není důležité, zda se to opravdu stalo, mnohem podstatnější je hlas hluboké, láskyplné moudrosti, který jasně a zářivě zaznívá z každého slova. Necháme-li jej na sebe působit a otevřeme mu svoje srdce, zřetelně pocítíme onen chvějivý dotek vyšších sfér, promlouvající ke každému z nás.

Autor tohoto nevšedního a především nevšedně krásného dílka je známou osobností současných dějin. Z důvodu ochrany soukromí se ale rozhodl zůstat v anonymitě a svoje neuvěřitelné zážitky se svou duchovní rádkyní Elision vydal pod pseudonymem Peter Allmend.

Možná, že si náhodný kolemjdoucí řekne, že číst nějaké ezoterické plky je ztrátou času a tuto knížku hodí přes palubu dříve, než na loď snové moudrosti nastoupí a než spolu s moudrou éterickou bytostí Elision vypluje do pravdivé říše kouzel této planety. Prosím vás proto, abyste tento útlý svazek neodsoudili a naopak si ho zkusili přečíst, protože opravdu stojí za to!

Vyprávění plné něžné poetiky vnáší průzračné světlo do všech oblastí lidského života. Elision - ať už skutečná nebo ne - neburcuje a nekáže, nepřikazuje a neděsí, ačkoliv hovoří i o tak závažných tématech, jako je odpuštění či ztráta milovaných. Nejvyšším zákonem, prvotním pramenem, z něhož všechno vzešlo a kam se vše zase vrátí, je totiž už odnepaměti láska.

Každého čtenáře na první pohled zaujme a pohltí autorův nevšedně poetický styl, kterým svůj zážitek ve Švýcarsku popisuje. O obyčejných věcech mluví jako o kouzelných nepostradatelných předmětech, při popisu Elision jsem se neustále dojímala. Většinu knihy však vyplňuje zvláštně tematicky zaměřený výklad andělské bytosti, která v podobě Elision přišla k Peterovi, aby mu dodala inspiraci na knihu, která pomůže lidem udělat krok vpřed. Kdyby si ji lidé přečetli a uvěřili v její pravdivost, jistě by se dokázali pohnout ze zamrzlého vývoje.

Elision vykládá autorovi o tématech diskutovaných i zamlčovaných, naléhavých i méně důležitých. Vždy jsou její slova nesmírně poučná, moudrá a vyplývají ze skutečnosti, když se nad nimi čtenář hlouběji zamyslí. Ať už si s Peterem povídá o počátcích, proměně, tvořivosti, přírodě, víře, pochybách, Zemi, světle a stínu, svobodě, duchovních zákonech, pýše, pokoře, strachu, odpouštění, tichu, milosti, ženském principu, srovnávání, soucitu, vděčnosti, odříkání a požitku, smrti, květinách, zvířatech, odvaze, věrnosti, neústupnosti, hněvu, naději, štěstí, probuzení nebo o lásce, pokaždé má čtenář pocit, že stejně jako autor sedí na dřevěné lavičce na hoře Mittelberg, kochá se pohledem do krajiny a přemýšlí o Elisioniných slovech s novým nadhledem. A když uváží všechny možné názory a poznatky, dojde k závěru, že má Elision, ta duchovní úžasná bytost, naprostou pravdu!

Najde-li se zde někdo, kdo by zatoužil zavítat do Švýcarska a vydat se po autorových stopách, najde v kantonu Berner Oberland všechno přesně tak, jak je vylíčeno v téhle knize. (Toto tvrzení stojí na obálce knihy a já nemám nejmenší nedůvěru v jeho pravdivost, protože takovou živost, jakou Peter Allmend do popisů krajiny dal, si nelze vymyslet bez skutečného podkladu.) Pokud se vám tedy zalíbí tato úchvatná knížka, můžete při návštěvě Švýcarska vystoupat příkrou turistickou cestou z Mürrenu do Mittelbergu a nahoře v jiskrném horském vzduchu se posadit na lavičku před chatou, kde autor této knížky rozmlouval s Elision. Ponoříte-li se do ticha překrásné krajiny - a do ticha svého vlastního nitra -, třeba i k vám, tak jako před časem k Petrovi, promluví vlídný andělský hlas a přinese vám moudrost i útěchu.

Mé hodnocení:
★ ★ ★ ★ ★

Andělské rozmluvy Andělské rozmluvy Peter Allmend

Přichází z jiných světů....Její jméno je Elision Co to vlastně zažil autor téhle půvabné knížky? Co je to za neuvěřitelné vyprávění o setkání s laskavou andělskou bytostí, která s ním mnohokrát rozprávěla? Není však důležité, j... více