Je Svůdné nebezpečí opravdu "sladké" alespoň jako bylo Svůdné zlo nakonec dobré - Double recenze

recenze

Svůdné nebezpečí (2014) 3 z 5 / Marthas
Svůdné nebezpečí

Obsah prvního dílu: Vynikající studentka Anna Whitt - nepodobná příliš své matce Patty - potkává v klubu, kam ji na koncert místní kapely Smilníci vzal její kamarád Jay, velmi pohledného a charismatického Kaydana Rowea. Úplně ji učaruje a zvláštní věci, které se okolo ní nepřestávájí dít, ty dílky skládačky, se kterými si Anna nevěděla rady, najednou začnou zapadat a Anně se naprosto změní svět...
Obsah druhého dílu: O pár let starší Anna Whitt, nephilimka s andělskou krví - je "nemálo" podobná té Anně, než potkala Kaydana. Po "rozchodu" s ním, se stále nedokáže smířit s tím, že je jejich láska tak nebezpečná, že by mohli zabít ji, Kaydana a všechny jejich nephilimské přátele, kteří by jim pomáhali, protože neposlušnost se trestá a to smrtí. Anna nejenže musí pracovat jako každá normální holka, ale i jako nephil, její práce obnáší svádět lidi ke špatnostem, pití atd. I když se jí taková práce zajídá. Musí se stát oblíbenou, uznávanou, nekorunovanou princeznou všech pařeb, mejdanů a pitek, které do konce jejího maturitního ročníku zbývají. Ještě, že stojí otec Belial při ní. Prázdniny nemá Anna skoro nikdy, protože poskoci knížat temnot se činí, sem tam se utrhne pouze díky otci a jejich tajnému plánu. Dokáže Anna, že je hodna svého osudu a obstojí v řadě překážek, které na ni čekají? Je ona ten všemi knížaty obávaný nefil z legend? Dokáže Anna svůj osud naplnit tak, aby žila štěstně s Kaydanem - má ji Kaydan vlastně vůbec rád a co Kopano?

Kdo by nečetl rád příběh o lásce, která dokáže hory přenášet - v našem případě se ctnostná Anna zamiluje a je schopna obětovat své lásce i svůj život? Dokáže vše promyslet do důsledků a vyhnout se všem úskalím a včas odhalit všechna nebezpečí, aby se nikomu koho miluje nic nestalo? A co Kaydan, jaký ve skutečnosti je, a dokáže ho láska k "ctnostné" Anně změnit k lepšímu?

Co z této zápletky opravdu vzešlo a proč jsou tyto knihy úspěšné, se přesvědčte sami.

Můj názor: Je to jako s tou obálkou, která jako by vyprávěla též příběh. Na tvářích modelů vidíte čirou rezignaci a přesně taková je alespoň na začátku s obměnami nálada příběhu. Střídá se zde, Annina beznaděj a Kaidanova rezignace a tyto pocity včleněné do děje, ač se nám mohou zdát falešné, přehnané či dokonce patetické, jsou v knize obsaženy a jsou nosnou konstrukcí celé knihy...
Takže, zatímco se v prvním díle, střídala akce s akcí s trochu děsivým přístupem k oťukávání se, si tady hrdinové spíše procházejí jistými úskalími dospívání.
A jako se někomu zajídá tato obálka, může se někomu zajídat i tento emocemi naditý příběh. Někdo má prostě radši akci a někdo raději emoce, já jsem pro zlatou střední cestu a tu nám doufám přinese třetí díl této trilogie a to v míře vyrovnanější. Já si ho rozhodně ujít nenechám a co vy?

Za mě pouze tři hvězdy a to jen díky tomu, že na nudu se umřít nedá, což jsem oceňovala hlavně ze začátku příběhu.

Pro zvýšený výskyt jistých scén oproti předchozímu dílu, bych tutu knihu doporučovala nejdříve od 14 let!