Když se nevinná hra zvrtne v něco nechutného

recenze

Pět (2015) 4 z 5 / Hell_Rihova
Pět

Pět. Kdyby se nejednalo o detektivku, tak by kniha mohla vyprávět o stále více rozšiřované zábavě jménem geocaching. Tato hra spočívá v tom, že lidé chodí po různých místech s navigací, hledají malé krabičky, kterým se říká keše. V keškách se nachází různé poklady. Ano, hra vypadá velice nevinně. Tým vyšetřovatelů ovšem najde mrtvolu mladé ženy, která má na chodidlech vytetované souřadnice. Hra, která se pro mnohé může zdát zábavnou, se pro vyšetřovatele stane noční můrou. Protože hra se zvrtne v sérii vražd, ale ne ledajakých vražd. Vraždy jsou provádění brutálním způsobem, možná způsobem, se kterým se na oddělení vražd ještě nikdo nikdy nesetkal. Pachatel se zdá být nenormální, nebo naopak velice chytrý, protože policie nemá žádnou stopu, které by se mohla chytit. Pachatel si s nimi zahrává. Beatrice do toho musí ještě řešit svůj soukromý život, protože být policistkou na plný úvazek a zároveň matkou dvou malých dětí rovněž na plný úvazek není vůbec lehké. Dokáže tyto dvě důležité věci skloubit a zároveň dopadnou vraha včas aby obětí nebylo ještě víc?
Tato kniha byla pro mě zvláštní. Chvíli mi trvalo, než jsem se do ní začetla, přestože se mi námět moc líbil. Asi jsem si musela zvyknout na vyprávěcí styl autorky. Nebyla to jedna z těch detektivek, kterou jsem nemohla přestat číst. Ale zase byla to kniha, ke které jsem se ráda vracela, protože jsem musela vědět, jak to dopadne a kdo je vlastně pachatel. Poprvé se mi snad stalo, že jsem pachatele odhadla dobře, i když to dokázal maskovat opravdu bravurně. Hádanky, které v knize byly jsem nikdy nedokázala vyřešit. Což by mi vůbec nevadilo, ba naopak.
Co mi ale vadilo, byly místy psané anglické věty, kterým jsem málokdy rozuměla. Naštěstí jich tam bylo jen pár a nijak zvlášť děj neovlivňovaly. Kniha se mi nakonec líbila, i když jsem četla lepší detektivky. Patřila mezi ty brutálnější, protože někde byly pěkně detailně opsané vraždy a všeho, co se týče vyšetřování, to mi ale nevadilo. Mám ráda takovéto, spíše krvavé, detektivky. Ráda si přečtu i druhý díl, který na mě čeká na poličce, ta doufám, že nebude horší než ten první.